Móda a krása

27. července 2019 14:07

Martina Čerňanská

Jak vypadat a cítit se skvěle? Zkuste flavonoidy! Tyhle antioxidanty umí v těle doslova zázraky

Tak schválně, přiznejme si: Kdo by nechtěl vypadat věčně mladý? Každodenní boj proti projevům stárnutí začíná v našich životech hrát stále větší roli.

Tak schválně, přiznejme si: Kdo by nechtěl vypadat věčně mladý? Každodenní boj proti projevům stárnutí začíná v našich životech hrát stále větší roli. Na straně nepřítele ale stojí mocný spojenec – volné radikály, před kterými nás přirozeně brání antioxidanty. Jejich zásoba však není v našem těle nekonečná. Jakmile tělu dojdou jeho vlastní antioxidanty, ztrácí schopnost bránit se proti volným radikálům, které v buňkách vyvolávají oxidační stres. A právě ten se podílí na předčasném stárnutí organismu, podporuje vznik mnoha onemocnění a zkracuje délku života. Hraje roli při vzniku kardiovaskulárních onemocnění, Parkinsonovy a Alzheimerovy choroby či cukrovky 2. typu.

Je proto velice důležité tělo zásobit kvalitními antioxidanty. A proč tedy nesáhnout po těch tělu nejpřirozenějších a nejsilnějších – flavonoidech? Tyto přírodní látky se běžně vyskytují v rostlinách, kterým pomáhají právě s neutralizací volných radikálů. Pozitivní účinky flavonoidů můžeme využít i my. To věděli už naši předci, kteří je nejčastěji přijímali díky pravidelnému pití bylinných čajů. Vedle čajů se flavonoidy hojně vyskytují také v lesních plodech, vinných hroznech, citrusech, kakaových bobech, arašídech, petrželi nebo cibuli.

Málokdo je ale v dnešní uspěchané době schopen hlídat si jejich pravidelný příjem. Právě na to mysleli odborníci, kteří vyvinuli speciální komplex flavonoidů, nazývaný molekula života, a vložili ho hned do několika produktů české značky Matuzalem. Jedinečný účinek spočívá v tom, že je možné užívat tyto produkty vnitřně i zevně, a to v podobě doplňků stravy i kosmetických přípravků. Díky tomu je ochrana proti volným radikálům i péče o pokožku komplexní.

To dobře ví také moderátorka a herečka Tereza Kostková, která je tváří značky Matuzalem a nedá na ni dopustit. Jak sama říká: „Svůj den s produkty Matuzalem začínám i končím.“

Produkty Matuzalem jsou k dostání na www.matuzalem.com a ve vybraných lékárnách.

Tip redakce:

Matuzalem Gel (100 ml)

Matuzalem Gel na pokožce nelepí, je vhodný pro všechny typy pleti a je ideální péčí na léto. Pleť hydratuje, pečuje po opalování, zklidňuje po poštípání.

autor: MM, TZ

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.