Po stáži v Imperialu cítím úctu ke všem v gastroprovozu, říká Bára Seidlová alias servírka Soňa

Sympatická mladá herečka Barbora Seidlová hraje v seriálu Ohnivý kuře servírku Soňu, která pracuje v Hotelu Grand a zaplete se se sukničkářem Mikem. Zajímalo nás, jak svoji postavu vidí sama herečka i to, jak se pro svoji roli učila být servírkou.

Soňa je servírka zamilovaná do Mikea, ale prožívá s ním vztah-nevztah. Dalo by se říct, že je to trochu nešťastná holka, která mu naletěla?

Zamilovanost nemusí nutně souviset s láskou. Může to být i naprosto sobecká touha uspokojit jen svoje potřeby. Jsem přesvědčená, že ve vztahu jsou vždycky dva a nesou stejnou zodpovědnost. Žijeme ve společnosti, která má nastavená jistá pravidla. Snažíme se jim dostát, snad proto, abychom byli přijati. Máme strach následovat jen sami sebe a žít si třeba bez partnera, svatby a dětí v pohodě až „do smrti".

Myslím si, že Soňa je právě příklad dívky, žijící na malém městě a trnoucí strachem, aby obstála. Bez partnera by byla vystavena těžkému nátlaku, a proto volí raději někoho, než zůstat sama. Ani z její strany tudíž nejde o čistý úmysl, takže není divu, že partner se k ní chová tímto způsobem. Otázka by tedy mohla znít i obráceně: Nenaletěl Mike Soně?

Měla jste před natáčením nějakou zkušenost s prací servírky?

Neměla. Díky natáčení jsem mohla jít na zkušenou. No, problém byl v tom, že rovnou do hotelu Imperial a hned „na plac". Pobíhala jsem v zástěrce, v jedné ruce tác s kafem, druhá se mi třepala, tak mi do ní dali sklenici s limonádou. S pokyny „hrneček logem dopředu, pánovi v kostkované košili limonádu, pánovi v modrém kafe" jsem vyrazila ke stolu.

Opakovala jsem si „kostka - kafe, modrá - limonáda..." Byl to ten nejméně zapamatovatelný text v mém životě. Ale teď už ho do smrti nezapomenu. A taky už budu navždy tolerantní k číšníkům. Je to nejen těžká fyzická práce, ale obrovská psychická zátěž. Mnozí hosté si na nich chtějí vyléčit svá pokořená ega či špatnou náladu. Takže díky za tuto lekci, zkušenost se mi hodí doma, kde jsem mezi slepými jednookým králem a školím své chudáky bližní v roznášení talířů.

Takže stáž byla užitečná.

Určitě. A taky jsem si uvědomila, že si na servírku jen hraju. I když je natáčení taky občas náročné, s hektickým tempem ve skutečné kuchyni v hotelu nebo restauraci to opravdu nejde srovnat. A tak pociťuji úctu ke všem od umývačů nádobí až po šéfkuchaře.

Nejíte maso. Jaký máte vztah k jídlu a vaření?

Myslím, že každý je individualita a každému vyhovuje něco jiného. Jídlo je intimní záležitost a proč něco jíme, nebo nejíme, je skutečně jen naše osobní věc. Jídlo souvisí s naším stylem života a s našimi myšlenkami. Vaření považuji za magii. Všechno, na co při vaření myslíte, do jídla přechází, a tak si člověk může svými jedovatými myšlenkami jídlo doslova otrávit, nebo z něj udělat „lék". Proto vařím, jen když jsem v pohodě. A to potom vařím ráda.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.