Kateřina Veliká: Rusku hrozí válka a carevna intrikuje na všech frontách včetně Kateřininy ložnice

Velkovýpravný historický seriál Kateřina Veliká pokračuje důležitými zvraty. Carevna Alžběta má strach, že pruský král Fridrich II. vyvolá válku. Její synovec Petr se zotavil po neštovicích, manželským povinnostem se však ještě více vzdálil. Carevna je toho názoru, že když nemůže on, musí ho v ložnici Kateřiny zaskočit milenec.

Vše nasvědčuje tomu, že pruský král Fridrich II. vyvolá válku. Carevna Alžběta má obavy. Její rádcové tvrdí, že Rusko nemůže s Fridrichem II. bojovat, neporazí ho. Předseda Tajné rady Šuvalov míní, že by si problém s rakouským následníkem mělo Prusko vyřešit samo.

Podívejte se na televizní upoutávku ke 4. dílu seriálu Kateřina Veliká:

Hurá válka?

Ruští vojáci, kteří dosud nacvičovali boj nanečisto, možnost skutečného střetu s nepřítelem vítají. Včetně Zalesského se přeskupují do východního Pruska.

Zalesskij se války rozhodně nebojí. Boje se nemůže dočkat, a jakmile se dozví, že opodál jeho ležení se nacházejí Prusové, rozhodne se je provokativně navštívit. Ještě s dalším vojákem zastihnou Prusy při odpočinku. Podaří se jim ukrást zapečetěné dokumenty. Díky nim by Rusko nemuselo do války. Fridricha II. rozčílí, že se dokumenty dostaly do rukou Rusů. Nezbyde mu nic jiného, než uzavřít s Rakouskem mír.

Petr po neštovicích opět na nohou

Petr prodělal neštovice, velkou hrozbu 18. století. Po zotavení má zjizvenou tvář a dává nadále přednost dvorním dámám před Kateřinou. Sblíží se s Alžbětou Voroncovou, dvorní dámou své ženy.

Exkluzivní ukázka: Petr jako svůdník?!

Jako manžel Petr i nadále selhává v povinnosti zplodit potomka. Carevna Alžběta má však záložní plán. Manželům doporučí chůvu Marii a chce, aby Saltykov Kateřinu dál dobýval.

Exkluzivní ukázka: Nastrčený Saltykov dobývá Kateřinu. Ta však svodům odolává.

Kancléř Bestužev, který v podstatě v Rusku vládne, získá Zalesského, aby mu sloužil. Přikáže mu, aby hlídal Saltykova a případně ho vyzval na souboj. Zalesskij stráží dveře do Kateřininy ložnice. Kateřina se vrací poté, co ji znovu odmítl Petr, a setká se Saltykovem. Saltykov se pohádá se Zalesským, schyluje se k souboji, ale Kateřina jim souboj zakáže. Zalesskij přizná, že ho poslali, aby ji sledoval. Nato Kateřina pozve Saltykova dovnitř a Zalesského odvolá.

Získá Saltykov Kateřinu?

Při odchodu od ložnice potká žárlící Zalesskij jednu z dam, která mu nabídne rum jako ostatním vojákům. Zalesskij se opije a probudí se u ní v ložnici. Dozvídá se, že ženě slíbil, že se s ní ožení.

Ožení se Zalesskij s dvorní dámou?

Nepropásněte další díl seriálu Kateřina Veliká v úterý ve 20.15 na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 12. 4. 2024

Berani, dnes můžete přemýšlet o politických nebo společenských záležitostech, konkrétně o zhoršení stavu planety. Možná se obáváte o svou budoucnost a budoucnost svých dětí. Možná se pokusíte toto téma nadhodit na nějakém společenském setkání. Někdo, koho tam potkáte, vás o této problematice určitě něco naučí. Pokud se potřebujete dále zapojit do zvyšování povědomí lidí o této problematice, udělejte to.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.