Seznamte s Radvanem, nápadníkem Cindy Krejzové. Hraje ho Jakub Kohák

Herec a režisér Jakub Kohák se na chvíli zapojí do natáčení seriálu Krejzovi, kde bude představovat vysokoškolského profesora Radvana Míku. Ten si dělá zálusk na Cindu v podání Lucie Polišenské a ulovit ji bude chtít nejen pro sebe, ale bude po ní chtít, aby začala přednášet na škole, kde je učí. Jestli bude mít štěstí, to je zatím ve hvězdách.

Cinda (Lucie Polišenská) je hodně do světa, a tak když k ní přijde nabídka, že by se mohla na chvíli usadit a dostat stálou práci, vůbec se jí do toho nechce, nakonec ale podlehne. Na scéně se totiž objeví její dávný známý a učitel ze školy, Radvan Míka, o kterého se postaral Jakub Kohák. „Znal jsem název seriálu, ale nikdy jsem ho z časových důvodů neviděl. Jen nějaké střípky, ale linku jsem neznal. Takže jsem naskočil do neznámé řeky,“ přiznává Jakub Kohák, který tak bude sekundovat Lucii Polišenské.

„S Lucií se známe, hráli jsme spolu v jednom filmu, a dokonce jsme spolu měli milostnou scénu. Takže když se k ní hledal nějaký parťák, vysokoškolský profesor, vzdělaný člověk, logicky padla volba na mne,“ prozrazuje herec s humorem sobě vlastním.

Jakmile Radvan vstoupí ke Krejzovým do domu, narazí na maminku Helenu, tedy její hlas, a jako staří známí spolu prohodí pár slov. „Bylo to docela náročné natáčení, protože jsem musel přesně dodržovat text. Hlas Jarky Kretschmerové byl totiž nahraný, a jakmile jsem řekl repliku, pustili mi odpověď a všechno muselo dokonale sedět. Jsem zvyklý, že lehce improvizuji a upravuju si scénář, aby to bylo přirozené, ale tady to nešlo. Nesedělo by to,“ vysvětluje úskalí této scény.

Jakub Kohák alias Radvan z Krejzových

Ač hraje Jakub Kohák profesora, sám přizvává, že byl průměrný student. „Moc jsem se nepředřel, udělal jsem, co bylo třeba, a nikdy jsem neměl pnutí, že bych musel být nejlepší.“ Usazoval se tak hezky ve středu studijních výsledků.

S čím ale přišel herec sám, to byla krásně spisovná čeština, kterou si do seriálu prosadil. „Byl to můj nápad. Ve scénáři to takto napsané nebylo, tak jsem si říkal, že by ten vysokoškolský profesor asi tak mohl mluvit, a setkalo se to s úspěchem. Takže to moje vyplepšeníčko se ujalo.“

Jakub Kohák se v seriálu Krejzovi bude objevovat celkem pravidelně a mezi tím stíhá i další věci. Momentálně se usídlil ve fitku, protože ho čeká zahraniční natáčení a chce, aby jeho tělo odpovídalo charakteru postavy. Rád by natočil jeden seriál z drsného prostředí a jako herce ho čeká pár natáčecích dnů v jednom českém filmu.

Krejzovi sledujte každé úterý a čtvrtek od 20.15 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.