zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Victoria Beckham: Nesnáším, když vidím na produktech fráze: proti stárnutí a proti vráskám

Victoria Beckham
Autor: Instagram.com Victoria Beckham
cernanm , Vydáno: 26.09.2019
Můžeme si oddychnout, svět konečně přijal své vrásky. Můžeme se za ně hrdě postavit i my! Hvězdy a celebrity přestávají skrývat svůj věk a ukazují, že jsou sexy i ve zralém věku.

reklama

Pamatujete si na dobu, kdy se žena po čtyřicítce stala prakticky neviditelnou? Říkalo se jí v lepším případě “elegantní” nebo “noblesní” dáma, vyzdvihoval se její šarm nebo charisma, ale o kráse nebo sex-appealu se už takticky pomlčelo. Být sexy a žádoucí prostě náleželo mládí, ty straší měly smůlu.

Žádné fotky po 40!

Už císařovna Sissi odmítala po čtyřicítce fotografování, aby nebylo vidět její stárnutí a svět si ji pamatoval jako žhavou krásku. Stigma věku pak ženy provázelo dál a dál, ptát se dámy na věk bylo neslýchané. Mnoho krásek své doby propadlo do depresí nebo diblíkovské marnivosti, když jejich bezchybnost poznamenal zub času.

Pak přišla doba botoxu a zdálo se, že je vše na dobré cestě k věčnému mládí… Ale proč vlastně?

Padesátka? No a?

Můžeme si oddychnout, světové ikony módy a životního stylu prozřely, zmoudřely a hrdě se staví ke svému věku čelem.

Není to tak dávno, co sexbomba Salma Hayek postovala svou božskou postavu v plavkách a bez filtru, přičemž k fotce připsala: Ano, zítra mi bude 53. No a?”

Salma Hayek je kočka i v 53 letech
Autor: Instagram.com Salma Hayek je kočka i v 53 letech

Ještě chvíli předtím přiznala na sociálních sítích šediny, vrásky a ukazuje se běžně bez make-upu. Výsledek? Je ještě více božská než kdy předtím, právě proto, že se nebojí být lidská.

Posh má vrásky a je to v pořádku!

Trochu nelidsky působila v minulých dekádách i dokonalá Posh Spice Victoria Beckham, která se nehnula bez dokonalé vizáže ani na krok. Ale co naplat, je to čtyřnásobná matka a tak toho nadhledu nad sebou sama také musí trochu zvládnout.

Je něco skutečně osvobozujícího, když přijímám, že mi je 45 let, cítím se sebejistě, cítím se spokojeně." Tak se vyjádřila pro magazín allure  a dodala, že práce s krásou je její velkou součástí a že doufá, že ženy všude budou inspirovat, aby se samy přijaly.

„Chci šířit víru, že by se všichni měli cítit jako nejlepší verze sebe. Starejte se o to, co máte. Ano, my – a já – máme vrásky a to je v pořádku!“

Victoria Beckham s dcerou Harper
Autor: Instagram.com Victoria Beckham s dcerou Harper

Anti-age – o čem to je?

Přestože je Victoria uznávanou módní návrhářkou a je jí zajisté jasná úloha i výhody Photoshopu, poslední dobou začíná obracet a hlásá: „Věřím, že lidé chtějí vidět skutečné obrázky!“

Dokonce se odhodlala odložit retuš i v pracovních vodách, kdy je žádoucí, aby fotky byly co nejdokonalejší.

„Když jsem procházela s týmem snímky, nejednalo se o dokonale retušované věci. Mělo by to být jen o tom být v té nejlepší kůži, kterou můžete mít,“ dodala.

Stejný postoj zaujala k obecně používané terminologii kosmetického a módního průmyslu: „Nesnáším, když vidím na produktech slova ´proti stárnutí´a ´proti vráskám´ – o čem to je?"

Autor: Kamila U.

reklama

Související témata: Victoria Beckham , Salma Hayek , vrásky , krása , mládí

reklama

Přečtěte si také

reklama