Jací jsou Merylin a Robi ve skutečném životě?

Přečtěte si rozhovor se Sašou Rašilovem a Bárou Jánovou, hereckými představiteli Robiho a Merylin a ukraťte si čekání na nové epizody. Startujeme již v úterý 22. srpna ve 20.15 na Primě!

Bára Jánová alias Merilyn

Jak byste představila svou roli v seriálu Ohnivý kuře?

Merilyn je holka, která se zajímá o módu, vaření a svého přítele – to je celý její svět. (smích) Vařím, ale neuklízím, řekla jsem, že na to je ten dům moc velký, tak máme uklizečku. Zato mu vařím každý den obědy i večeře.

Už jste se se Sašou Rašilovem, který vám hraje partnera, a vůbec s partou z Ohnivýho kuřete znali před natáčením?

Se Sašou jsem se předtím neznala, znala jsem spíš režiséry a lidi ze štábu z jiných seriálů. Z herců jsme se znali jen s Kristýnkou Leichtovou.

Jaké pro vás bylo naskočit do seriálu, který má už více než sto odvysílaných dílů?

Vzhledem k tomu, že naše linka je od Ohnivýho kuřete trochu odtržená, tak jsem to nijak zvlášť nepociťovala. Samozřejmě jsem se dívala na nějaké díly předtím, abych věděla, o co jde, a trochu nervozita tam byla, ale tím, že jsem hodně lidí ze štábu znala, tak jsem měla pocit, jako bych přišla domů. Bylo to příjemné.

V seriálu vystupujete jako hospodyňka, která má k vaření blízko, máte to tak s vařením i v životě?

Vařím ráda, i když to není žádná vysoká gastronomie. Někdo si vymýšlí složité recepty, já vařím, na co je zrovna chuť. Nemám ani žádnou vybranou kuchyň, jím skoro všechno. Jen nepeču, když na to někdy přijde, tak to pak u mě vypadá jako po výbuchu atomovky. To mi nikdy nešlo, ale vaření zvládám dobře, všem vždycky chutná.

Přiznám se, že před natáčením Ohnivýho kuřete jsem si vás pamatovala jako tmavovlásku, přišla ta změna právě s ohledem na roli Marilyn?

Vlasy už mám odbarvené asi rok a bylo to z vlastní vůle, chtěla jsem zkusit změnu, tak jsem do toho šla. Docela jsem se bála, jak to bude vypadat, protože to byla velká změna. Ale myslím, že to dopadlo dobře a jsem spokojená. Cítím se v nové barvě líp, jsem to víc já.

Kde bychom vás mohli aktuálně vidět kromě obrazovky televize Prima?

Pozvala bych vás do divadla NOD, kde mám svůj divadelní soubor Díra na trhu, který jsem založila se svým bývalým přítelem, hrajeme tam své vlastní autorské věci. Konkrétně jsme právě měli premiéru hry Interdimenzionální čočky, což je taková absurdní scifi komedie. A pak jezdím se zájezdovou agenturou Familie, kde hraji ve hře Zelňačka s Oldou Víznerem.

Jak by měl vypadat váš prima den?

Třeba nedávno jsem měla prima den. Potkala jsem se se setřenkou, kterou jsem neviděla sedmnáct let, s kamarádkou, kterou jsem neviděla asi rok a půl. Prima den je pro mě den, kdy můžu vypnout, nesoustředit se na žádné povinnosti, v poklidu a obklopená lidmi, které mám ráda na nějakém hezkém místě s dobrým drinkem a jídlem.

Saša Rašilov alias Robi Vítek

Jak byste představil svou roli v seriálu Ohnivý kuře?

Postava se jmenuje Robi Vítek a je to takový, zdá se, trochu lump-sympaťák. Jeho jméno někomu může připomínat Robina Hooda, který bohatým bral a chudým dával, ale tohle je takový Robi(n) po česku, který sice bohatým bere, ale dává jen sobě, aby byl ještě bohatší.

To vypadá na další postavu, která se divákům určitě bude líbit.

Myslím, že přízeň jeho publika bude rozdělená na dvě poloviny, protože zatímco mužům by mohl být sympatický jeho zdravě konzervativní přístup k ženám, ve smyslu, že žena má požívat veškeré výhody a luxus, kterým ji je její partner schopen zahrnout, ale zato musí fungovat v domácnosti. Hlavně musí dobře uvařit, protože Ohnivý kuře je mimo jiné seriál o vaření a Marilyn bude další dobrá kuchařka tohoto seriálu. A Robi trvá na tom, aby se tyto klasické hodnoty dodržovaly, což se spoustě mladých progresivních žen nemusí líbit, protože ve vztahu prosazují rovnoprávnost. Těším se na reakce.

Měl jste pro tuto roli nějaký předobraz, někoho, kdo vás inspiroval?

Nikdo úplně konkrétní to není, ale škála těchto nablýskaných podvodníčků a hochštaplerů, těch je plná Praha, stačí se rozhlédnout. (smích)

Seriál Ohnivý kuře je, jak jste zmiňoval, také hodně o jídle, jaký je váš vztah ke kulinářství, postavíte se také někdy ke sporáku?

Já vařím moc rád, možná je to tím, že se mi to nikdy nezošklivilo, proto, že bych to musel dělat otrocky dnes a denně. A vlastně je mi trochu líto, že jsem v naší dvojici v Ohnivým kuřeti odsouzený k tomu být jen pasivním konzumentem a tím, kdo jen říká: to si to dobře uvařila, miláčku! K vaření se tady sám asi jen tak nedostanu.

Znal jste se už s kolegy, se kterými se potkáváte na place, nebo jste se seznámili až na Ohnivým kuřeti?

Nové setkání je to pro mě s kolegyní, se kterou se na place potkáváme nejvíc, a to je Bára Jánová, která hraje Marilyn. Jinak většinu lidí, co tady jsou, znám. Spíš záleží, jak se budou proplétat naše cesty a s kým se skutečně potkám před kamerou, protože příběhů je tady skutečně hodně.

Seriál Ohnivý kuře v dubnu oslavil už 100. díl, neměl jste obavy nastoupit do takto rozjetého vlaku?

Ohnivý kuře není projekt, který by byl na ústupu, spíš naopak, myslím, že v současnosti je se svou sledovaností na vrcholu, takže to je daleko menší riziko, než začínat něco úplně nového.

Znal jste seriál dobře, předtím než jste do něj nastoupil?

Já jsem ho zahlédl v době, kdy seriál začínal, protože v něm mám své dva úhlavní kolegy – Jakuba Prachaře a Honzu Dolanského, pak už jsem to moc nesledoval. Až teď, než jsem vstupoval do seriálu, tak jsem to musel trochu nakoukat a načíst, abych věděl, do čeho jdu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.