I když se člověk v lásce spálí, neměl by na ni rezignovat, říká Kristýna Leichtová o Kláře

Klára Tréblová, kterou hraje v seriálu Ohnivý kuře Kristýna Leichtová, se jednou v lásce zklamala. Od té doby každý možný vztah předem zamítá. Co si o tomto postoji myslí Kristýna Leichtová? A jak se jí na place hraje nenávist vůči seriálové maceše SImoně Babčákové a seriálovému bratrovi Davidu Gránskému?

Klára je svobodná matka, která provozuje cukrárnu. Jaká je Klára povahově?

Zatím se mi jeví jako obezřetná, opatrná a rozumná. Někdy až moc.

Je něco, co vám na ní tak zvaně nesedí?

Zdá se mi zvláštní, jak se nechce pouštět do vztahů. Protože už se jednou spálila, rozhodla, se, že si bude držet odstup a nebude to zkoušet znovu. Tak by to ale být nemělo. Člověk se nejvíc poučí z chyb, které sám udělá. A když je jich víc, je pak o to zkušenější a spíš se jim vyhne.

Klára je černá ovce rodiny, stýká se z ní jen s dědou. Její nevlastní bratr a jeho matka se k ní chovají dost špatně. Jak se vám hrají takto vyhrocené situace?

Naštěstí se s Davidem Gránským a Simonou Babčákovou nenávidíme jen ve chvíli, kdy ten obraz hrajeme. Ale nemám problém hrát nenávist přesto, že jsme se Simonou kamarádky. Já osobně jsem takové vztahy naštěstí nikdy nezažila.

V seriálu máte s kamarádkou cukrárnu. Potrpíte si na sladké, nebo dáváte raději přednost masu?

Jak kdy, když je dobrý dort, nepohrdnu jím. Ze sladkého mám ráda hlavně zmrzlinu.

Hrajete matku desetileté dcery, což je pro vás nová situace.

Je to úplně poprvé, co mám roli mámy. Ale s Kájou jsme si na sebe rychle zvykly a hraje se nám spolu moc dobře.

Máte taky nějakou kamarádku na život a na smrt, jako je seriálová Veronika?

Mám a naštěstí ne jednu, ale tři, čtyři. Ale většinou jsem pro ně já vrba, které se svěřují. Mně dlouho trvá, než se někomu otevřu a vyprávím mu své příběhy, nejsem moc svěřovací typ. Člověk taky mnohem líp analyzuje situaci a problémy druhých, než své vlastní. Občas toho ale mám dost a musím si oddechnout a být chvíli jen sama se sebou, získat nadhled. Osvědčilo se mi, že nejlepším rádcem jsem si stejně já sama.

Jak získáváte nadhled?

Probírám situaci sama se sebou. Což je možná zvláštní, že mluvím sama k sobě, ale mně to pomáhá. Stejně jako vyspat se na ten problém, zvážit všechna pro a proti, nechat tomu chvilku čas.

Seriál se točí kolem jídla a hospod. Vaříte ráda?

Vařím spíš z nutnosti. Člověk se s jídlem takovou dobu dělá a pak je během chvíle snědené, je to hrůza. Ale když vařím pro víc lidí, nebo pro někoho, koho mám ráda, tak mě vaření baví. Fakt ale je, že raději peču sladké.

Vybavíte si z natáčení nějaký obraz, na který jen tak nezapomenete?

Točili jsme s Davidem Gránským, jak po něm házím větrníky. Což byla hodně vtipná scéna a několikrát jsme se při ní odbourali. A zábavné jsou pokaždé i obrazy s Petrem Štěpánkem, on je velký vtipálek. Nebo s Luckou Polišenskou.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.