Exkluzivní ukázka: Carevna hledá spiklence, Kateřinu ale čeká ještě větší rána, než je prozrazení

Kateřina Veliká (9) - upoutávka

Carevna Alžběta intenzivně pátrá po spiklencích. Nabádá šéfa tajné rady Šuvalova, aby intrikány mezi sebou rozeštval. Jeho kanceláři „pomáhá“ rozvázat ústa podezřelým kat v mučírně.

V rámci pátrání předvolá Šuvalov i Zalesského, který ovšem nařčení, že se spřáhl se spiklenci, odmítá. Přísahá na svatý kříž. Nepošpinil by své jméno zradou, slouží carevně a Rusku. Šuvalov ho propustí a žádá carevnu, aby Zalesského povýšila.

1. exkluzivní ukázka: Zalesskij v mučírně přísahá věrnost carevně

Další kroky vyšetřování vedou k Apraskinovi, který je také držen v domácím vězení. Když ve dveřích spatří Šuvalova v doprovodu Kateřiny, domnívá se, že ho zradila a vystřelí na ni. Naštěstí však mine a sám padá k zemi s infarktem.

Velitel Saltykov mezitím úspěšně na frontě atakuje Fridrichovo vojsko. Fridrich požaduje, aby vojsko pokračovalo v bitvě, ale jeho velitelé to odmítají.

Kateřina se cítí sama, ale věrná Dašková ji povzbuzuje. Společně napíšou Orlovovi a Zalesskému a zvou je na návštěvu do rezidence Daškové. Dopis Zalesskému se dostane do rukou jeho manželky, která na něj začne žárlit. Orlov se dostaví. Je do Kateřiny zamilován a řekne jí, že stačí její rozkaz a garda ji podpoří. Připomeňme, že právě Orlov patřil k důležitým Kateřininým milencům. Po jejím boku vydržel 12 let.

2. exkluzivní ukázka: Kateřina ví, jak si zajistit věrnost gardy. Intriky upředené v ložnici jí brzy přinesou ovoce

Kateřina, která si už pomalu začala být jistá, že její účast na spiknutí proti carevně nikdo neodhalí, dostává nečekanou zprávou. Její druhorozená a milovaná dcerka Anna onemocní a zemře.

3. exkluzivní ukázka: Tato zpráva Kateřinu zdrtí

Více uvidíte v dalším dílu seriálu Kateřina Veliká.

Premiérové díly seriálu Kateřina Veliká sledujte ve 20.15 v úterý a v pátek na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.