Michal Novotný alias Pája z Krejzových je prostě k sežrání

Šatník má pestřejší než herečky v hlavní roli. Michal Novotný v novém seriálu Krejzovi hraje Páju, technika z rádia, který rozhodně neskrývá svou orientaci . A to přináší na plac nejednu humornou situaci a pro Michala bezbřehou hereckou fantazii.

Pestrobarevné košile, upnuté kalhoty, gesta, u kterých se rozhodně nezmýlíte, jak to ten kluk má. Michal Novotný se v krejzy komedii představí jako Pája, nejlepší kamarád nejmladší dcery Danky Krejzové (Ivana Korolová).

Inspirace pro Krejzovi má Michal dost

„Našel jsem spoustu inspirace vedle sebe ve své profesi. A stále odkoukávám a odpozorovávám,“ prozrazuje Michal, jak se na roli gaye připravoval, a přiznává, že mu k uchopení role rozhodně pomohly i kostýmy.

„Je to tím hodně podpořené, někdy až moc. Většina gayů, co znám, se takhle neoblíká.“ Michal má smysl pro humor, takže mu ani občas bizarní natáčení nedělalo problém, všechno běží jako po drátkách. Jediné, s čím bojoval, a nejen on, byla neskučená vedra.

„Občas je v ateliérech otřesné vedro, ale jakmile se pořídila klimatizace, trochu se nám ulevilo.“ Pája Petrů je nejlepší kamarád Danky, bez sebe neudělají ani krok, a na to si v žádném případě Ivana Korolová nestěžuje.

„Za Michala jsem hrozně šťastná. Známe se sice z divadla, ale nikdy jsme neměli šanci se poznat tolik jako na natáčení Krejzových. Hrajeme nejlepší přátele a musím říct, že jsem ráda, že jsme si i v soukromí sedli. Nedovedu si představit, že bych tohle hrála s někým, s kým si nerozumím,“ nešetří chválou herečka a prozrazuje, že ani o pauzách v natáčení Michal z role neuhne ani o kousek.

„Pokud hrajete takto stylizovanou postavu, je to lepší pro koncentraci a udržení se v roli. I o pauzách tak většinou zůstávám Pájou.“ Hodně zvědavý je Michal na to, až seriál uvidí diváci a jaké reakce se k jeho uším donesou. „Na druhou stranu tam nedělám nic, co bych neviděl kolem sebe. Nechci se nikoho dotknout, v divadle mám kolem sebe hodně takových kluků, mám je rád, ale když mají veselou náladu, tak se chovají, že je vám to k smíchu. Až to bude na obraze, někdo řekne, že to hraju moc, někdo, že málo. Ať si to každý přebere, já si za tím stojím,“ rázně uzavírá svůj názor Michal Novotný.

Jako s Pájou se s ním můžete setkat každé úterý a čtvrtek ve 20.15 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.