Vlasy v létě: nedostatečná péče se vám může vymstít

Ostré slunce, slaná a chlorovaná voda nebo nedostatek času na péči jsou jen některými z nebezpečí, která vlasům během léta hrozí. Vlasy jsou po létě často vysušené, vyšisované, lámají se a mají roztřepené konečky. Zachránit je pak mohou už jen nůžky a radikální zkracování.

Na správnou péči o vlasy v letních měsícíh jsme se zeptali Markéty Brockové, kadeřnice z největší sítě kadeřnických salonů KLIER. Pokud budete dodržovat několik jednoduchých pravidel, můžete zabránit tomu, aby byly vlasy po létě v dezolátním stavu a abyste je musela schovávat pod čepici.

1. Štěstí přeje připraveným

Před létem by se vlasům, které jsou po zimě často vysušené, mělo dostat profesionální péče. Kadeřník v salonu je schopen připravit vám hloubkovou vlasovou péči na míru, která vlasy ochrání před letními nástrahami.

Před létem je také dobré nechat si vlasy zastřihnout a oživit je. Majitelky hustých vlasů by si je měly nechat prostříhat a odlehčit do „letní varianty“.

2. Speciální péče o vlasy je v létě základ

V létě je velmi důležité vlasy chránit před UV zářením. Poslouží vám k tomu speciální letní vlasová péče. Šampon, který vymývá sůl, chlor a písek z vlasů, maska, která vlasy oslabené sluníčkem vyživí a hydratuje, a ochranný sprej, který používáme při opalování ať u bazénu, moře, nebo při procházkách po městě. V tomto případě je lepší zvolit lehčí variantu, aby nebyly vlasy zatěžované. Vlasy obsahují až 15 % vody, působením sluníčka se však voda odpařuje a vlasy jsou náchylnější k poškození. Proto je důležité myslet i na jejich hydrataci, která zvyšuje odolnost vlasů.

3. Vlasy chraňte před sluncem stejně jako kůži a oči

Působení UV/UVB záření a také slaná voda, písek a chlor, mají na vlasy velmi špatný vliv. UV záření působí na vlasy negativně, odčerpává z nich důležité proteiny. Vlas se působením těchto letních negativních faktorů otevře a tím se poškozuje a je citlivější. Narušuje se tak přirozená ochranná vrstva vlasů, vlasy jsou křehčí, méně odolné a lámavé. Důležité je vlasy chránit k tomu určenou vlasovou kosmetikou. Nezapomínejte ani na ochranu vlasové pokožky, která v létě také trpí a může se začít loupat.

4. Regenerujte

Regenerace je pro zatížené vlasy velmi důležitá. Alespoň jedenkrát týdně byste měla vlasům věnovat zvýšenou pozornost a dopřát jim péči v podobě regenerujících a hydratačních masek, které působí do hloubky.

5. S radikální změnou barvy počkejte na podzim

Pokud je třeba vlasy barvit, pak je vhodné dobarvit je permanentní barvou pouze u kořínků a v délkách jen tónovat a dodat tím vlasům i lesk. Barva se vlivem slunečního záření mění, proto je vhodné s tím počítat. Vhodnější je pak nabarvit vlasy až po dovolené, kdy je ideální čas také na zastřižení konečků, případně na hloubkové kúry.

6. Koupání v moři a v bazénu vlasy nemilují

Při slunění u moře či bazénu je důležité použit ochranný sprej na vlasy. V létě jim prospějí také voděodolné oleje, které ve vlasech vydrží i po plavání. Po vykoupání je nutné použit šampon, který vymyje sůl nebo chlor z vlasů, a poté důkladně po pramíncích naaplikovat masku na vlasy.

7. Fénování vlasy zatěžuje, v létě se mu raději vyhněte

Pokud to je jen trochu možné, vlasy byste v létě fénovat příliš často neměla, je lepší vlasům ulevit. Pokud se bez fénování neobejdete, pak platí pravidlo: kvalitní profesionální kosmetika + kvalitní fén + tepelná ochrana vlasů. Na tu nikdy nezapomínejte, ať už vlasy fénujete, nebo používáte kulmu či žehličku.

A pokud i přes všechna opatření budou vaše vlasy po létě potřebovat regeneraci, svěřte je raději do rukou odborníka a nespoléhejte na vlastní experimentování. Kadeřník vám dá vlasy pomocí profesionální regenerační kúry rychle do pořádku.

-ak-

Mohlo by vás taky zajímat:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 5. 2024

Berani, možná budete vyzváni, abyste uspořádali setkání u sebe doma. Zpočátku byste mohli propadnout panice, protože si myslíte, že váš dům není dostatečně čistý. Nebojte se. Pravděpodobně je bezvadný. Jste jediní, kdo si všimne nějakého prachu, takže se tím netrapte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.