Celebrity

5. listopadu 2021 05:55

Petra Kloidová

Stylista Filip Vaněk: Nechci pracovat s celebritami, nemám trpělivost na jejich ego

Přísný stylista Filip Vaněk: Co by nikdy neoblékl a v čem Češi vypadají příšerně?

Český stylista Filip Vaněk je známý svou upřímností. Čechy už dlouhá léta nepokrytě kritizuje za nevkus. Vaněk obléká ty nejlepší české celebrity, ale také tvrdí, že práh jeho tolerance už většina z nich překročila.

„Je jedna česká zpěvačka, kvůli které jsem skončil ve velkém televizním projektu a řekl jsem režisérovi, kterého mám moc rád, že s ní prostě pracovat nebudu. A je fakt, že už žádný takový projekt s námi netočila a točit nebude,“ říká Filip Vaněk o českých celebritách, které obléká už dvacet let.

Na jeho služby si průměrně počkáte tři měsíce. Ačkoliv vystudoval informační technologii, technologie nesnáší a e-maily čte pouze jednou týdně. Lidé, s kterými spolupracuje, si vybírá sám.

Pracuji s celebritami bez nabubřelého ega

„Už nechci oblékat celebrity, už totiž nemám práh tolerantnosti na jejich ega, takže já si vybírám lidi, kteří dokážou zvládat svoje ego nebo ho nemají,“ tvrdí. Mezi jeho klienty patří přátelé Leoš Mareš a Monika Marešová, kteří se na jeho svatbě dali před lety dohromady. Filip Vaněk se také zabývá šatníkem různých byznysmenů, kteří nemají čas řešit módní trendy a zároveň vědí, že móda je v jejich práci důležitá.

Královny butiků dokážou překvapit

K práci stylisty částečně patří i hodnocení outfitů, to právě teď dělá jako porotce v denní show Královny butiků. „Jsou to čtyři soutěžící, dívky, ženy, ale i muži. Věk nerozhoduje. Dostanou peníze, vyhraněný čas a téma. Do pátku nikdo neví, co si ten druhý oblékl. Až v pátek si to navzájem ukážou a hlavně to ukážou mně. Vznikne Královna butiků a kromě ostatních cen získá i outfit ode mne,“ vysvětluje stručně filozofii Královen butiků.

Co se naučil během natáčení o vkusu Čechů? „Že jsou mezi námi pořád lidé, kteří módu nevnímají. A pak je druhá skupina, která mě mile překvapí. Jako například jedna soutěžící. Měli jsme téma fashion week a vyhrála to právě ona, protože její outfit byl úplně skvělý,“ říká nadšeně stylista.

Soutěžící nedostanou nic zadarmo

Jak jako stylista a porotce hodnotit a neublížit? „Vždycky hodnotím pouze oblékání, ne osobu, ne její charakter ani práci. V módní policii se snažím napsat i to, jak by to mělo správně vypadat, co by měli udělat jinak a jak se z toho poučit. Přiznávám, že jsem velmi přísný. A přísný jsem i v Královnách butiků,“ prozradil Vaněk.

Královny butiků můžete sledovat na kanále Prima Show od pondělí do pátku ve 20:00.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 9. 2023

Berani, možná dnes pocítíte nutkání vstát a vyrazit, ale zároveň můžete mít pocit, že nejste připraveni. Možná nemáte pocit, že stojíte na dostatečně pevné půdě, abyste mohli udělat další krok. Nedovolte, aby vás tlak okolního světa posunul někam, kam nejste připraveni jít. Jděte svým vlastním tempem a buďte tolerantní k těm, kteří se rozhodli jít svým tempem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.