Móda a krása

26. září 2019 16:43

Martina Čerňanská

Victoria Beckham: Nesnáším, když vidím na produktech fráze: proti stárnutí a proti vráskám

Můžeme si oddychnout, svět konečně přijal své vrásky. Můžeme se za ně hrdě postavit i my! Hvězdy a celebrity přestávají skrývat svůj věk a ukazují, že jsou sexy i ve zralém věku.

Pamatujete si na dobu, kdy se žena po čtyřicítce stala prakticky neviditelnou? Říkalo se jí v lepším případě “elegantní” nebo “noblesní” dáma, vyzdvihoval se její šarm nebo charisma, ale o kráse nebo sex-appealu se už takticky pomlčelo. Být sexy a žádoucí prostě náleželo mládí, ty straší měly smůlu.

Žádné fotky po 40!

Už císařovna Sissi odmítala po čtyřicítce fotografování, aby nebylo vidět její stárnutí a svět si ji pamatoval jako žhavou krásku. Stigma věku pak ženy provázelo dál a dál, ptát se dámy na věk bylo neslýchané. Mnoho krásek své doby propadlo do depresí nebo diblíkovské marnivosti, když jejich bezchybnost poznamenal zub času.

Pak přišla doba botoxu a zdálo se, že je vše na dobré cestě k věčnému mládí… Ale proč vlastně?

Padesátka? No a?

Můžeme si oddychnout, světové ikony módy a životního stylu prozřely, zmoudřely a hrdě se staví ke svému věku čelem.

Není to tak dávno, co sexbomba Salma Hayek postovala svou božskou postavu v plavkách a bez filtru, přičemž k fotce připsala:„Ano, zítra mi bude 53. No a?”

Ještě chvíli předtím přiznala na sociálních sítích šediny, vrásky a ukazuje se běžně bez make-upu. Výsledek? Je ještě více božská než kdy předtím, právě proto, že se nebojí být lidská.

Posh má vrásky a je to v pořádku!

Trochu nelidsky působila v minulých dekádách i dokonalá Posh Spice Victoria Beckham, která se nehnula bez dokonalé vizáže ani na krok. Ale co naplat, je to čtyřnásobná matka a tak toho nadhledu nad sebou sama také musí trochu zvládnout.

Je něco skutečně osvobozujícího, když přijímám, že mi je 45 let, cítím se sebejistě, cítím se spokojeně." Tak se vyjádřila pro magazín allure a dodala, že práce s krásou je její velkou součástí a že doufá, že ženy všude budou inspirovat, aby se samy přijaly.

„Chci šířit víru, že by se všichni měli cítit jako nejlepší verze sebe. Starejte se o to, co máte. Ano, my – a já – máme vrásky a to je v pořádku!“

Anti-age – o čem to je?

Přestože je Victoria uznávanou módní návrhářkou a je jí zajisté jasná úloha i výhody Photoshopu, poslední dobou začíná obracet a hlásá: „Věřím, že lidé chtějí vidět skutečné obrázky!“

Dokonce se odhodlala odložit retuš i v pracovních vodách, kdy je žádoucí, aby fotky byly co nejdokonalejší.

„Když jsem procházela s týmem snímky, nejednalo se o dokonale retušované věci. Mělo by to být jen o tom být v té nejlepší kůži, kterou můžete mít,“ dodala.

Stejný postoj zaujala k obecně používané terminologii kosmetického a módního průmyslu: „Nesnáším, když vidím na produktech slova ´proti stárnutí´a ´proti vráskám´ – o čem to je?"

Autor: Kamila U.

Sdílejte článek
Štítky krása mládí Victoria Beckham stárnutí Salma Hayek vrásky Alžběta Bavorská Victoria Beckhamová Salma Hayeková Adobe Photoshop

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 4. 2024

Berani, spojte se dnes se svou vlastní hodnotou a řekněte nahlas: Jsem úžasný! Jste dobří v tom, že dokážete rozšířit své srdce pro druhé a pomoci jim s jejich problémy. Nyní si vezměte trochu této lásky a péče a zaměřte ji na sebe. Problémy týkající se lásky a romantiky jsou na prvním místě. Měli byste si udělat čas na zhodnocení toho, kde se v této fázi nacházíte, a vyživovat tuto část své bytosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.