zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Stylista Filip Vaněk a módní tipy: Francouzky mají pravidlo s barvami. Španělé jsou styloví

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Lenka Nováková , Vydáno: Včera
Jeden z nejúspěšnějších módních stylistů Filip Vaněk má na módu zcela jasné názory. Pohybuje se v ní více než dvacet let a během té doby už oblékl většinu celebrit. U koho bychom se měli v oblékání a módním stylu inspirovat?

reklama

Filip Vaněk je porotcem denní show Královny butiků, každý pátek hodnotí čtyři outfity obyčejných českých žen a dívek na zadané téma. Stylista je známý tím, že patří mezi ty nejpřísnější. České ponožky v sandálech a ostatní nešvary ho zkrátka nenechávají klidným.

„Čeští muži se bojí většiny trendů,“ řekl kriticky. Sám už během několika let v byznysu poznal, s kým má cenu pracovat. Někdy totiž musí být drsný i na svoje klienty. „Už nechci oblékat celebrity, už totiž nemám práh tolerantnosti na jejich ega, takže já si vybírám lidi, kteří dokážou zvládat svoje ego nebo ho nemají,“ prozradil. Čekací doba na stylistické služby Filipa Vaňka je čtyři měsíce.

Filip Vaněk je stylistou
Autor: FTV Prima Filip Vaněk je stylistou

„Pravda se poslouchá špatně, ale naučil jsem se žít s tím, že je spousta lidí, kteří mě nemají rádi nebo mě nechápou,“ prozradil Vaněk. Módu bere jako zábavu a nezapomene upozornit na to, že je to pořád jen produkt. „Necítím vztah k věcem, miluji je, když jsou nové, a pak na ně zapomenu. Cítím sentiment k situacím, které jsem zažil s některými svými nejbližšími, nebo k místům,“ vysvětlil.

Módní tipy stylisty: Jak Francouzky kombinují barvy?

Jak by si tedy Češi měli vylepšit styl, a přiblížit se tak světovým metropolím? Důležité je podle Vaňka vzdělávání a inspirace. „Češi by měli otevřít svou mysl a přestat sledovat české blogerky, které mají takzvaný kikina styl. Měli by si začít třeba kupovat prestižní módní časopisy a podívat se na západ do měst, jako je Paříž, Londýn, New York, Miláno nebo i ten Madrid a tam hledat inspiraci,“ poradil.

Stylista tráví nejvíce volného času právě ve Španělsku, styl místních obyvatel zná velice dobře. „Nejraději mám Španěle, jak se oblékají,“ potvrdil. Móda ke Španělsku patří od nepaměti. O tom pojednává i seriál Velvet: Návrat, který vypráví příběh stejnojmenného módního domu. Diváci ho uvidí už 29. listopadu na Prima LOVE.

A jaké módní tipy podle Filipa Vaňka zaručeně fungují? „Úplně nejradši mám barevnou kombinaci černé s tmavě hnědou. Francouzky například oblékají mnohdy jen dvě barvy a to vždy velice dobře funguje,“ poradil stylista, podle něhož by měl každý mít v šatníku klasické džíny „levisky“ a bílé tričko.

Filip Vaněk je porotce v pořadu Královny butiků

Stylista Filip Vaněk: Nechci pracovat s celebritami, nemám trpělivost na jejich ego

reklama

Související témata: Královny butiků , FTV Prima , Filip Vaněk , Prima pauza , Královny butiků , móda , módní stylista

reklama

Přečtěte si také

reklama