Celebrity

26. listopadu 2021 05:55

Petra Kloidová

Stylista Filip Vaněk a módní tipy: Francouzky mají pravidlo s barvami. Španělé jsou styloví

Přísný stylista Filip Vaněk: Co by nikdy neoblékl a v čem Češi vypadají příšerně?

Jeden z nejúspěšnějších módních stylistů Filip Vaněk má na módu zcela jasné názory. Pohybuje se v ní více než dvacet let a během té doby už oblékl většinu celebrit. U koho bychom se měli v oblékání a módním stylu inspirovat?

Filip Vaněk je porotcem denní show Královny butiků, každý pátek hodnotí čtyři outfity obyčejných českých žen a dívek na zadané téma. Stylista je známý tím, že patří mezi ty nejpřísnější. České ponožky v sandálech a ostatní nešvary ho zkrátka nenechávají klidným.

„Čeští muži se bojí většiny trendů,“ řekl kriticky. Sám už během několika let v byznysu poznal, s kým má cenu pracovat. Někdy totiž musí být drsný i na svoje klienty. „Už nechci oblékat celebrity, už totiž nemám práh tolerantnosti na jejich ega, takže já si vybírám lidi, kteří dokážou zvládat svoje ego nebo ho nemají,“ prozradil. Čekací doba na stylistické služby Filipa Vaňka je čtyři měsíce.

„Pravda se poslouchá špatně, ale naučil jsem se žít s tím, že je spousta lidí, kteří mě nemají rádi nebo mě nechápou,“ prozradil Vaněk. Módu bere jako zábavu a nezapomene upozornit na to, že je to pořád jen produkt. „Necítím vztah k věcem, miluji je, když jsou nové, a pak na ně zapomenu. Cítím sentiment k situacím, které jsem zažil s některými svými nejbližšími, nebo k místům,“ vysvětlil.

Módní tipy stylisty: Jak Francouzky kombinují barvy?

Jak by si tedy Češi měli vylepšit styl, a přiblížit se tak světovým metropolím? Důležité je podle Vaňka vzdělávání a inspirace. „Češi by měli otevřít svou mysl a přestat sledovat české blogerky, které mají takzvaný kikina styl. Měli by si začít třeba kupovat prestižní módní časopisy a podívat se na západ do měst, jako je Paříž, Londýn, New York, Miláno nebo i ten Madrid a tam hledat inspiraci,“ poradil.

Stylista tráví nejvíce volného času právě ve Španělsku, styl místních obyvatel zná velice dobře. „Nejraději mám Španěle, jak se oblékají,“ potvrdil. Móda ke Španělsku patří od nepaměti. O tom pojednává i seriál Velvet: Návrat, který vypráví příběh stejnojmenného módního domu. Diváci ho uvidí už 29. listopadu na Prima LOVE.

A jaké módní tipy podle Filipa Vaňka zaručeně fungují? „Úplně nejradši mám barevnou kombinaci černé s tmavě hnědou. Francouzky například oblékají mnohdy jen dvě barvy a to vždy velice dobře funguje,“ poradil stylista, podle něhož by měl každý mít v šatníku klasické džíny „levisky“ a bílé tričko.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 6. 12. 2023

Tento den je vhodný pro vyjádření vašich pocitů. Tím, že o problému budete mluvit nahlas, se nakonec domluvíte na řešení. Tím, že to, co se vám honí hlavou, externalizujete, se problém nějak snáze zvládne. Držet vše v sobě mu dává jen velmi málo prostoru k pohybu. Jste blíž řešení, než si myslíte. Najděte svůj hlas a odpověď si najde vás.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.