Seriály a filmy

3. března 2017 10:00

filip.budak

Televizní skupiny Nova, Prima a Óčko zakládají Asociaci komerčních televizí

Televizní skupiny Nova, Prima a Óčko zakládají Asociaci komerčních televizí

V průběhu února zahájila svou činnost nově vzniklá Asociace komerčních televizí, z.s. (AKTV), kterou společně založily společnosti CET 21 spol. s r.o., FTV Prima, spol. s r. o. a Stanice O, a.s. Hlavním cílem AKTV je sdružit provozovatele komerčního televizního vysílání v České republice, společně hájit, podporovat a prosazovat jejich zájmy ve vztahu ke státním orgánům a orgánům EU. Prvním prezidentem AKTV se stal Jan Vlček, obchodní ředitel a jednatel skupiny Nova, o chod Asociace se v roli Tajemníka stará Marie Fianová.

Praha, 2. března 2017 – Asociace komerčních televizí vznikla v návaznosti na vzrůstající potřebu komerčních televizí hájit a prosazovat své zájmy. AKTV chce reprezentovat tyto zájmy vůči státní správě, být partnerem v dialogu při tvorbě národní i evropské legislativy. Zaměří se také na ochranu autorských práv nebo marketingově-edukační aktivity v oblasti televizního vysílání.

„V posledních několika letech se stále zvyšuje počet legislativních změn a úprav s přímým dopadem na oblast komerčního televizního vysílání, a to jak na národní úrovni, tak i celoevropské. Cítili jsme tedy potřebu vyjádřit názor komerčních vysílatelů v otázkách, jako jsou například limity pro reklamu v TV vysílání, které se právě projednávají v Evropském parlamentu,“ říká Jan Vlček, prezident Asociace komerčních televizí. „Kromě legislativní agendy se chceme zaměřit také na neoprávněnou distribuci a retransmisi vysílání našich stanic,“ dodává Vlček.

Nejvyšším orgánem Asociace je Valná hromada, ve které mají zakládající členové poměr hlasů ve výši 46 : 46 : 8 (Nova : Prima : Óčko). Statutárním orgánem AKTV je Představenstvo, které tvoří Jan Vlček a Štěpán Peichl za CET 21, Marek Singer a Vladimír Pořízek za FTV Prima a Štěpán Wolde za Stanici O. V rámci Asociace bude také působit 5 pracovních skupin, které budou zajišťovat odborné podklady pro fungování AKTV. Zájem o členství bude průběžně vyhodnocovat Valná hromada dle kritérií určených Stanovami AKTV. Hlavním kritériem pro přijetí do AKTV je provozování pozemního televizního vysílání s územním rozsahem vysílání na území celé České republiky.

Více informací najdete na webových stránkách www.AKTV.cz.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.