Krásná Fatmagul: Co jste o jednom z neúspěšnějších seriálů Turecka netušili?

Na Prima LOVE můžete každé odpoledne sledovat tureckou telenovelu Krásná Fatmagul. Celosvětově úspěšná Krásná Fatmagul vypráví o osudu Fatmagul, který začíná velkým traumatem, ale končí velkou láskou.

Krásná Fatmagul (Beren Saat) si žije svůj sen, je zasnoubená se svou dětskou láskou Mustafou (Fırat Çelik) a těší se, až se vezmou. Mustafa pro ni dokonce staví dům, kde by mohli trávit celý život. Jenže jednoho večera si na ni počkají tři muži a posilněni alkoholem i drogami ji začnou provokovat. Zdánlivě nevinné obtěžování se zvrhne ve znásilnění.

Vesnická dívka Fatmagul se stává obětí krutého zločinu a její šťastný, bezstarostný život se navždy promění. Erdoğan (Kaan Taşaner), Selim (Engin Öztürk) a Vural (Buğra Gülsoy) ošklivě poznamenali nejen její tělo, ale zničili i celou její budoucnost. Jejich kamarád Kerim (Engin Akyürek), který Fatmagul sice neublížil, ale ani tomu nezabránil, má výčitky svědomí.

Když se Mustafa dozvídá, že Fatmagul byla sexuálně napadena, zruší zásnuby. Co je ještě horší, aby Fatmagul zachránila rodinnou čest, musí se vdát za jednoho z násilníků. Kerim souhlasí. Mustafa zuří. Chce ublížit nejen jemu, ale i nevinné Fatmagul, na kterou nedokáže zapomenout.

Co nevíte o turecké telenovele Krásná Fatmagul?

  • Turecký dramatický seriál Krásná Fatmagul měl premiéru v roce 2010. Postupně vznikly dvě série a celkem 80 epizod.
  • Seriál Krásná Fatmagul vznikl na motivy tureckého filmu Fatmagül'ün Suçu Ne?, který měl premiéru v roce 1986 a vznikl podle románu.
  • Krásná Fatmagul je velice populární v Íránu, kde se seriál vysílá nadabovaný do perštiny. Velkého úspěchu se Krásná Fatmagul dočkala také v Afghánistánu, Kosovu, Srbsku, Makedonii, Etiopii, Pákistánu nebo Čile.
  • Kvůli obrovské popularitě Krásné Fatmagul v Makedonii vznikl zákon, který omezuje vysílání tureckých pořadů během dne a v hlavním vysílacím čase. Makedonská vláda se tímto snaží zamezit šíření tureckého vlivu na makedonskou společnost.
  • Popularita seriálu Krásná Fatmagul v mnoha arabských zemích přispěla k nárůstu obliby turecké metropole Istanbul mezi arabskými turisty.
  • V roce 2017 vznikla indický remake Krásné Fatmagul s názvem Kya Qusoor Hai Amala Ka?

Sledujte Krásnou Fatmagul na Prima LOVE každý den!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.