zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Chcete mít krásné vlasy? Jezte potraviny, které s nimi udělají zázraky!

Chcete-li mít krásné vlasy, musíte správně jíst a pít
Autor: Thinkstock Chcete-li mít krásné vlasy, musíte správně jíst a pít
anna kopečková , Vydáno: 07.11.2016
Vlasy jsou korunou krásy každé ženy, a ať už se vám líbí dlouhé, krátké, světlé či tmavé, vždy by měly být lesklé, pevné, upravené a hlavně dobře vyživené.

reklama

Pulty drogerií jsou přímo napěchovány různými produkty, jež nám slibují, že z našich vlasů udělají zářivou a hustou hřívu, utrácíme tisíce za pečující šampony, masky a kondicionéry. Ale to pravé, co vlasy skutečně potřebují, je správná výživa, dodaná prostřednictvím zdravého a vyváženého jídelníčku.

Na vlasy si můžete obden nanášet vyživující masky a věnovat jim nadměrnou péči, ale pokud nebudete dobře jíst a pít, vlasy nikdy nebudou vypadat tak dobře, jak by mohly.

Výživa a péče o vlasy nejsou jediné dva faktory ovliňující jejich vzhled. Velkou roli hrají také hormony, věk a genetické dispozice – ale s těmi bohužel nic nezmůžeme. Zaměřte se proto na to, co ovlivnit můžete – na svou stravu!

Jsou v pořádku nebo jim něco chybí?

Jednoduchý test ukáže, zda máte zdravé vlasy

 

Inspirujte se těmito výživovými doporučeními a sledujte, jak se vaše vlásky mění k lepšímu:

Olivový olej 

Není náhodou, že se olivový olej přidává do pleťových krémů i vlasové kosmetiky. Extra panenský olivový olej si přilévejte do čerstvých salátů, ale rozhodně ho tepelně neupravujte. „Olivové“ spektrum mastných kyselin dokáže s vlasy i pletí hotové zázraky.

Ovoce

Pro vlasy je nesmírně důležitý vitamin C, který najdete ve spoustě druzích ovoce i zeleniny. Říká se, že nejlepší vliv na vzhled a kvalitu vlasů mají jablka, která my, Evropané, velice dobře trávíme. Pozitivně působí také ananas, nicméně pro někoho může být hůř stravitelný.

Živočišná želatina 

Určitě není dobré přejídat se gumovými medvídky nebo želatinovými bonbony, nicméně želatina jako taková má na vlasy blahodárný vliv. Obsahuje totiž kolagen, který vlasům zaručuje pevnost, pružnost i lesk. Připravte si doma želatinu, kterou seženete v každých potravinách, jemně ji oslaďte javorovým sirupem nebo stévií a zalijte jí ovoce. Dezert pro vlasy máte hotový raz dva.

Padají vám vlasy? 20 tipů, jak tomu zabránit

Starejte se o ně

pž vlasy 1

Správná péče je základ, abyste si zachovala svoje lokny. Své vlasy si hýčkejte a zamezte jejich poškození. Pokud nemáte dědičnou predispozici, uděláte tak první a nejdůležitější krok k prevenci jejich vypadávání.

 

Slunečnicová semínka a mandle

Aby se vám vlásky nadměrně nemastily, přidejte si do ranní kaše semínka ze slunečnice a několik mandlí. Obsahují totiž vitaminy B2 a B6 i minerál zinek – tyto látky jsou pro vlasy klíčové.

Losos a ořechy

Omega 3 nenasycené mastné kyseliny, obsažené v tučných mořských rybách, ořeších a semenech, zabraňují vypadávání vlasů, krásně je vyživí a vlasy pak budou neskutečně lesklé.

6 chyb, které určitě děláte při mytí vlasů

Myslíte si, že o své vlasy pečujete správně, ale přitom se vám zdá, že jsou slabé a málo lesklé? Možná při jejich mytí děláte některou ze zásadních chyb!

Myjete si vlasy každý den

6 chyb, které možná děláte při mytí vlasů

Vašim vlasům nejvíce prospěje, pokud je budete mýt každý druhý nebo třetí den. Častějším mytím vlasů se okrádáte o přirozené oleje, které vlasy vyživují. Pokud se bojíte, že vlasy budou příliš mastné, zkuste použít na jejich kořínky suchý šampon.

 

Zelenina

Špenát, brokolici i dýni zařazujte co nejčastěji do svého jídelníčku nejen kvůli pozitivnímu vlivu na vaši linii a zdraví, ale také kvůli vlasům. Vitaminy A i C, ale také minerál selen promění každý porost hlavy ve výstavní hřívu.

Vejce

Proteiny, zdravé tuky, železo, vitaminy B5 a B12, to jsou vlasová esa, která vejce skrývají v rukávu.

Abyste se mohli pyšnit krásnými vlasy, myslete na vyvážený, zdravý a pestrý jídelníček s důrazem na vysoký podíl bílkovin, zdravých tuků, vitaminů, minerálů i vody!

Zdroj: Fithall.cz

fithall banner nový 3 Foto:


reklama

Související témata: šampon , lesklé vlasy , kondicionér , krásné vlasy , potraviny pro krásné vlasy , vlasová výživa

reklama

Přečtěte si také

reklama