Móda a krása

7. června 2021 11:42

Neničte si dobrovolně hřívu: Jak vybrat žehličku na vlasy?

Žehlička na vlasy dokáže vlasy krásně vyhladit a dodat jim potřebný lesk. Stejně tak je ale může spálit a nenávratně zničit – zásadní roli přitom hraje materiál žehličky i její funkce. Zjistěte, jak na výběr žehličky krok za krokem.

Doby, kdy byly k dostání pouze mohutné žehličky na vlasy s kovovým povrchem, jsou dávno pryč. Dnes na trhu najdete nespočet druhů žehliček pro různé typy vlasů, které je nejenom narovnají, ale mnohdy i vyživí a natočí. Právě typ vašich vlasů je pro výběr té správné žehličky klíčový.

Slabší a vysušené vlasy ocení ionizační žehličku napuštěnou pečovacím sérem či olejem, které se při zahřátí uvolňují do vlasů. Hrubé a nepoddajné vlasy zase zkrotíte titanovou či parní žehličkou, jež zvládne i vyšší teploty. Pokud máte jemné vlasy, vybírejte ze žehliček s keramickým povrchem.

1. Povrch žehličky

Žehličky s kovovým povrchem by pro vlasy měly být absolutní tabu. Totéž platí i o kovových žehličkách potažených keramickou vrstvou, které jsou k vlasům rovněž nešetrné. Mezi nejkvalitnější povrchy patří keramika, teflon či titan. Chcete-li vlasům dodat lesk, zvolte turmalínový povrch.

Keramické povrchy se rychle nahřívají a hodí se pro všechny typy vlasů. Teflonové žehličky mají tu výhodu, že zabraňují připalování vlasových přípravků, a tak je můžete bez obav použít i na vlasy ošetřené olejem.

2. Velikost a šíře žehličky

Při výběru žehličky věnujte pozornost i její šířce. Žehličky s užšími rameny do 2,5 cm jsou dostačující hlavně pro kratší a řidší vlasy nebo v případě, že byste své vlasy čas od času rády také navlnily. Širší žehličky pak vlasy vyžehlí rychleji, zejména pak ty husté.

3. Regulace teploty

Doporučujeme pořídit si žehličku s možností regulace teploty dle potřeby. Standardně lze destičky nahřát na 100–230 stupňů Celsia. Jemným vlasům bohatě postačí teplota 160 stupňů, se silnějšími vlasy si pak můžete bez obav dovolit i teplotu kolem 190 stupňů. Nutno říci, že opravdu kvalitní žehlička by se měla umět nahřát do 30 sekund.

4. Speciální funkce

Kromě klasických žehliček existují i žehličky se speciálními funkcemi, např. s ionizací či párou. Zpravidla se jedná o:

  • Ionizační žehličky – při žehlení využívají proces ionizace, díky čemuž jsou vlasy hezky hladké a lesklé. Pro kadeře značka ideál.
  • Žehličky na mokré vlasy – dají se používat ihned po umytí vlasů, aniž by docházelo k jejich krepatění. Vhodné jsou především pro husté kudrnaté vlasy, které po takové úpravě vydrží déle rovné.
  • Parní žehličky ­– minimalizují teplotní šok, urychlují proces žehlení a k vlasům jsou velice šetrné.
  • Žehlicí kartáč – to je v podstatě hřeben, který vlasy učeše a zároveň vyhladí. Účes je navíc hebký, hladký a objemný.

Znáte to – ráno nestíháte, rychle si vyžehlíte vlasy a ve shonu pak zapomenete vypojit žehličku ze zásuvky. Spousta žen proto u žehliček na vlasy ocení také funkci automatického vypnutí.

Sdílejte článek
Štítky lesk žehlička

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.