Móda a krása

2. listopadu 2017 06:00

Martina Čerňanská

Jelení lůj: Nezbytnost, univerzální šikula i závislost každé čtvrté ženy

Jeho specifická vůně evokuje dětství, protože se za ta léta skoro nezměnil. Ale jedna otázka pořád visí ve vzduchu: Je opravdu z jelenů?

Hippokrates doporučuje jelení lůj

Nebojte, nemažete si na sebe tuk z “vysoké”. Název se jen odkazuje na historii, kdy se sádlo z jelení zvěře opravdu používalo. Už nejslavnější lékař starověku Hippokrates doporučuje zjemnit zhrublou a suchou kůži tukem z jelena. Zvířecí tuk, i ten z divoké zvěře, se v minulosti používal běžně a hodně. Kromě klasického využití v kuchyni se z tuku vyráběly svíčky, hojivé masti, léčivé obklady, kosmetika, ale impregnovaly se s ním boty a oblečení.

Kilo pomády sníme

Před časem si dal někdo tu práci a spočítal, že při denním používání tyčinky na rty jí během života sníme více než jedno kilo. Což při jejím chemickém složení není nic moc představa a skoro by bylo lepší, aby byl jelení lůj opravdu z jeleního loje. Ten dnešní má však do středověkých “superpřírodních” mazadel daleko. Základem dnešních balzámů na rty jsou vlastně produkty z ropy, živočišné tuky, vazelína, parafín a složky, které dodávají barvu a vůni.

Univerzální voják. Vždy připraven!

S jelením lojem v kabelce budete ale naprostá kouzelnice. Kromě zvlhčených a vláčných rtů s ním ošetříte rozedřený nos od smrkání, upravíte neposedné obočí, zahojíte bolavé záděry na prstech, zkrotíte zelektrizované vlasy nebo zvládnete sundat těsný prstýnek.

Závislost každé čtvrté ženy

Představte si, že i taková nevinná věcička jako je jelení lůj, může člověku ďábelsky zamíchat s psychikou. Na jelením loji si totiž, podobně jako na spoustě jiných věcí, můžete vypěstovat silnou psychickou závislost. Abyste nemysleli, že se vás to netýká, touto závislostí trpí každá čtvrtá žena, která lůj nebo pomádu používá. Některé jsou schopné udělat ty samé iracionální věci, jako když kuřák jede o půlnoci na nejbližší pumpu, aby si koupil své cigarety. Když žena – lojová závislačka zjistí, že jí tyčinka došla nebo že ji zapomněla doma, není schopná fungovat, dokud si ji neopatří, a to i značně předraženou v non stop lékárně. Takže v duchu hesla “život přeje připraveným”, vybavte se jelením lojem na celou dlouhou zimu, která je před námi.

Mohlo by vás také zajímat:

Autor: KU

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.