zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Chcete krásné a zdravé vlasy? Poradíme vám, jak na to!

Krásné a zdravé vlasy může mít každá!
Autor: istock.com Krásné a zdravé vlasy může mít každá!
cernanm , Vydáno: 11.09.2017
Trápí vás, že vaše kadeře mají matný nádech, jsou řídké, konečky se třepí a celkově vypadají jako bez života? Přestaňte fňukat a spílat, že vy jste to štěstí prostě neměla, a rozhodněte se pro zdraví vašich loken něco udělat.

reklama

Možná, že si po kráse svých vlasů nevědomě šlapete vy sama. Je nejvyšší čas napravit škody!

Arzenál pomocníků

Vybírejte si kosmetiku, která není pouze a jenom chemickým koktejlem pro vaši kštici. Vyhněte se parabenům, chloridu sodného a přemíry sulfátu. Nejenom škodí organismu, ale dokonce okrádají vaše kadeře o kýžený lesk.

Šampon si vybírejte s ohledem nejenom na cenu, avšak i s aspektem upozorňujícím na váš typ vlasů, preferujte také přidanou hodnotu přírodních složek. Vlasy myjte krouživými pohyby, dostatečně oplachujte vlažnou, nikoliv horkou vodou. Neopomeňte také na nutný pečující nátěr prostřednictvím balzámu. Ten kadeře posílí, pečuje o něj, hydratuje a nedovoluje, aby strukturu vlasového vlákna zatížily okolní vlivy či střídavé rozmary počasí. Alespoň dvakrát do měsíce pamatujte na maximálně regenerační vlasový zábal.

Tip: Neváhejte být také věrná nejenom dané značce, ale přímo ucelené řadě, kterou používejte současně s šamponem. Obsažené látky ve vlasové kosmetice se tak budou sjednoceně podílet na čistění, regeneraci a lesku. Vzájemně se tak nebudou negativně ovlivňovat či přebíjet. Jak tomu často bývá tehdy, když kombinujete několik značek výrobků dohromady s vědomím, že třeba ušetříte pár kaček.

Výživa pro konečky

Jsou suché, poničené se sklonem k lámání? Utněte jim tuto kratochvíli správně zvolenými pomocníky. Vlasy milují kromě arganového oleje také ten kokosový, popřípadě se vytáhněte s báječným a ověřeným vlasovým hedvábím. Dodá hřívě nejenom nádech upraveného účesu, ale také porci vitality a pěstěnosti. Před tím, než se vzpamatujeme po létě, zajděte ke kadeřnici, ať vás zbaví důkazu o mořské soli, chloru a slunce. Všechny tyto aspekty letní dovolené totiž maximálně vysušují.

Vlasový jídelníček

Oloupejte si avokádo, zobejte mandle, lískáče, na grilu si připravte lososa, tuňáka, chroupejte slunečnicová semínka, ta lněná, dopřejte si porci rybího oleje, vejce a také příděl důležitých luštěnin. Vypijte také 1,5 až 2 litry neslazených minerálek či čistých vod bez cukru. Naopak opravdu s rozmyslem konzumujte sladkosti, mastná jídla a také alkohol.

Z vitamínových preparátů vlasům prospívá zinek, biotin, vitamíny skupiny B. Cenově dostupný a maximálně funkční je Biosil. Sama na něj nedám dopustit. Vyzkoušejte!

Co dělat a nedělat?

  • Zkuste to nepřehánět s fénem, kulmou a žehličkou. Když už se bez nich neobejdete, používejte ochranné spreje. Podobnou ochranu mějte i na slunci, a to zvlášť v případě, že odlétáte třeba za teplem do exotiky.
  • Máte vlasy zatížené kondicionérem? Neváhejte si je bezprostředně po něm spláchnout.
  • Spěte na saténovém povlečení. Vaše vlasy nebudou tolik elektrizovat.
  • Jděte si zaběhat, projeďte se na kole nebo se procházejte. Vaše mysl se osvěží, tělo prokrví a vám bude blaze.
  • Pro barvení si vybírejte salony, kde mají luxusní přírodní barvy na vlasy.

Přečtěte si i další články na téma krásné vlasy:

6 největších chyb, které děláte při mytí vlasů

6 největších chyb, které děláte při mytí vlasů

Chcete-li mít krásné vlasy, musíte správně jíst a pít

Chcete mít krásné vlasy? Jezte potraviny, které s nimi udělají zázraky!

Krásné zralé ženy Hollywoodu nedají na krátké vlasy dopustit

Nebojte se krátkých vlasů! Co je ale dobré vědět, než se ostříháte?

 

autor: LZ

reklama

Související témata: vlasy , zdravé vlasy , účesy , barvy na vlasy

reklama

Přečtěte si také

reklama