Seriály a filmy

18. června 2016 06:00

filip.budak

Začíná Metropolitní léto hereckých osobností

Už ve čtvrtek 23. června zahájí divadlo Studio DVA na Letní scéně Vyšehrad 13. ročník Metropolitního léta hereckých osobností. Tradiční divadelní přehlídka nabídne nejen v plenéru, ale i v domovském divadle na Václavském náměstí rekordních 88 představení.

Programovou nabídku obohatí světová premiéra letní komedie Patrika Hartla 4 sestry, v hlavních rolích s Ivanou Chýlkovou, Annou Šiškovou, Janou Strykovou, Berenikou Kohoutovou a Romanem Štabrňákem. Již pošesté jsou připravena i hudební setkání pod širým nebem. Na domovské scéně se pak mimo jiné uskuteční i třetí ročník Léta slovenských hvězd.

Na Letní scénu se kromě nového titulu mohou návštěvníci až do 31. srpna vypravit také na osm hitů z repertoáru divadla. Diváci se dočkají několika repríz vztahových komedií Vše o mužích, Vše o ženách, Kutloch aneb I muži mají své dny a Hovory o štěstí mezi čtyřma očima. Chybět nebude ani one woman show Hvězda s Evou Holubovou a italská komedie Carla Goldoniho Poprask na laguně. Hraní pod širým nebem si nenechá ujít ani Karel Roden s Janou Krausovou. Objeví se v nestárnoucí klasice, Molirově Zdravém nemocnéma představení Otevřené manželství, které spolu hrají neuvěřitelných 14 let.Navíc na domovské scéně na Václavském náměstí spolu odehrají v průběhu prázdnin i několik repríz divácky oblíbené hry Sex pro pokročilé. Na kamenné scéně bude mít o prázdninách svoje místo i komedie pro celou rodinu SMOLÍKOVI a jejich podivuhodné dobrodružství a hit loňského léta, one man show Boba Klepla Vysavač.

Třetím rokem je na srpen do divadla připraveno také Léto slovenských hvězd. Přehlídka bratislavských divadelních souborů se uskuteční vdruhé polovině měsíce (24. – 31. 8.).Program slibuje šest představení (z toho tři v premiérách), ve kterých se diváci mohou těšit na taková jména slovenského divadla, jakými jsou Emília Vášáryová, Milan Lasica, Milan Kňažko, Marta Sládečková, Petra Polnišová a mnoho dalších. Partnerské Štúdio L+S kromě svých osvědčených titulů s Emílií Vášáryovou, Milanem Lasicou a Milanem Kňažkem Rybárik kráľovský, Život na trikrát uvede v české premiéře i vtipnou parodii pro dva herce na téma co by bylo, kdyby… s názvem Skaza Titaniku a situační komedii Meno. To nejlepší ze svého repertoáru přiveze i Divadlo GUnaGU. Úspěšnou Odvrátenou stranu mesiaca v titulní roli s Emílií Vášáryovou a v pražské premiéře komedii o třech slovenských au pair v Londýně s názvem In Da House (Žúrka v Londýne).

Již šestým rokem budou v rámci tzv. off programu Letní scény uvedeny také koncerty vybraných interpretů. Letos na Vyšehrad zavítají, jako již tradičně, slovenská šansoniérka Szidi Tobias, chybět nebude ani Dan Bárta za doprovodu Robert Balzar Tria či Lenka Filipová se svými hosty. Hvězdnou sestavu pak doplní ještě Věra Špinarová a Adam Pavlík Band, Petra Janů & Amsterdam či sourozenci Ulrychovi se skupinou JAVORY.

Podrobný program Metropolitního léta hereckých osobnostní a bližší informace naleznete na www.studiodva.cz.

Koukněte na ochutnávku letošní novinky - ZDE.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.