Seriály a filmy

29. září 2015 17:20

filip.budak

Tipy na výlety s mapami Kartografie PRAHA

„Kam pojedeme na výlet?“ ptáte se zřejmě před nadcházejícím víkendem celé rodiny. Většinou vyrazíte na některý z hradů a zámků naší republiky, do zoo, či navštívíte některou z našich přírodních zajímavostí.

Abychom vám rozhodování usnadnili, připravili jsme pro vás zajímavé tipy s mapami od nakladatelství Kartografie Praha.

Pokud se na takový výlet rozhodnete vydat autem, doporučujeme naplánovat vhodnou trasu – vždyť i cestou můžete vidět spoustu krásných míst a zajímavostí. Pro tento případ je ideální autoatlas České republiky 1:100 000, ve velkém formátu B4, který obsahuje aktuální stav silniční a dálniční sítě pro rok 2015/2016.

Pro ty, kteří se chystají strávit víkend či pár dnů v našem krásném hlavním městě, ať už návštěvou památek, či nákupy v obchodních centrech – nezapomeňte vhodný a podrobný plán města, se kterým nezabloudíte. Rozhodně stojí za to sem vyrazit a pokochat se krásou historických památek a přitom ochutnat pivo v některém z pražských pivovarů.

Možná není ani jeden tip pro vás vhodný – raději nasednete na kolo, pryč od hluku, aut a horkého města do překrásné přírody, kterou najdeme po celém území České republiky. Turistické a cykloturistické mapy vám váš výlet ještě více zpříjemní. Můžete naplánovat délku výletu, trasu, ale také kde se zastavíte na výborný oběd či krátké osvěžení.

Chcete strávit dovolenou či víkend aktivně? Nechte se inspirovat…

Jeden z nejkrásnějších pohledů je prý ten ptačí, tak pojďme vyšlápnout na rozhlednu! V naší zemi najdeme stovky rozhleden, ať historických, moderních, vysokých, nízkých… V mapě najdete přes 400 staveb, které jako rozhledny a vyhlídková místa slouží.

Nebo vás naopak láká, co se děje pod zemí? Jeskyně, katakomby, kryty, hornická podzemí – to vše najdete v naší mapě Podzemí České republiky.

Jste technický typ? Přitahují vás staré fabriky, důlní stavby, železniční a průmyslové stavby? V tom případě vám nesmí doma chybět mapa Technických památek České republiky. Můžete také navštívit místa velkých bitev a památníky slavných vojevůdců, které najdete na mapě Vojenské památky.

Při výletech, výšlapech nebo jízdě na kole vám jistě vyhládne – vyberte si v blízkosti pivovar s restaurací, ve kterém vám uvaří skvělé pivo a k tomu něco dobrého k snědku. V mapě najdete přes 267 pivovarů a minipivovarů, určitě si vyberete ten „svůj“.

Lámete si hlavu s tím, co přivézt babičce, dědovi, kamarádovi z výletu? Originální mapa na šátku je skvělý dárek a navíc praktický. Můžete ji použít jako pokrývku hlavy, čelenku, šátek na krk atd., navíc s ní nezabloudíte.

Pokud je vám naše republika malá a chcete vyrazit za naše hranice, avšak ještě nemáte představu kam, otevřete Atlas světa, cestujte prstem po mapě a sněte, že jednou vše uvidíte na vlastní oči.

Ať už vyrazíte kamkoliv, ať jsou vaše zážitky příjemné.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.