zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Zlaté glóby 2021: Herečky v obývácích měly krásnější šaty než ty na živém předávání

Petra Kloidová , Vydáno: 01.03.2021
Předávání Zlatých glóbů proběhlo dnes v noci. Výsledky a oficiální výherce už známe. Teď je čas na smutnou pravdu. Virtuální červený koberec byl co se týče módy o dost opulentnější než ukázka šatů na skutečném předávání Zlatých Glóbů 2021. Herečky sedící u webkamer se rozhodly si večer užít se vším všudy a předvedly klidně i haute couture ve svých obývácích. Hrstka přítomných před televizní kamerou spíš zvolila jednoduchost a střízlivost.

reklama

Virtuální červený koberec je nový pojem, který vznikl kvůli pandemii COVIDu-19. Předávání televizních nebo filmových cen se sice částečně odehrává slavnostně, na pódiu vidíte moderátory i hosty, kteří vyhlašují vítěze různých nominací, ale v hledišti a na červeném koberci už málokdy spatříte hvězdné návštěvníky v krásných večerních róbách. Většina z nich je připojená z domova přes webkameru. A tak tomu bylo i na předávání Zlatých glóbů 2021.

Salma Hayek v jednoduché róbě od Alexandra McQueena
Autor: profimedia Salma Hayek v jednoduché róbě od Alexandra McQueena

Střízlivost šatů reaguje na společenskou situaci ve světě

Jak už bylo řečeno, dámy na reálném červeném koberci zvolily jednoduchost a velkou střízlivost. Logicky, i móda reaguje na situaci ve světovém dění. Kvůli pandemii a ekonomické krizi není co oslavovat. Podobné to bylo i v roce 2018, kdy se většina hollywoodských hvězd v rámci solidarity s kampaní #MeToo oblékla do černé.

Margot Robbie oblékla Chanel z dílny nové návrhářky Virginie Viard
Autor: profimedia Margot Robbie oblékla Chanel z dílny nové návrhářky Virginie Viard

A jak to tedy bylo letos? Herečka a aktivistka Jane Fonda si přebírala cenu za celoživotní přínos filmu v jednoduchém krémovém kostýmku. Salma Hayek zvolila rudou róbu ze saténu od Alexandra McQueena. Izraelská představitelka Wonder Woman, Gal Gadot, zase překvapivě vybrala krátké bílé šaty od Givenchy připomínající mír a harmonii v těchto nestabilních časech.

Gal Gadot zvolila Givenchy
Autor: profimedia Gal Gadot zvolila Givenchy

Herečky byly ve svých obývacích dekadentní a glamour

Virtuální červený koberec probíhající v domovech hereček byl o dost odvážnější. Možná právě proto, že v dnešní době si každá žena váží chvíle, kdy má možnost předvést svou krásu a vynést nádherné šaty. Pandemie nás sice navrátila do tepláků a pohodlného oblečení, ale móda reaguje i na dnešní potřebu a touhu předvést se, být dekadentní a užívat si života v jeho nejsytějších barvách. Proto se například do kolekcí vrací i prvky baroka a klasicismu, což potvrzují i sociální sítě, kde na mladých ženách můžeme momentálně vidět i korzety.  

Dekadenci také zvolila hvězda Anya Taylor Joy, kterou celý svět viděl v seriálu o slavné šachistce, ve spolupráci s módním domem Dior.

Zlaté časy herečky Grace Kelly oprášila díky šatům Gucci i nominovaná Elle Fanning.

Obrazu starého Hollywoodu se držela i herečka Amanda Seyfried s dokonalým výstřihem na zádech v lososových šatech od Oscara de la Renty.

A glamour Hollywoodu se držela i hvězdná Nicole Kidman v róbě od značky Louis Vuitton.

reklama

Související témata: Golden Globes 2021 , Golden Globes výsledky , Zlaté glóby , Zlaté glóby 2021 , Salma Hayek , Jane Fonda , margot robbie , Nicole Kidman

reklama

Přečtěte si také

reklama