Karlu Zimovi bylo po večeři u Barbie zle, pošle za sebe syna. Všechny tím zaskočí

Prostřeno! XXVI (78) - Kde je Karel

V repríze vánočního speciálu souboje o nejlepší menu dojde v půlce týdne k nemilé události. Hostitel František bude marně vyhlížet jednoho ze soutěžících. Karel Zima bohužel nedorazí a pošle za sebe náhradníka. Je mu snad špatně z úterní večeře u Soni?

Středeční hostitel František je velký vtipálek. Moc často nevaří, ale pokud ano, dle jeho slov je to bomba. Jídla pro svůj soutěžní večer ještě nikdy nepřipravoval a bude na sebe sám zvědavý, jak všechno zvládne. Jak František během předchozích dnů zjistil, jeho soupeři nejsou milovníci vnitřností a vepřového masa. Pokusí se je však přesvědčit, aby tyto pokrmy z jeho menu alespoň ochutnali. Servírovat bude bruschettu s jatýrky nebo s rajčaty, hráškový krémpečený bůček a králičí stehna, brambory s petrželkou a nádivkou a na závěr bude podávat mascarpone s jahodami. Po přečtení menu se soutěžící, kteří se řadí k milovníkům zvířátek, vyděsí. Králík je přece roztomilý mazlíček, který nepatří na pekáč. Padnou dokonce slova o kanibalismu.

I když František působí sebevědomě, nervozita ho přece jen dožene. Zazpívá písničku o nádivce a následně si zafilozofuje o ženách a úklidu kuchyně. „Sice blbě vařím, ale mám uklizeno,“ pochválí se. Při vaření se nevyhne chybám. Když si je uvědomí, neodpustí si i pár nadávek. Co všechno se v kuchyni semele, uvidíte už vpodvečer. František se na své hosty těší, a když bude mít Karel zpoždění, bude velmi netrpělivý. „Mám ráda lidi, co chodí později než já,“ raduje se Iva, která už způsobně sedí na svém místě. Vtom se objeví dlouhovlasý mladík, jenž začne vtipkovat, že přišel zkontrolovat plyn.

Jonáš má s otcem i podobný styl humoru. Podívejte se na Karlův pondělní fórek:

Na natáčení si netroufl přijít. Podle syna „hodil šavli“

Zaskočený František situaci hned nepochopí a začne mu vyhrožovat násilím. Až poté se vysvětlí, že jde o Jonáše, syna Karla Zimy, jehož má z prvního manželství s Magdalenou Zimovou. Karel má bohužel střevní potíže a nedorazí. „Bohužel se tátovi udělalo špatně, tak volal, jestli ho můžu zaskočit. Hned jak jsme dovolali, šel rovnou hodit šavli,“ směje se nemocnému tatínkovi Jonáš, který se cítí být v Prostřeno! adekvátní náhradou. Má prý s Karlem stejné chuťové buňky.

Bude se ovšem řešit i jiná věc. Může být Karel indisponovaný po včerejší večeři u Soni? Podávaly se sice krevety a špagety smíchané se žloutky, ostatním hostům ale nic není. Je možné, že Karlovi něco nesedlo? Otázkou ovšem bude, jestli dorazí na čtvrteční večeři a kdo bude místo něj vařit v pátek, kdyby se mu náhodou neudělalo lépe.

Chutney, cheesecake, bruschetta. Umíte správně přečíst názvy zahraničních jídel?

1 11 Cheesecake je oblíbený:

2 11 Cheesecake se správně čte?

3 11 Amuse bouche je:

4 11 Jak se čte amuse bouche?

5 11 Když si objednáte chateaubriand, dostanete:

6 11 Focaccia je:

7 11 Jak se čte focaccia?

8 11 Jaký kus masa si objednáváte v případě entrecôte?

9 11 Chutney je:

10 11 Základem salsy guacamole jsou:

11 11 Jak se čte bruschetta?

Máte % správných odpovědí.

To není dobrý výsledek. Zkuste to znova.

To není dobrý výsledek. Zkuste to znova.

To není špatné, ale pořád je co zlepšovat.

Gratulujeme, máte velmi dobré znalosti.

Výborně, vaše znalosti jsou skvělé.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.