zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

6 největších chyb, které děláte při mytí vlasů

6 největších chyb, které děláte při mytí vlasů
Autor: istock.com 6 největších chyb, které děláte při mytí vlasů
motlovk , Vydáno: 14.07.2017
Myslíte si, že o vaše vlasy pečujete správně, ale přitom se vám zdá, že jsou slabé a málo lesklé? Možná při jejich mytí děláte některou ze zásadních chyb!

reklama

1. Myjete vlasy každý den

Vašim vlasům nejvíce prospěje, pokud je budete mýt každý druhý nebo třetí den. Častějším mytím vlasů se okrádáte o přirozené oleje, které vlasy vyživují. Pokud se bojíte, že vlasy budou příliš mastné, zkuste použít na jejich kořínky suchý šampon.

2. Při mytí vlasů používáte šampon alespoň dvakrát

Říkáte si, že čím víckrát si vlasy umyjete, tím lépe? Omyl. Při první aplikaci odstraníte nečistoty a kožní maz, při druhé už ale vlasy dehydratujete. Stačí proto použít jenom jednu dávku šamponu. Chcete-li i přesto na vlasy použít šampon dvakrát, myjte si je s několikadenním odstupem.

3. Přeháníte to s množstvím

Pokud chcete, aby vaše vlasy byly zdravé a pevné, měla byste si šampon nanést pouze ke kořínkům, kde se nacházejí mazové žlázy. Pokud s ním budete úporně mýt i jejich konečky, vlasy se vysuší a budou se mnohem více lámat. Naopak kondicionér byste měla aplikovat vždy a pouze na konečky, nanášení ke kořínkům způsobí, že se vlasy mnohem dříve zmastí.

4. Nepoužíváte kondicionér

Při správné péči o vlasy je důležité používat i kondicionér. Dejte si ale pozor na to, abyste ho vždy důkladně smyla, jinak vlasy okamžitě zplihnou a zmastí se. Pro velmi jemné vlasy zkuste použít některé z nesmyvatelných přípravků, které jim dodají objem.

5. Myjete si vlasy příliš teplou vodou

Dávejte si pozor, jestli své vlasy neumýváte příliš horkou vodou. Ta totiž způsobuje, že se vlasy velmi lehce poničí, jsou brzy mastné a bez lesku. A pokud chcete své kadeře ještě více podpořit, přelijte si na závěr hlavu šálkem jablečného octa smíchaného se dvěma šálky vody.

6. Barvené vlasy oplachujete špatně a dlouho

Nezáleží na tom, jestli si barvíte celou hlavu nebo máte pouze melíry. Faktem je, že velmi časté mytí způsobuje, že se barva rychleji vymývá a zakrátko je již zcela vybledlá. Zkuste si mýt vlasy alespoň každý druhý den a používat šampon určený právě pro barvené vlasy.

Mohlo by vás také zajímat:

Zatímco vy si užíváte sluníčko a koupání, vaše vlasy trpí

Vlasy v létě: nedostatečná péče se vám může vymstít

Krásné zralé ženy Hollywoodu nedají na krátké vlasy dopustit

Nebojte se krátkých vlasů! Co je ale dobré vědět, než se ostříháte?

FOTO NÁVOD: Vytvořte si originální letní drdol

Léto a prázdniny jsou už doslova za dveřmi. Blíží se čas dovolených, různých festivalů a setkání a odpočinku a také čas, kdy člověk může popustit uzdu své fantazii, ať už v oblékání, či v účesu. Pokud nechcete nějakou radikální změnu v podobě barvy či střihu, vyzkoušejte prostě jen jiný účes. Třeba tento drdol s francouzským copem a květem, který přímo pro vás připravily skvělé kadeřnice ze salonu Klier.

1. Krok

Letní drdol s květinovou ozdobou 1

 

Vlasy rozdělíme na tři části a boční části oddělíme gumičkami.

autor: MM

Uložit

reklama

Související témata: vlasy , mytí vlasů , šampon , účesy , suchý šampon , časté mytí vlasů

reklama

Přečtěte si také

reklama