Péče o pleť jako jakákoliv jiná prevence. Na co se zaměřit?

Preventivní prohlídky jsou klíčem k dlouhému a zdravému životu. Zapomínat by se nemělo ani na kůži. Kromě prohlídky u kožního lékaře by každá žena měla věnovat pozornost své pleti a zabránit předčasnému stárnutí pokožky.

Preventivní prohlídka u dermatologa

U svého kožního lékaře by se každý měl zastavit jednu ročně. Úkolem preventivní dermatologie je včasný záchyt jakýchkoli nežádoucích či nebezpečných projevů na kůži, jejichž brzké odstranění je mnohdy v léčbě zcela zásadní. Je důležité si uvědomit, že rakovina kůže je nejčetnější rakovinou na světě. Znaménka či změny na kůži vám lékař může vyšetřit také manuálním (ručním) dermatoskopem. Dermatolog vám může pomoci i s méně vážnějšími problémy jako je například suchá až ekzematická pleť nebo naopak akné. Většina z lékařů má už mnoho zkušeností i s kosmetickými přípravky, který na daný problém může doporučit.

Zabránit projevům stárnutí

Prevence může ale znamenat i to, že budete bránit svou kůži před sluncem vsokým SPF faktorem každý den (dermatologové doporučují SPF 50). Jakmile se rozhodnete, že netoužíte po rychlém stárnutí, ale chcete pleti dodávat tu správnou výživu a péči, uvědomte si, že se o ni musíte starat stejně dlouhodobě a bez výkyvů jako o vlasy, zuby a další části těla, které mohou nemilosrdně prozradit váš věk, aniž byste si to přála.

Základem je samozřejmě kvalitní domácí péče a pak pravidelná návštěva kosmetického salonu. Právě tam se se železnou pravidelností dozvíte, co je pro vaši pokožku dobré, zda se na ní neprojevují sezonní nebo hormonální výkyvy a zda není na místě nasadit jiné přípravky pro boj s časem.

Hydratace

Hydratační krémy, které by vás měly věrně doprovázet, jsou takové, které eliminují stres pokožky, vyživují a významně hydratují. Také zabraňují poklesu kontur obličeje, díky čemuž vaše tvář stále vypadá pozitivně a zdravě.

Kromě správné volby přípravku pro péči je nutno pravidelně docházet na konzultace ke kosmetické poradkyni – ta velice snadno odhadne, co vaší pleti chybí, provede masáž, která vyrovná kontury, pozvedne rysy a zpevní pokožku v obličeji a oblasti podbradku.

Pozor na hřbety rukou

Věnujte se svému věku ve všech ohledech a nenechejte hřbety rukou, dekolt ani unavené rysy, aby prozradily, kolik let vám ve skutečnosti je. Přesně to je totiž tajemství, které si každá chytrá žena nechá pro sebe. Přestože je to jen číslo.

Než se vydáte na pravidelnou konzultaci a péči do Institutu Orlane, vyzkoušejte přípravky, bez kterých se zralá pleť neobejde:

Hydratační Bio-mimic maska – 75 ml/2090 Kč

Intenzivní omlazující pleťová maska je vytvořena přesně na míru potřebám pleti a disponuje efektem podobným tomu, jaký mají léčivé náplasti. Poskytuje pleti hydrataci, účinná generace aktivních látek vytváří ideální prostředí pro regeneraci buněk, personalizovaná péče přesně pro vaši pleť tvoří hydratující film, který pleti expresně dodává účinné látky. Díky tomu je pleť hydratovaná, svěží, rozjasněná a omlazená. Použití: Nanášejte 1–2x týdně na obličej. Při aplikaci se vyhněte očním konturám. Nechte působit, dokud neucítíte, že je pleť dostatečně dobře zásobená aktivními látkami. Film, který po sobě maska zanechá, smyjte pomocí Oživující pleťové vody.

Antirides Extreme Krém na kontury rtů – 15 ml/1950 Kč

Krém na rty Orlane speciálně koncipovaný proti stárnutí disponuje unikátními optickými receptory, které okamžitě zneviditelní vrásky. Viditelně omlazuje pokožku, snižuje viditelnost vrásek, hloubkově vyživuje, odbourává příznaky stárnutí. Tento extrémně silný a účinný krém na vrásky obsahuje Komplex Mémoxyle®, který se staví na odpor vzniku nových vrásek tím, že obnovuje „paměť mládí“. Obsahuje optické receptory, které jsou výtečnými pomocníky při snižování viditelnosti již existujících vrásek. Použití: Aplikujte ráno a večer nebo kdykoli během dne pod rtěnku. Lze jej použít také jako masku v silnější vrstvě na noc. Ráno po probuzení budou vaše rty krásně hladké a plnější.

Více na orlaneinstitut.cz, kde najdete i e-shop.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 2. 2024

Berani, dnes si dejte pozor na právníky, bankéře a burzovní makléře. Jeden z nich se vás pravděpodobně pokusí uvést v omyl nepřesnými informacemi. I když je možná v jeho či jejím zájmu, abyste tyto informace brali za bernou minci, rozhodně to není ve vašem zájmu. Udělejte si vlastní průzkum a zjistěte si všechna fakta, než se pustíte do finančních investic, které vám někdo doporučuje.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.