Seriály a filmy

31. prosince 2018 06:15

Umírají další ženy a Maigret stále neví, kdo je vrah

Jediná spojitost mezi oběťmi je, že kráčely po čtvrti Montmartre po setmění. Vraha nikdo neviděl, nedělá žádné chyby. Nastává klid před bouří. Kolik žen ještě musí zemřít, než komisař Maigret vypátrá, kdo je vrah?

Klasický příběh Maigret klade past o sériovém vrahovi byl poprvé natočen v roce 1958, v hlavní roli s nedostižným Jeanem Gabinem. Do moderního hávu převedl tento příběh pro britskou televizní stanici ITV scenárista Stewart Harcourt a režie se ujal zkušený televizní profesionál Ashely Pearce.

Je pravda, že od roku 1958 se v roli komisaře Maigreta vystřídala už řada herců, ale tentokrát se na obrazovky dostává osoba, již známe z naprosto jiného žánru. A to z třaskavých komediálních skečů, které bez nadsázky obletěly celý svět. Zádumčivého, tichého a zároveň urputného detektiva Maigreta si v televizním filmu Maigret klade past (2016) zahrál Rowan Atkinson alias Mr. Bean.

Těšte se na:

  • Výborné herce
  • Napínavý příběh
  • Dokonalou atmosféru

Lahůdkový kriminální film Maigret klade past si nenechte ujít ve středu ve 20.00 na Prima MAX!

Děj filmu:

Scénář se stále opakuje. Vrah si vytipuje ženu, jež osamocena kráčí temnými uličkami pařížského Montmartru. Přepadne ji, strhne jí šaty a zavraždí. Používá nože a zasazuje bodné rány. Jednu do krku a jednu do hrudníku. Na komisaře Maigreta, který má případ na starosti, se sype kritika. Další a další životy jsou zmarněny. Průlom přichází až po páté vraždě, kdy se policie rozhodne nasadit do ulic policejní volavky. Vrah se skutečně chytí a jednu z žen napadne. Policistka vyvázla bez ztráty na životě jen proto, že brutálního vraha někdo vyrušil. Podařilo se jí však utrhnout kus látky z jeho obleku.

Ten kousek látky však pochází z velmi kvalitního obleku z dobrého krejčovství. Mezitím Maigret nechal předvést podezřelého muže. Je jím bytový architekt Marcel Moncin a Maigret si je jistý, že je to vrah. Zatknou ho, ale překvapivě v noci dojde k další vraždě. Stejné zbraně, ovšem odlišný způsob. Kdo zabíjel tentokrát? A kdo předtím? Maigrete, vyřešte to!

Chcete o Maigretovi vědět víc?

1. V roce 1955 napsal spisovatel George Simenon stejnojmennou detektivku Maigret klade past.

2. Trošku divné je, že se děj odehrává v Paříži, ve filmu „hrají“ francouzské noviny, ale herci jsou Angličané a mluví s britským přízvukem. V našem případě film uvidíme v dabingu.

3. Roztomilá chyba, kterou našli hnidopiši, je, že v jednom záběru uvidíme noviny Le Monde, tedy slavný francouzský deník. Na titulu je obrázek muže podezřelého z vražd. Ovšem speciálně tyto noviny až do roku 1980 netiskly žádné fotografie, a to ani na titulní stránce.

4. Děj se odehrává v Paříži. Ovšem z Paříže neuvidíme ve filmu vůbec nic. Vše se natáčelo v Maďarsku, konkrétně v Budapešti a městečku Szentendre.

5. Pro herce Rowana Atkinsona je vážná role komisaře Maigreta doslova hozenou rukavicí. Jeho kariéru totiž kruciálně poznamenaly dvě postavy, které opakovaně hrál. První byla role lorda Black Adder z humoristického seriálu Černá zmije, jenž byl zasazen do anglické historie.

6. Ještě slavnější a ještě ulpívavější se však pro Rowana Atkinsona stala jeho role potřeštěného nešikovného a ošklivého Mr. Beana. Diváci všude na světě hýkají smíchy při vzpomínce na některou z Beanových historek. A zároveň si nikdo nedokáže představit tohoto herce v jiné než komediální roli.

7. Atkinson hraje Maigreta velmi střízlivě a civilně, avšak tak přesně, že vás do své role vtáhne a vy mu uvěříte „na první dobrou“, že je to detektiv a na Mr. Beana si ani nevzpomenete.

8. Ve filmu Rowanu Atkinsonovi zdatně sekundují například Shaun Dingwall jako kolega a také policejní inspektor Janvier. A věrně po boku stojí Maigretovi také jeho žena, kterou si zahrála půvabná Britka Lucy Cohu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 2. 2024

Prosperita je za rohem, Berani, pokud už tu není. Veškeré vaše úsilí se brzy vyplatí, a to ve velkém. Může se stát, že v práci bude přijat velký návrh, nebo možná rukopis, který jste napsali, vám zajistí nakladatele. Váš vrozený talent a štěstí se spojí a přinesou vám úžasné věci. Užijte si tuto vítanou změnu událostí!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.