Krejzovi mají dotočeno. Podívejte se, jak se herci se seriálem loučili

Poslední víkend v ateliérech seriálu Krejzovi se nesl ve smutečním duchu. Natáčely se totiž poslední díly a pro herce to znamenalo loučit se a zvládnout poslední repliky bez velkých slz. Ateliéry už sice zejí prázdnotou, ale diváci budou moci oblíbený primácký seriál sledovat až do konce roku.

Jednotlivé scény se točily postupně, takže každý den se loučily jiné skupiny herců. Jako první to měly za sebou holky Krejzovy, pak přišla řada na seriálové rádio v čele s Kristýnou Kociánovou.

„Byla to nostalgie, ale snažím se v tu chvíli myslet na to, že něco končí, aby mohly zase jiné věci začít,“ přiznává herečka, která díky seriálu dostala první výrazně zápornou roli.

Poslední natáčecí obraz seriálu Krejzovi

„Na památku jsem si odnesla své věci, které jsem Sabině Borkové půjčovala, a taky jeden outfit,“ prozrazuje Kristýna, která měla poslední obraz beze slov. „Pak už se jen ozvalo: Stop, obraz hotov. Dámy a pánové, toto byl poslední obraz, navždy se loučíme se Sabinou. Všichni jsme tleskali a dostala jsem květiny, bylo to strašně hezký. Za ten rok a půl si logicky vytvoříte vztahy,“ popisuje svůj poslední výstup herečka, která měla slzy na krajíčku.

Loučení čekalo i Oldřicha Navrátila, na kterého vyšla poslední scéna v ateliérech Receptáře. „Uteklo to skutečně jako voda. Loučení s kolegy i celým štábem bylo dojemné. Strávili jsme spolu dost intenzivně dlouhý čas, a vzhledem k tomu, že jsme nejen seriálově byli velká rodina, proběhl konec natáčení skoro tak, jako když se loučíte doma. Najednou nám všem došlo, že už se takhle dohromady asi nikdy nesejdeme…“ přiznává hlava seriálové rodiny Jan Krejza. Toho, že do seriálu Oldřich Navrátil naskočil, vůbec nelituje. „Kdyby přišla nabídka na Krejzi rodinku znovu, neváhal bych.“ Ostatně jeho čtyři zrzavé dcery mu pěkně přirostly k srdci, a nejen ony. „Moje holky byly moc fajn, s Čumpelíkem (Michal Suchánek) jsme se občas dost pobavili. Michal je totiž skvělý herec a improvizátor. Ondra, Márty a děti byli taky skvělí.“

Konec seriálu oplakala i Ivana Korolová coby Danka, které se slzy do očí draly s velkou vervou.

Celé natáčení, které trvalo rok a půl, uzavřela dvojice ze všech nejpovolanější – Flanderkovi, Kateřina Kaira Hrachovcová a Petr Čtvrtníček, kteří byli v seriálu nepřehlédnutelní. „Těším se na to, co přijde nového v práci i v životě,“ přiznává herečka, která nesmutnila. Petr Čtvrtníček si neodpustil vtipkování ani v poslední den. „Já si ten poslední obraz nepamatuju, protože jsem to celé probrečel. To se musíte zeptat mé seriálové manželky Kateřiny Kairy Hrachovcové. Ale co? Je to rok a půl života. Bylo to příjemné, a uvidíme, co přijde.“ Nebyli by to Flanderkovi, kdyby ten jejich poslední den nebyl něčím okořeněný. Společnost jim tak dělalo miniprasátko Pepina. „Nebojte, nesnědli jsme ho, bylo fantastický. Jako herecky, myslím.“ Pak už zaznělo jen poslední „Stop!“ a kamera zhasla, aby ateliér umlčelo ticho, které však za pár vteřin přerušil smích – tolik příznačný pro seriál Krejzovi.

„Jsme rádi, že si seriál Krejzovi našel své skalní fanoušky, zejména v mladší cílové skupině, kteří ocenili jeho vlídnost, humor a pohodovou atmosféru. I proto z původně plánovaných 80 dílů jich nakonec vzniklo 114. Ale protože chceme divákům nabízet stále nové příběhy, postavy a prostředí, je čas v Krejzových uzavřít všechny dějové linky a vrhnout se na další projekty, které chystáme a kterými bychom chtěli zase upoutat, chytit za srdce a hlavně nabídnout zábavu pro celou rodinu,“ vysvětluje Lenka Hornová, ředitelka obsahu televize Prima.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.