Chcete mít krásné vlasy? Jezte potraviny, které s nimi udělají zázraky!

Vlasy jsou korunou krásy každé ženy, a ať už se vám líbí dlouhé, krátké, světlé či tmavé, vždy by měly být lesklé, pevné, upravené a hlavně dobře vyživené.

Pulty drogerií jsou přímo napěchovány různými produkty, jež nám slibují, že z našich vlasů udělají zářivou a hustou hřívu, utrácíme tisíce za pečující šampony, masky a kondicionéry. Ale to pravé, co vlasy skutečně potřebují, je správná výživa, dodaná prostřednictvím zdravého a vyváženého jídelníčku.

Na vlasy si můžete obden nanášet vyživující masky a věnovat jim nadměrnou péči, ale pokud nebudete dobře jíst a pít, vlasy nikdy nebudou vypadat tak dobře, jak by mohly.

Výživa a péče o vlasy nejsou jediné dva faktory ovliňující jejich vzhled. Velkou roli hrají také hormony, věk a genetické dispozice – ale s těmi bohužel nic nezmůžeme. Zaměřte se proto na to, co ovlivnit můžete – na svou stravu!

Inspirujte se těmito výživovými doporučeními a sledujte, jak se vaše vlásky mění k lepšímu:

Olivový olej

Není náhodou, že se olivový olej přidává do pleťových krémů i vlasové kosmetiky. Extra panenský olivový olej si přilévejte do čerstvých salátů, ale rozhodně ho tepelně neupravujte. „Olivové“ spektrum mastných kyselin dokáže s vlasy i pletí hotové zázraky.

Ovoce

Pro vlasy je nesmírně důležitý vitamin C, který najdete ve spoustě druzích ovoce i zeleniny. Říká se, že nejlepší vliv na vzhled a kvalitu vlasů mají jablka, která my, Evropané, velice dobře trávíme. Pozitivně působí také ananas, nicméně pro někoho může být hůř stravitelný.

Živočišná želatina

Určitě není dobré přejídat se gumovými medvídky nebo želatinovými bonbony, nicméně želatina jako taková má na vlasy blahodárný vliv. Obsahuje totiž kolagen, který vlasům zaručuje pevnost, pružnost i lesk. Připravte si doma želatinu, kterou seženete v každých potravinách, jemně ji oslaďte javorovým sirupem nebo stévií a zalijte jí ovoce. Dezert pro vlasy máte hotový raz dva.

Slunečnicová semínka a mandle

Aby se vám vlásky nadměrně nemastily, přidejte si do ranní kaše semínka ze slunečnice a několik mandlí. Obsahují totiž vitaminy B2 a B6 i minerál zinek – tyto látky jsou pro vlasy klíčové.

Losos a ořechy

Omega 3 nenasycené mastné kyseliny, obsažené v tučných mořských rybách, ořeších a semenech, zabraňují vypadávání vlasů, krásně je vyživí a vlasy pak budou neskutečně lesklé.

Zelenina

Špenát, brokolici i dýni zařazujte co nejčastěji do svého jídelníčku nejen kvůli pozitivnímu vlivu na vaši linii a zdraví, ale také kvůli vlasům. Vitaminy A i C, ale také minerál selen promění každý porost hlavy ve výstavní hřívu.

Vejce

Proteiny, zdravé tuky, železo, vitaminy B5 a B12, to jsou vlasová esa, která vejce skrývají v rukávu.

Abyste se mohli pyšnit krásnými vlasy, myslete na vyvážený, zdravý a pestrý jídelníček s důrazem na vysoký podíl bílkovin, zdravých tuků, vitaminů, minerálů i vody!

Zdroj: Fithall.cz


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.