Chraňte vaši pleť před sluncem. Dnešní kosmetika na SPF faktor myslí!

Sluneční záření může podle výzkumů až za 90% známek stárnutí pleti. Pryč jsou ty časy, kdy si každý správný milovník kosmetiky na sebe mazal bílý opalovací krém, dnes najdete na trhu kosmetické přípravky, které obsahují i SPF.

Dnes už není označení tří písmenek SPF na kosmetickém produktu nevšední, nicméně pořád je neobvyklé najít kvalitné produkt, který může vysoký ochranný faktor opravdu přislíbit. Označení SPF nás chrání před škodlivým UVB zářením, které působí stárnutí pleti, ale i daleko vážnější problémy s kůží jako je například rakovina.

Produkty s SPF používejte denně

Paprsky UVB záření jsou více než 100krát silnější v červenci než v prosinci a často jsou hlavní příčinou slunečních spálenin, začervenání a pigmentových skvrn. Paprsky UVA záření se vyskytují během celého roku, nezáleží ani na tom, že slunce zrovna "nesvítí" nebo je pod mrakem SPF bychom měli používat opravdu každý den, nejen během letního období.

Produkty, které chrání před slunečním zářením

Antirides Extreme Krém SPF 30, Orlane 50 ml/4.250 Kč

Účinný krém pomáhá zralé pleti v boji se stávajícími vráskami a zároveň ji chrání před vznikem nových. Díky ochrannému faktoru SPF 30 je ideálním obranným štítem před poškozením sluncem! Brání vzniku hlubokých rýh, podporuje regeneraci pokožky, dodává pleti komfort a hydrataci, stimuluje nápravu epidermis, bojuje proti volným radikálům

V krému proti vráskám SPF 30 jsou kromě patentované látky Mémoxyle® a komplexu B21 Bio-Energic obsaženy také UVA a UVB filtry, které účinně chrání pleť proti vráskám i tmavým skvrnám, které jsou způsobeny slunečním zářením. Dále obsahuje výtažek z jasmínu, který se podílí na snížení zánětlivých reakcí, a naopak na posílení obranyschopnosti pleti proti volným radikálům, jež jsou nežádoucími spouštěči jejího stárnutí.

Použití: Nanášejte ráno na obličej, krk a dekolt. Při aplikaci se vyhněte očním konturám.

Antirides Extreme Sluneční sérum, Orlane – 50 ml /2.900 Kč

Denní anti-aging sérum na obličej, krk a dekolt ochraňuje zralejší pleť před stárnutím způsobeným UV zářením. Chrání pleť před poškozením UVA a UVB paprsky, zabraňuje vzniku nežádoucích pigmentových skvrn, brání před slunečním poškozením a vysušením, tlumí zánětlivé reakce, lze využívat celoročně.

Hodí se také jako následná péče po pobytu na slunci pro regeneraci, hydrataci a celkové zklidnění.

Ve slunečním anti-aging séru je mimo jiné obsažen jasmínový komplex pro podporu obranyschopnosti pleti a zachycení volných radikálů z UVA, UVB a infračerveného záření. Dále pak komplex B21 Bio-Energic, který je zdrojem energie nezbytné pro nápravu, hydrataci a kompenzaci pleti vysušené slunečním zářením. Zklidňuje ji a regeneruje. Vitaminový komplex (B1, B2, B12, B5 a B3) se podílí na obnově a revitalizaci pleti, navíc zvyšuje její elasticitu.

Použití: Používejte ráno, buď samostatně, nebo před aplikací pleťového krému, popřípadě můžete s krémem smíchat. Vhodné i jako péče po opalování pro regeneraci pleti.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.