Exkluzivně: Ohnivý kuře ŽIVĚ na Náplavce představilo novou písničku

Druhou srpnovou neděli ožila pražská náplavka na Hořejším nábřeží akcí Ohnivý kuře živě. Obrovský příval více než sedmi tisíc návštěvníků způsobily nejen známé tváře herců, ale i všemožné lahůdky z oblíbeného seriálu. A pomyslnou třešničkou na dortu byl křest nové písně Jakuba Prachaře a Františka Soukupa – Kuře.

Jakub Prachař a Honza Dolanský se stali opravdovými superhvězdami akce televize Prima, kde se tančilo, zpívalo a především jedlo. Chytlavá píseň Kuře svedla dohromady nejen Prachaře a Dolanského, ale také hudebního skladatele, textaře a muzikanta Františka Soukupa, a vypadá to, že nezůstanou jen u ní, ale že kapela Brno Mars, která pro tento účel vznikla, by mohla být náležitým nástupcem za zaniklou skupinu Nightwork, kde oba protagonisté působili.

„Skládání písničky Kuře nás bavilo, a tak nám to šlo – na nás – neobvykle rychle. Udělali jsme ji za dva dny i s textem,“ přiblížil to, jak song společně vytvořili, František, a dodal, jak nová kapela vznikla: „Nám se po tom začalo stýskat, říkali jsme si, že bychom si společně zahráli, dali jsme dohromady takovou partu věrných, torzo lidí, se kterými jsme hráli už dřív, a na základě toho jsme odstartovali skupinu Brno Mars. Máme tedy zatím jenom jednu písničku, takže tenhle rok nás neuvidíte nikde, ale příští rok už bychom chtěli vyjet.“

Skladba se samozřejmě za večer zahrála mnohokrát, někdy i ve spolupráci s diváky a jindy s kolegy – například muzikantem a hercem Richardem Tesaříkem, který v seriálu hraje kuchaře, a nebo Janem Žampou, frontmanem kapely Eddie Stoilow. Další zajímavostí bylo to, že přímo na nedělní akci se k představené písni natáčel videoklip, takže se v něm po uvedení mnoho z návštěvníků může najít. Režisérem klipu je Vojtěch Moravec, který se podílí i na natáčení seriálu Ohnivý kuře. Diváky také svým vystoupením svými největšími hity potěšila stále oblíbenější kapela Jelen.

Velkým lákadlem se pro návštěvníky staly všechny stěžejní tváře seriálu Ohnivý kuře, a tak se na místě udělalo nesčetně selfíček a rozdalo stejně tolik podpisových kartiček s Lucií Polišenskou, Kristýnou Leichtovou, Bárou Jánovou, Vietem Anh Doanem, Ivy Hoangovou, Michalem Suchánkem, Evou Čížkovskou, Ondřejem Pavelkou, Evou Decastelo, samozřejmě výše zmíněnými Prachařem, Dolanským, Tesaříkem a mnoha dalšími. „V seriálu bude spousta zvratů, s Kubou se z nás zase stanou velcí kamarádi a bude to fajne, ale víc nemůžu prozradit, abych nedostal vynadáno,“ nastínil Honza Dolanský, na co se diváci mohou v podzimním pokračování Ohnivýho kuřete těšit.

Kromě setkání se svými idoly si návštěvníci vychutnali fantastické jídlo inspirované recepty ze seriálu. Příjemnou zprávou pro všechny strávníky byla informace, že koupí každého jídla přispěli na projekt Obědy pro děti, jež pomáhá rodičům, kteří se ocitli v tíživé životní situaci, kdy si nemohou pro své děti dovolit zaplatit obědy ve školních jídelnách. „Každá činnost je bohulibá, pokud jdou peníze tam, kam mají jít. A tady víme přesně, kam jdou. Bohužel je hodně dětí, jejichž rodiče na obědy nemají peníze, tak mě těší, že jim můžeme pomoct,“ zhodnotila účast svou i svých kolegů na akci herečka Eva Čížkovská. Celkem na Obědy pro děti poputuje částka 50 000 Kč.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.