VIDEA ZE ZÁKULISÍ. Rozhovory s hosty Show Jana Krause - psycholog milionářů a houslový virtuós

Hosty Jana Kraus byli tento pátek herečka Anna Polívková, tvář České filharmonie, houslista Josef Špaček, a psycholog bohatýchTomáš Morávek. Tady jsou s nimi rozhovory.

Josef Špaček je výborný fotbalista, kopačky jsou jeho velkou vášní. Kdo je Josef Špaček?

Mluví se o něm jako o géniovi. Sympatický mladík o sobě sice říká, že byl „běžným“ dítětem a je „člověk jako každý jiný“, je mu ale teprve 26 let a už zastává post koncertního mistra a těší se úcty i respektu mnohem starších kolegů. Díky tomuto nevšedně nadanému mladíkovi nyní orchestr omlazuje image.

Co vůbec obnáší být koncertním mistrem České filharmonie? „Takový člověk by měl být tahoun, lídr a tvář orchestru. Jakýsi dirigent hry. Skupina si ode mne opisuje prstoklady, smyky a zápisy do not, abychom pak hráli jako jeden muž. Na mně také je naladit orchestr před vystoupením." Jak se letití členové orchestru dívali na to, když jim takový kluk navrhoval změny v pořádcích, na něž byli zvyklí léta? „Pokud chceme mít lepší zvuk, musíme přistoupit na to, že zkusíme změnit věci, které byly léta neměnné. S protesty jsem se zatím nesetkal. Oni pak sami slyší, že to zní lépe."

Josef Špaček hraje na housle odmalička, studoval na výběrovém Curtisově institutu ve Filadelfii, který má pověst nejlepší hudební školy na světě.

Pusťte si video a dozvíte se například, na co housle nemají a jaké se v mezinárodním manželství slaví svátky.

V současnosti žije doslova v mezinárodním manželství v centru Prahy. Svojí budoucí ženu Isabelu, skutečně krásnou hnědovlásku, poprvé potkal ve Francii. Navštěvovali stejný houslový kurz. Jemu bylo sedmnáct a jí čtrnáct. Dohromady se ale dali po dvou letech v Americe. Tam Josef pokračoval ve studiu hry na housle a Isabela, rodačka z Ameriky, jejíž maminka pochází z Bolívie a tatínek z Británie, bydlela ve Washingtonu. K přehlednosti životopisných dat Josefa Špačka ještě můžeme doplnit, že Isabela studovala ekonomii v Londýně:-)

Máte nižší plat? Pozitivní je, že ušetříte za psychologa

Psycholog Tomáš Morávek je odborníkem na lidské vztahy, seznamování a osobní růst.

Jeho klientelu tvoří skutečně movití zákazníci. Co jejich duše sužuje? Jsou to hlavně stavy smutku, beznaděje, prázdna.

„Pro drtivou většinu populace jsou peníze významné, ať chceme, nebo ne. Jde ale o to, jak hodnotu peněz vnímáme, jak s ní zacházíme a co s námi z hlediska osobnosti dělá. Ale fyzický kontakt s penězi nám zlepšuje náladu. Když držíme v rukou větší množství peněz, vyvolává to v nás pozitivní emoce," vysvětluje psycholog. „Čím máme více peněz, tím jsme optimističtější a spokojenější. Nemá to ale věčný průběh,“ upozorňuje.

Že tomu nerozumíte? Tady je konkrétní případ: „Když budete mít na výplatní pásce 40 tisíc, dá se předpokládat, že budete o něco spokojenější, než když máte 20 tisíc. Ale když budete mít třeba 200 tisíc, může to začít být jinak. Existují totiž lidé, kteří jsou bohatí, a přitom nešťastní," pokračuje Tomáš Morávek.

Co dělá psycholog a expert na seznamování, když má trému? A má ji vůbec? Pusťte si naše video.

Herečka Anna Polívková bohužel nestíhala, to víte, trvalo ji to v maskérně výrazně déle než oběma mužům. Tak jsme jen zavtipkovali o tom, co jis pojuje s tatínkem - to přineseme v dalším videu, kdy vám namícháme oba Polívkovi dohromady. Sledujte nás.

(schneidy, kamera: jakunda)

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.