7 otázek na Michala Dlouhého jako kapitána Exnera!

Michal Dlouhý se pro roli elegantního vyšetřovatele Exnera nejspíš narodil. Gentlemanství, kterým Exner oplývá, mu totiž rozhodně není cizí. Přečtěte si 7 odpovědí charismatického představitele Exnera.

Michal Dlouhý oplývá nejen charismatem výborného herce, ale i hlasem, jenž v českém znění zastupuje například Brada Pitta. Modrooký herec se blýskl i v hlavní roli seriálu Kapitán Exner.

Exner je elegán, jenž se rozhodně nesnižuje k pěstním soubojům, naopak mu sluší důvtip a vysoká inteligence spojená s nezvyklou hravostí vyšetřovatele.

Jaký je Exner podle Michala Dlouhého? A proč byl jeho kostým pomocníkem, ale zároveň ho proklínal? Máme odpovědi na 7 zajímavých otázek.

Jak byste představil svou seriálovou postavu?

Kapitán Exner je gentleman s velmi vytříbeným vkusem, člověk, který ctí určité zásady, diplomacii, a takových je dnes bohužel málo.

Jak se vám hrála role dnešního muže ve vždy dokonale padnoucím obleku a s bezchybně upraveným zevnějškem?

V naší profesi se říká, že kostým dopomůže vytvořit postavu (platí slavný výrok „Šaty dělají člověka!“). To znamená, že i oblek velmi pomohl. Je zajímavé, že při generálce dostanete například oblečení vandráka, a hrozně vás to v té roli posune. Když je kostým dobře zvolený, je to velká pomoc. I když nosit oblek v letních vedrech třeba třináct hodin denně, není nic příjemného.

Už jste se s kolegy v seriálu znali nebo jste se potkali až na place?

S Davidem Novotným jsme spolužáci z konzervatoře, s Honzou Vondráčkem jsme natáčeli Sametové vrahy, takže s ním už se známe taky dlouho. A s Vicou jsem se neznal. Spletl jsem si ji s její kolegyní.

Dozvěděla se o tom?

Já jí o tom řekl, aby věděla, jaký mám humor.

Máte rád detektivky?

Mám, je jich teď na obrazovkách poměrně dost, ale když je dobrá a chytrá, tak se podívám. I proto jsem přijal tuto nabídku, protože je jiná než ostatní. Není tam tolik krve ani honičky, spíš se musí přemýšlet hlavou. A to mě baví.

Znal jste knihy Václava Erbena, podle kterých se seriál točil, už před natáčením?

Jenom jejich filmové zpracování s Jiřím Kodetem a předtím s Jiřím Valou.

Nesvádí to člověka zpracovat postavu kapitána Exnera úplně jinak, nebo naopak bezděky opakovat to, co se vám ve filmu líbilo?

Vzhledem k tomu, že jsme museli dobu příběhů posunout do současnosti, je to trochu z jiného šálku. I když gros Exnera, jako je jeho oblek, auto, gentlemanství, to zůstává stejné, takže kdybych to zahrál alespoň z poloviny tak dobře jako pánové herci přede mnou, budu spokojen.

Sledujte ucelené případy Kapitána Exnera už od této neděle na Primě. Začíná ve 20.15.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.