Změna vysílání: Připomeňte si Karla Gotta v pořadu Zrcadlo tvého života

Zavzpomínejte na zlomové životní okamžiky nejúspěšnějšího českého zpěváka Karla Gotta prostřednictvím skvělé průvodkyně Jiřiny Bohdalové. V pořadu Zrcadlo tvého života, který mimořádně zařazujeme do vysílání v sobotu na Primě ve 21.30!

V souvislosti s úmrtím Karla Gotta televize Prima v sobotu 14. října mimořádně mění vysílací program a zařazuje pořad Zrcadlo tvého života.

Co si o Slavíkovi Karlu Gottovi myslí například jeho kolegové z pěvecké branže? A co mu vzkázali spolupracovníci ze zahraničí? Jak se k „božskému Karlovi“ staví mladí umělci, například kapela Nightwork?

Připomeňte si zlomové okamžiky a věrné přátele tohoto fenomenálního zpěváka, který před pár dny odešel do hudebního nebe.

Zrcadlo tvého života s Karlem Gottem sledujte v sobotu 12. října ve 21.30 na Primě.

Nejúspěšnějšího českého zpěváka pozvala Jiřina Bohdalová do pořadu Zrcadlo tvého života nejen za účelem osobní zpovědi. Připraveno bylo také mnoho překvapení. Jak na ně Karel Gott zareagoval? Co na něj prozradili jeho nejbližší? Býval náladový? A jak pečoval o své zdraví?

Karel Gott měl být vším, jen ne zpěvákem. Toužil stát se malířem, ale o studium na výtvarné škole se pokoušel neúspěšně. Měl být elektromontérem, protože byl v učení v ČKD. Ovšem už během učňovských let se věnoval své další lásce – hudbě a zpěvu. Z učení nakonec přešel na konzervatoř a jeho životní cesta nabrala jasný směr. A právě kariéře Karla Gotta a lidem, kteří mu na životní pouti vstupovali jako dobří andělé do cesty, se věnuje Jiřina Bohdalová a její pořad Zrcadlo tvého života.

Pusťte si sestřih nej pěvěckých vystoupení Karla Gotta:

Prvním překvapením pro mistra zpěvu byl rozhovor s jeho mistrem. Paní Bohdalové se totiž podařilo sehnat Jana Nováka, učitele, který Karla Gotta v ČKD připravoval na povolání elektromontéra. „Můj tatínek si moc přál, abych dělal nějaké řemeslo. Zpívat si prý k tomu můžu ve volných chvílích,“ přiznal zpěvák.

Co o sobě Karel Gott nevěděl?

Jiřina Bohdalová přizvala rovněž osobu, která – jak se zdá – ví o Karlovi i to, co on sám ne. Byl to jeho osobní tajemník. Pro Karla pracoval přes třicet let. Zažil někdy, že by na něj Mistr křičel? „V autě nám předčítá politické komentáře,“ prozradil detaily ze společných cest.

A jak na tom byl Karel s hlasivkami? „Ten přišel jen ve chvíli, kdy bylo zle,“ okomentoval situaci lékař, který se mu věnoval čtvrt století. „Pan doktor zachránil už mnoho představení,“ přiznal Karel.

Navštívit kamaráda se rozhodl i spolužák ze školní lavice. Jaký byl Karel student? Opisoval? „Začalo to tím, že byl skvělý imitátor,“ překvapil svým sdělením. Co předvedl slavík národa za imitace?

Dalšími hosty ve studiu byli zejména Karlovi kolegové a známé tváře. Ale takoví, kteří s ním nejsou každodenně. Až z USA si paní Bohdalová nechala do studia dovézt talentovaného houslistu Jakuba Třasáka, s nímž Karel vystupoval, když byl Jakub ještě kluk. Karla Gotta potěšili i Michal David nebo José Carreras a další vzácní hosté!

Co slavný pěvec José Carreras vzkázal Karlovi Gottovi?

Pěvecká kolegyně, slovenská zpěvačka Jana Kociánová, nejen zazpívala, ale také leccos prozradila. Včetně vtipných historek z luxusní večeře nebo neuvěřitelného zážitku ze setkání pěvce s její tetou.

Dnes už neexistující skupina Nightwork nezklamala svým vtipem a originalitou. Jaký mají mladší kolegové vztah k naší stálici a jak na jednu z nejpopulárnějších českých kapel zareagoval on sám?

Podívejte se na ukázku:

Jak se choval Karel ke svým pěveckým a hereckým kolegům? A kdo jiný ho ještě přišel navštívit? Dívejte se a nahlédněte do života nejpopulárnějšího českého zpěváka všech dob.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.