Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

Chystáte se na pohovor? Vyhněte se těmto osmi chybám a uspějete

Hledáte novou práci, rozeslali jste své životopisy a nyní vás čeká pohovor? Abyste uspěli a vybrali si právě vás, je důležité vyhnout se následujícím osmi chybám.
Vydáno: 13.03.2017
Chystáte se na pohovor? Vyhněte se těmto osmi chybám a uspějete
Autor: istock.com Chystáte se na pohovor? Vyhněte se těmto osmi chybám a uspějete

Pokud vám na pohovoru opravdu zálěží a toužíte po dané pozici, nikdy nedělejte následující chyby:

1. Nepoděkovat e-mailem

Anebo si tento děkovný e-mail pořádně po sobě nepřečíst. Pokud napíšete po pohovoru e-mail, můžete ukázat své schopnosti s psaním a prezentováním. Je také důležité poděkovat za jejich čas, který na pohovor vynaložili. Dobrý dojem dělají ti uchazečí, kteří mají dobré vychování a zanechávájí pozitivní dojem i po pohovoru!

2. Absence otázek při samotném pohovoru

I když vám personalista vše dopodrobna o dané pozici i firmě vysvětlí a vám se zdá, že už není na co jiného byste se ještě zeptala, zkuste i přesto něco vymyslet. Je důležité ukázat váš zájem a přijít na pohovor s předem připravenými otázkami, ať už o samotné společnosti, nebo o vaší pracovní náplni.

3. Neblokování profilů na sociální sítích veřejnosti

Většina firem si před samotným pohovorem udělá obrázek o vaší osobě právě díky profilům na sociálních sítích. Proto na vašem profilu nikdy nemějte veřejné to, co byste nechtěla, aby váš zaměstnavatel viděl ještě předtím, než bude mít tu možnost vás potkat. První dojmy nemůžete vrátit a je důležité si pamatovat, že firmy a zaměstnavatelé velice dbají na svou reputaci a chtějí do firmy přivádět jen zaměstnance, kteří toto respektují a žádným způsobem ji nemění ke špatnému.

Chystáte se na pohovor? Vyhněte se těmto osmi chybám a uspějete Foto: Foto: istock.com

4. Lhaní v životopisu

Pokud jste například nevystudovala vysokou školu, nepište opak! Třikrát si překontrolujte roky, ve kterých a kde jste byla dříve zaměstnána. Vždy buďte upřímná a můžete se vyhnout zbytečným komplikacím.

5. Zvyšování minulých platů

O vašich minulých platech nelžete. Nenafukujte je jen proto, abyste dostala lepší nabídku v novém zaměstnání. Firmy si totiž stejně jako u životopisů i tyto údaje ověřují. Pokud jste si tedy nevydělala tolik, kolik tvrdíte, není důvod předstírat, že tomu tak bylo.

6. Pozdní příchody

Přijít včas v případě pohovoru znamená přijít 10 minut předem. Musíte počítat dopředu s časem na parkování či možnými komplikacemi v dopravě. U pohovoru totiž neexistuje žádná omluva pro pozdní příchod. Jen tím ukážete, že si neumíte věci plánovat a neovládáte time management, který se od vás nejspíše bude očekávat tak jako tak.

7. Vlastní káva

Na pohovor si nepřinášejte vlastní nápoj (není to totiž příliš formální), nežvýkejte žvýkačku, nemějte položený mobilní telefon na stole a nepřehánějte to s parfémem.

8. Nedostatek informací o firmě

Před samotným pohovorem si zjistěte co nejvíce informací o firmě a potenciálním zaměstnavateli. Jakou má firma minulost? Na co se zaměřuje? Tyto informace by vám při pohovoru mohly pomoci, a ukázat tak váš zájem nejen o pozici, ale i o samotné prostředí, do kterého chcete nastoupit.

A pokud i přesto, že vše uděláte správně a vyvarujete se výše uvedených chyb, práci nedostanete, nevěšte hlavu. Myslete na to, že chyba nemusí být ve vás a daná firma jen hledá někoho jiného. A věřte nám, za takových okolností je lepší, když tam pracovat nebudete – nebyla byste tam spokojená.

Přečtěte si také:

 

Jak najít práci po mateřské

5 tipů, jak najít práci po mateřské

 

-vh-

Článek je zařazen v: výpověď, pohovor, nová práce, chyby u pohovoru, hledání práce, životopis, jak napsat životopis, CV, curriculum vitae, kariéra