Zlaté glóby 2021: Herečky v obývácích měly krásnější šaty než ty na živém předávání

Předávání Zlatých glóbů proběhlo dnes v noci. Výsledky a oficiální výherce už známe. Teď je čas na smutnou pravdu. Virtuální červený koberec byl co se týče módy o dost opulentnější než ukázka šatů na skutečném předávání Zlatých Glóbů 2021. Herečky sedící u webkamer se rozhodly si večer užít se vším všudy a předvedly klidně i haute couture ve svých obývácích. Hrstka přítomných před televizní kamerou spíš zvolila jednoduchost a střízlivost.

Virtuální červený koberec je nový pojem, který vznikl kvůli pandemii COVIDu-19. Předávání televizních nebo filmových cen se sice částečně odehrává slavnostně, na pódiu vidíte moderátory i hosty, kteří vyhlašují vítěze různých nominací, ale v hledišti a na červeném koberci už málokdy spatříte hvězdné návštěvníky v krásných večerních róbách. Většina z nich je připojená z domova přes webkameru. A tak tomu bylo i na předávání Zlatých glóbů 2021.

Střízlivost šatů reaguje na společenskou situaci ve světě

Jak už bylo řečeno, dámy na reálném červeném koberci zvolily jednoduchost a velkou střízlivost. Logicky, i móda reaguje na situaci ve světovém dění. Kvůli pandemii a ekonomické krizi není co oslavovat. Podobné to bylo i v roce 2018, kdy se většina hollywoodských hvězd v rámci solidarity s kampaní #MeToo oblékla do černé.

A jak to tedy bylo letos? Herečka a aktivistka Jane Fonda si přebírala cenu za celoživotní přínos filmu v jednoduchém krémovém kostýmku. Salma Hayek zvolila rudou róbu ze saténu od Alexandra McQueena. Izraelská představitelka Wonder Woman, Gal Gadot, zase překvapivě vybrala krátké bílé šaty od Givenchy připomínající mír a harmonii v těchto nestabilních časech.

Herečky byly ve svých obývacích dekadentní a glamour

Virtuální červený koberec probíhající v domovech hereček byl o dost odvážnější. Možná právě proto, že v dnešní době si každá žena váží chvíle, kdy má možnost předvést svou krásu a vynést nádherné šaty. Pandemie nás sice navrátila do tepláků a pohodlného oblečení, ale móda reaguje i na dnešní potřebu a touhu předvést se, být dekadentní a užívat si života v jeho nejsytějších barvách. Proto se například do kolekcí vrací i prvky baroka a klasicismu, což potvrzují i sociální sítě, kde na mladých ženách můžeme momentálně vidět i korzety.

Dekadenci také zvolila hvězda Anya Taylor Joy, kterou celý svět viděl v seriálu o slavné šachistce, ve spolupráci s módním domem Dior.

Zlaté časy herečky Grace Kelly oprášila díky šatům Gucci i nominovaná Elle Fanning.

Obrazu starého Hollywoodu se držela i herečka Amanda Seyfried s dokonalým výstřihem na zádech v lososových šatech od Oscara de la Renty.

A glamour Hollywoodu se držela i hvězdná Nicole Kidman v róbě od značky Louis Vuitton.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 2. 2024

Berany možná čekají krušné chvíle. Dobrá zpráva je, že se to zlepší. Pokud jste rodiče, děti budou každých pět minut něco chtít a vy můžete cítit tlak ze všech stran. Ani váš milostný život není imunní vůči pochybnostem, které jako by se vám vznášely nad hlavou. Žádný kompromis pro vás není možný, Berani. Jen vydržte a vězte, že přicházejí klidnější dny.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.