Móda a krása

14. července 2017 14:00

Kateřina Motlová

6 největších chyb, které děláte při mytí vlasů

Myslíte si, že o vaše vlasy pečujete správně, ale přitom se vám zdá, že jsou slabé a málo lesklé? Možná při jejich mytí děláte některou ze zásadních chyb!

1. Myjete vlasy každý den

Vašim vlasům nejvíce prospěje, pokud je budete mýt každý druhý nebo třetí den. Častějším mytím vlasů se okrádáte o přirozené oleje, které vlasy vyživují. Pokud se bojíte, že vlasy budou příliš mastné, zkuste použít na jejich kořínky suchý šampon.

2. Při mytí vlasů používáte šampon alespoň dvakrát

Říkáte si, že čím víckrát si vlasy umyjete, tím lépe? Omyl. Při první aplikaci odstraníte nečistoty a kožní maz, při druhé už ale vlasy dehydratujete. Stačí proto použít jenom jednu dávku šamponu. Chcete-li i přesto na vlasy použít šampon dvakrát, myjte si je s několikadenním odstupem.

3. Přeháníte to s množstvím

Pokud chcete, aby vaše vlasy byly zdravé a pevné, měla byste si šampon nanést pouze ke kořínkům, kde se nacházejí mazové žlázy. Pokud s ním budete úporně mýt i jejich konečky, vlasy se vysuší a budou se mnohem více lámat. Naopak kondicionér byste měla aplikovat vždy a pouze na konečky, nanášení ke kořínkům způsobí, že se vlasy mnohem dříve zmastí.

4. Nepoužíváte kondicionér

Při správné péči o vlasy je důležité používat i kondicionér. Dejte si ale pozor na to, abyste ho vždy důkladně smyla, jinak vlasy okamžitě zplihnou a zmastí se. Pro velmi jemné vlasy zkuste použít některé z nesmyvatelných přípravků, které jim dodají objem.

5. Myjete si vlasy příliš teplou vodou

Dávejte si pozor, jestli své vlasy neumýváte příliš horkou vodou. Ta totiž způsobuje, že se vlasy velmi lehce poničí, jsou brzy mastné a bez lesku. A pokud chcete své kadeře ještě více podpořit, přelijte si na závěr hlavu šálkem jablečného octa smíchaného se dvěma šálky vody.

6. Barvené vlasy oplachujete špatně a dlouho

Nezáleží na tom, jestli si barvíte celou hlavu nebo máte pouze melíry. Faktem je, že velmi časté mytí způsobuje, že se barva rychleji vymývá a zakrátko je již zcela vybledlá. Zkuste si mýt vlasy alespoň každý druhý den a používat šampon určený právě pro barvené vlasy.

Mohlo by vás také zajímat:

autor: MM

Uložit


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.