Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Vlasy v létě: nedostatečná péče se vám může vymstít

Ostré slunce, slaná a chlorovaná voda nebo nedostatek času na péči jsou jen některými z nebezpečí, která vlasům během léta hrozí. Vlasy jsou po létě často vysušené, vyšisované, lámají se a mají roztřepené konečky. Zachránit je pak mohou už jen nůžky a radikální zkracování.
Vydáno: 02.06.2017, Anna Kopečková
Zatímco vy si užíváte sluníčko a koupání, vaše vlasy trpí
Zatímco vy si užíváte sluníčko a koupání, vaše vlasy trpí Autor: iStock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Na správnou péči o vlasy v letních měsícíh jsme se zeptali Markéty Brockové, kadeřnice z největší sítě kadeřnických salonů KLIER. Pokud budete dodržovat několik jednoduchých pravidel, můžete zabránit tomu, aby byly vlasy po létě v dezolátním stavu a abyste je musela schovávat pod čepici.

1. Štěstí přeje připraveným

Před létem by se vlasům, které jsou po zimě často vysušené, mělo dostat profesionální péče. Kadeřník v salonu je schopen připravit vám hloubkovou vlasovou péči na míru, která vlasy ochrání před letními nástrahami.

Před létem je také dobré nechat si vlasy zastřihnout a oživit je. Majitelky hustých vlasů by si je měly nechat prostříhat a odlehčit do „letní varianty“.

2. Speciální péče o vlasy je v létě základ

V létě je velmi důležité vlasy chránit před UV zářením. Poslouží vám k tomu speciální letní vlasová péče. Šampon, který vymývá sůl, chlor a písek z vlasů, maska, která vlasy oslabené sluníčkem vyživí a hydratuje, a ochranný sprej, který používáme při opalování ať u bazénu, moře, nebo při procházkách po městě. V tomto případě je lepší zvolit lehčí variantu, aby nebyly vlasy zatěžované. Vlasy obsahují až 15 % vody, působením sluníčka se však voda odpařuje a vlasy jsou náchylnější k poškození. Proto je důležité myslet i na jejich hydrataci, která zvyšuje odolnost vlasů.

3. Vlasy chraňte před sluncem stejně jako kůži a oči

Působení UV/UVB záření a také slaná voda, písek a chlor, mají na vlasy velmi špatný vliv. UV záření působí na vlasy negativně, odčerpává z nich důležité proteiny. Vlas se působením těchto letních negativních faktorů otevře a tím se poškozuje a je citlivější. Narušuje se tak přirozená ochranná vrstva vlasů, vlasy jsou křehčí, méně odolné a lámavé. Důležité je vlasy chránit k tomu určenou vlasovou kosmetikou. Nezapomínejte ani na ochranu vlasové pokožky, která v létě také trpí a může se začít loupat.

4. Regenerujte

Regenerace je pro zatížené vlasy velmi důležitá. Alespoň jedenkrát týdně byste měla vlasům věnovat zvýšenou pozornost a dopřát jim péči v podobě regenerujících a hydratačních masek, které působí do hloubky.

5. S radikální změnou barvy počkejte na podzim

Pokud je třeba vlasy barvit, pak je vhodné dobarvit je permanentní barvou pouze u kořínků a v délkách jen tónovat a dodat tím vlasům i lesk. Barva se vlivem slunečního záření mění, proto je vhodné s tím počítat. Vhodnější je pak nabarvit vlasy až po dovolené, kdy je ideální čas také na zastřižení konečků, případně na hloubkové kúry.

6. Koupání v moři a v bazénu vlasy nemilují

Při slunění u moře či bazénu je důležité použit ochranný sprej na vlasy. V létě jim prospějí také voděodolné oleje, které ve vlasech vydrží i po plavání. Po vykoupání je nutné použit šampon, který vymyje sůl nebo chlor z vlasů, a poté důkladně po pramíncích naaplikovat masku na vlasy.

7. Fénování vlasy zatěžuje, v létě se mu raději vyhněte

Pokud to je jen trochu možné, vlasy byste v létě fénovat příliš často neměla, je lepší vlasům ulevit. Pokud se bez fénování neobejdete, pak platí pravidlo: kvalitní profesionální kosmetika + kvalitní fén + tepelná ochrana vlasů. Na tu nikdy nezapomínejte, ať už vlasy fénujete, nebo používáte kulmu či žehličku.

A pokud i přes všechna opatření budou vaše vlasy po létě potřebovat regeneraci, svěřte je raději do rukou odborníka a nespoléhejte na vlastní experimentování. Kadeřník vám dá vlasy pomocí profesionální regenerační kúry rychle do pořádku.

-ak-

Mohlo by vás taky zajímat:

Příroda ve službách krásy a zdraví: Dokonalé vlasy

Příroda ve službách krásy a zdraví: Dokonalé vlasy

Jsou v pořádku nebo jim něco chybí?

Jednoduchý test ukáže, zda máte zdravé vlasy

Článek

Suché a zničené vlasy Foto:

Máte suché a zničené vlasy? Pomůže vám to, co máte v kuchyni

Vlastní kosmetické prostředky, po kterých budou vlasy znovu krásné, si můžete vytvořit z toho, co máte v kuchyni.

Článek

vlasy léto hlavní Foto:

7 tipů pro vlasy na dovolené: Abyste si domů nepřivezla slámu

Chcete mít krásné vlasy i po dovolené? Dopřejte jim včas přiměřenou péči.Článek je zařazen v: hydratace, suché vlasy, lámavé vlasy, vlasy v létě, ochrana před sluncem, vyšisované vlasy, sprej na vlasy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama