Tahle parta jde do všeho po hlavě! To uvidíte v sobotní Pevnosti Boyard

Pevnost Boyard je tu a kdo do ní zavítá tentokrát? – Lucie Šilhánová, David Gránský, Ondřej Havel, Nikol Švantnerová a Michal Janotka. Moderuje Libor Bouček, v roli otce Fura se představuje Jan Rosák. Pomůžou dětem s projektem Reach for Change? Sledujte v sobotu 1. října ve 20.15 na Primě!

Celý díl Pevnosti Boyard uvidíte online na PrimaPlay

Poučí se následující tým od kolegů, nebo propadne? Pomůže krása České MISS Nikol Švantnerové? „Já se hrozně bojím různý havěti a tušila jsem, že mi něco takového dají, protože lidi to budou chtít vidět. Říkala jsem si, že se z toho nemůžu sesypat a musím dokázat, že se toho nebojím. Takže mi tam sypali na hlavu škorpiony a červy. Když jsme zkoušeli, jak zacházet se zvířaty, když mi dali gumového pavoučka, tak já jsem nebyla schopná na něj vůbec sáhnout, rozbrečela jsem se tam a úplně se sesypala… to je prostě arachnofobie.“ Asi nejmladší český účastník soutěže Ondřej Havel, kterému je dvacet jedna let, se neholil, aby vypadal trošku starší. Takže když se legendární soutěž začínala natáčet, ještě ani nebyl na světě. Dostal hodně silové a fyzické disciplíny a musel si sáhnout až na dno sil. Z jakého úkolu se mu chtělo zvracet a jak dopadne jeho souboj s lepidlem?

Drsňák Michal Janotka udělal jako první škodu na majetku pevnosti Boyard. „Měl jsem meč Excalibur, který byl v obrovském pařezu, musel jsem vylézt na pařez, meč vyviklat, ten má přes dvacet kilo, je to strašně těžký. A potom jsem mečem musel rozsekat lano, na kterém byl uvázaný klíč. Záludná byla také telefonní budka, kde to strašně smrdělo, fakt strašně. Už jenom, když jsem tam dal svou hlavu, tak mi bylo na zvracení. A pak zazvonil telefon a volal mi otec Fura. No a ještě jsem udělal v pevnosti škodu na majetku, prý jako první a poslední, já jsem jim rozflákal, jak otevíráš indicie a máš tam zámek, tak já jsem za to vzal a hodil tím zámkem o zem, on totiž nešel otevřít, takže jsem ho musel rozflákat.“ Zvládne Michal lépe silové, nebo odvážné disciplíny?

Kapitánka Lucie Šilhánová byla plná emocí, které převládly nad fyzickou únavou ze souboje z pevností. „U mě se to nedá srovnávat – závody a pevnost – protože já jsem závodně plavala a tam je člověk sám za sebe, takže já jsem nikdy nebyla týmový hráč, nebo spíš jsem neměla možnost být týmovým hráčem, takže pro mě to byla nová zkušenost a několikanásobná radost. Měla jsem jednu extrémně těžkou disciplínu, a to jsem se tam fakt rozbulela, protože jsem věděla, že to nemůžu nikdy dát. Nechtěla jsem to týmu zkazit, možná proto jsem byla i hysterická.“ Co Lucku tak rozhodilo?

A jak se s nástrahami pevnosti vyrovnával David Gránský? „Měl jsem dvě disciplíny se zvířátky, to ale nebyl problém. Měl jsem taky hady, to bylo i fyzicky náročný a pak jsem měl největší bombu, za kterou jsem rád, byla to pecka – bungee jumping. Já to měl zadarmo a ještě na Boyardu. Pak už jsem byl ve fázi, že i kdyby mi dali škorpióny a řekli: Sežer to. Tak bych řekl: Tak jo, no. Já jsem odmítl nakoukávat díly Boyardu dopředu, než jsem sem jel, nechtěl jsem být nijak ve stresu, ale když jsme přijeli na pevnost, tak probíhala instruktáž, začali nám pouštět videa, a to jsem nechtěl vidět. Paklíč je strašně rychlej, běží po schodech, on už je nahoře a my teprve na druhým. A on nás ještě hecoval. A mám fotku s tygří ženou. Celkově jsem s účastí moc spokojenej.“

Reach for Change Czech Republic

Reach for Change je nadace, která přispívá ke zkvalitnění života dětí. Byla založena ve Švédsku v roce 2010 a v současné době působí v celkem 18 zemích na třech kontinentech. Hledá lokální sociální podnikatele s inovativními nápady, kteří pomáhají dětem řešit nejrůznější problémy. Těmto podnikatelům poskytuje vstupní finanční zdroje, získají také mnoho nových kontaktů a zkušeností a obchodních znalostí. V České republice se Reach for Change zaměřuje na specifickou oblast pomoci, a to na volnočasové aktivity. Hledá tedy nápad, který by pomohl dětem trávit volný čas aktivně, ať už hrou, sportem či jinými aktivitami. Více na www.primahrdina.cz.

O nadaci - www.reachforchange.org

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 5. 2024

Jste vstřícní, Berani, ale ve vztazích si často pletete pomáhání s výchovou. Máte tendenci se hodně obětovat. Dnes se možná naučíte říkat ne, když budete mít pocit, že váš partner překročil hranice toho, co mu můžete dát. Pokud to uděláte, možná znovu objevíte něco podstatného, co jste možná cestou ztratili – své ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.