Móda a krása

15. března 2021 14:00

Petra Kloidová

Grammy 2021: Nejhorší šaty večera, ale i módní přesah Billie Eilish

Předávání cen Grammy 2021 se v oblasti módy rozhodně nedrželo zpátky. Největší hvězdy popkultury se sešly bez publika. Billie Eilish si odnesla dvě Grammy a předvedla look, který přesahuje módní líbivost, zatímco velký oblíbenec Harry Styles znovu popíchl společnost v tom, co si může dovolit oblékat muž. Podívejte se do galerie na to nejlepší, ale i to nejhorší na červeném koberci.

Ačkoliv je na tom filmový a hudební byznys kvůli pandemii ve finančních ztrátách dost podobně, na předávání cen Grammy se v módní sféře ukázalo, jak odlišné světy to mohou být. Zlaté glóby se před pár týdny nesly v nesmlouvavé střízlivosti, kdy jsme místo velkých rób viděli kostýmy a minimalismus. Ale minimalismus a nohy na zemi hudební byznys už dlouhá léta neuznává. Směr v módních trendech udávají hlavně hudebníci a to bylo vidět i teď.

Billie Eilish – zjevení s osobitým stylem

Vítězka dvou cen Grammy pro rok 2021 prosazuje svou vlastní estetiku umělkyně v hudbě i v módě už od svých třinácti let. V nedávném dokumentu prozradila, že se její kypré křivky snaží schovávat, aby veřejnosti nedávala tolik prostoru pro „fat shaming“.

Její outfity jsou tak zcela odlišné od konkurence a tentokrát jí look navrhl módní dům Gucci. Billie Eilish byla dozajista nejvíce zahalenou celebritou, vzor jejího oblečení přesahoval až na kůži, a to hlavně kvůli rukavicím a roušce. Díky tomu se oblečení v jednom momentě stává součástí lidského těla.

Beyoncé ve vintage značce s objevem roku

Beyoncé si odnesla tři sošky nejprestižnějších hudebních cen v kožených minišatech netradiční značky Schiaparelli, která se ani zdaleka nevěnuje konvenčnímu oblékání. Áčkové celebrity rády objevují archivní kousky proslulých módních domů nebo se zkrátka nebojí vynést umění na vlastním těle, Schiaparelli o sobě tentokrát dalo vědět hlavně ve výběru masivního šperku.

Po boku Beyoncé stojí objev roku Meghan Thee Stallion, jejíž song Savage slyšíte dnes a denně ze sociálních sítí. Ta vybrala zářící róbu značky Dolce a Gabbana. Světlých barev se nebála ani další výherkyně, rodačka z Kosova Dua Lipa stejně jako Taylor Swift v květinových šatech od Oscara de la Renty.

A pokud se ten večer někdo opravdu netrefil, byla to sestra Miley Cyrus v něčem, co připomínalo zmačkaný alobal, nebo zpěvačka a flétnistka Lizzo, kterou poslouchá sám Barack Obama.

Harry Styles v Gucci

Harry Styles nebo také feministický princ, jak ho nazval časopis Rolling Stones, přišel jako vždy oděn do značky Gucci. Jeho outfit z červeného koberce normálním smrtelníkům připomíná vašeho opilého strýčka na rodinné oslavě Nového roku, ale to je přesně Gucci. Styles si už roky v oblékání zahrává s genderovými stereotypy, nedávno kvůli netradičnímu focení pro Vogue rozpoutal na toto téma výživnou diskuzi. Boa kolem krku si bývalý člen boybandu One Direction nechal i během hudebního vystoupení, které doplnil padnoucím oblekem. Lesklý materiál s příslibem gentlemanské společnosti způsobil s vypelichaným boa skvělý kontrast.

Vítězové cen Grammy 2021

Nejlepší nahrávka: Billie Eilish – Everything I Wanted

Album roku: Taylor Swift – Folklore

Píseň roku: H.E.R. – I Can’t Breathe

Objev roku: Megan Thee Stallion

Nejlepší popový výkon: Harry Styles – Watermelon Sugar

Nejlepší popový duet: Lady Gaga & Ariana Grande – Rain On Me

Nejlepší tradiční popové vokální album: James Taylor – American Standard

Nejlepší popové vokální album: Dua Lipa – Future Nostalgia

Nejlepší taneční/elektronické album: Kaytranada – Bubba

Nejlepší rockové album: The Strokes – The New Abnormal

Nejlepší R&B výkon: Beyoncé – Black Parade

Nejlepší rapový výkon: Megan The Stallion feat. Beyoncé – Savage

Nejlepší rapová píseň: Megan The Stallion feat. Beyoncé – Savage


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.