Pavla Tomicová obelstila konkurentku na place - barevného papouška

Jako veselou sestřičku Zdeničku Kramperovou, tak vídají diváci herečku Pavlu Tomicovou každé úterý a čtvrtek v seriálu Krejzovi. Jelikož její postava tráví většinu času na veterinární klinice, o zajímavá setkání tak nemá herečka nouzi. Tentokrát si posvítila na Terezku – aru zelenokřídlou.

Herečku Pavlu Tomicovou scenáristé vůbec nešetří, a tak zažila už několik zkoušek odvahy. Společnost jí na veterinární klinice dělal tygr, medvěd, had i poník. A z těch prvních dvou moc velkou radost neměla. O co ale byla radost menší, o to větší musela mít odvahu na plac se šelmou vstoupit.

První natáčení s tygrem

„Třeba moje první natáčení bylo s tygrem. Tvrdili nám, že to bude mláďátko, a dorazil tygr jak hovado! Byl mu prý jen rok, ale už byl velký jako dospělák. A když režisér řekl, ať každý, kdo tam nemusí být, odejde z placu, zmizeli skoro všichni. Zůstala jsem tam stát sama s tygrem. K tomu mě navíc poučili, že s ním nesmím ztrácet oční kontakt, jinak jsem pro něj kořist, něco jako králík. To jednoho taky zrovna neuklidní,“ přiznává herečka, která pokaždé dostane strach, až když se scéna se zvířetem natočí.

Další výzvou pro ni byl i medvěd Hugo, kterého měla herečka podle scénáře krmit piškoty. „Chovateli jsem byla upozorněna, že musím házet jeden piškot za druhým, jinak milý medvěd půjde po zdroji. Byl to samec v pubertě a prý vážně nebezpečný. Scénu jsem natočila, ale po ní se mi samovolně spustil vodopád slz.“

Takže když se na place objeví přívětivější zvíře, je šťastná. Třeba jako ara zelenokřídlý. Čtyřletá Terezka je miláčkem štábu, ale ani s ní to neměla Pavla Tomicová jednoduché. „Mezi jednotlivými záběry mi maskérky vždycky namotají ofinu na velkou růžovou natáčku, aby mi nesplihla. No a dorazil papoušek Terezka, byla nádherná, všichni ji hladili po zobáčku. Tak jsem se taky přiblížila ke kleci, a najednou začal řev, jak kdyby ji na nože brali. Nechápala jsem, co se děje, a chovatelka Helena Cynková mi vysvětlila, že mě bere jako konkurenci. Tak jsem sundala natáčku – a vážně, hned byl klid,“ směje se herečka tomu, co všechno může její zvířecí kolegy rozhodit, zatímco ona zůstává před kamerou s ledovým klidem.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.