Seriály a filmy

20. dubna 2017 06:00

Martina Čerňanská

Ve třech se to lépe táhne aneb dobrovolné hasičky ve Jste to, co jíte

JTCJ - Závod hasiček

V závěrečném díle premiérové sedmé řady Jste to, co jíte budeme poprvé v historii tohoto oblíbeného pořadu sledovat rovnou tři příběhy. Dvě sestry a jejich kamarádka, se kterou se znají od dětství, jsou všechny dobrovolné hasičky.

A všechny jsou odhodlané zatočit se svými nadbytečnými kilogramy. Společně pak potvrdí skutečnost, že v týmu jde všechno lépe.

Uvidíte už v pondělí 24. dubna ve 21.30 na Primě.

Iniciátorkou společného hubnutí je Pavla Staňková (41). Vdaná maminka 18letého Lukáše a 10leté Elišky pracuje jako operátorka výroby a zároveň je místostarostkou Krakova u Rakovníka, odkud všechny tři bojovnice s kily pocházejí. Pavla je celoživotně zaměřená na výkon. Jako akční žena je obklopena přáteli, kteří jí upřímně fandí. Do hubnutí proto zapojila i sestru Bohumilu Čechovou (43) a kamarádku Kristýnu Benešovou (30) a bez nadsázky lze říct, že podporovat je bude celá obec, kde se všichni znají a kde to komunitním životem opravdu žije. Ze všech tří žen vyzařuje pozitivní energie a odhodlání dostat se do formy. Všechny svorně hlásají: „Nechceme být modelky, ale ani boubelky!“ Dámy to ale nebudou mít jednoduché. V Krakově, kde je téměř každý hasičem, se pořád něco děje, a tak se tam hubne těžko. Všude jsou samé dobroty, kterým nelze odolat. „Každou chvíli u nás pořádáme nějaké víceboje, s manželem se účastníme všelijakých ´srandamačů´, a já už to nezvládám, jak jsem tlustá!“ říká Pavla. Jejím cílem je vejít se do hasičského saka – slavnostní uniformy, které má už deset let a společně s Bohunkou a Kristýnou zvládnouti hasičskou soutěž, kde by se rády postavily na některý z vítězných stupínků.

Rozhodnut se je základ

Pavla váží 97 kg a diety drží polovinu svého života, režim ale nedokáže udržet trvale. V pracovním týdnu se jí to celkem daří, o víkendechale neodolá nástrahám nezdravého způsobu života. Na neuspořádaném stravování má podíl nejen třísměnný provoz, ve kterém pracuje ona i její sestra, skladnice Bohunka, ale i nadmíra dalších aktivit.Jak sama říká, nedovede si představit nicnedělání, i ve volnu ji baví být aktivní. Navíc má pocit, že všechno musí stihnout! Je ale připravena slevit z nárokua naučit se říkat NE.

Aktivní dobrovolné hasičky vědí, že bez pohybu to nepůjde. Fitness trenérka Hanka Kynychová je proto naučila domácímu kruhovému tréninku. V průběhu natáčení jim připravila i zkoušku kondice – půlmaraton v Havlíčkově Brodě. Ten běžely jako štafetu v týmu s doktorkou Alicí Hauptovou. Cizí jim nejsou ale ani další aktivity. Bohunka si oblíbila nordic walking, její sestra Pavla sportuje 4x týdně a k víkendovým jízdám na kole se k nim přidala i Kristýna, která je v týdnu v Praze, kde pracuje jako kontrolorka v bance.

A jak to dopadlo?

Po čtyřech měsících byla Pavla lehčí o 17,5 kilogramu tuku a podprůměrnou kondici dostala na nadprůměrnou. Za dalších osm týdnů přidala mínus 5 kilo, celkem tak má dole téměř 23 kilogramů. Její sestra Bohunka umazala pouze tři kila, ale vyrýsovala si postavu, a i když nehubne, sportuje a je ráda, že ve zdravé stravě našla energii, která jí chyběla. Kristýna snížila svou váhu z původních 80 kilogramů o 15 kilo a sportem si dál udržuje postavu.

Sledujte pořad Jste to, co jíte každé pondělí ve 21.30 na Primě!