Kvízy

24. října 2020 06:00

Kristýna Šťastná

Test osobnosti: Co všechno o vás prozradí zvíře, které vidíte na obrázku jako první?

Způsobů, jakými lze zjistit skutečnou stránku vlastní osobnosti, existuje celá řada. Jedním z těch nejtypičtějších a nejužívanějších je rozpoznání psychických vlastností člověka na základě toho, co vidí na obrázku. A jeden takový jsme si připravili i pro vás. Jaké zvíře vidíte a co všechno na vás prozradí?

Princip tohoto psychologického testu je velmi jednoduchý. Stačí se podívat na obrázek s celkem devíti překrývajícími se zvířaty a níže v článku si přečíst, co o vás to, které jste zahlédli jako první, vypovídá. Možná budete hodně překvapení, co všechno se o sobě dozvíte.

Kůň

Kůň symbolizuje životní sílu, která vám pomáhá následovat svoje cíle. Pokud jste tedy spatřili na obrázku jako první právě toto zvíře, jednoduše se nadchnete pro věci, které ve vašich očích mají smysl, a umíte je většinou dotáhnout do konce. Pomáhá vám k tomu především schopnost udržovat rovnováhu mezi svou intuicí a rozumem. Stejně tak máte silně vyvinutý smysl pro empatii, díky němuž nemáte problém vycházet s lidmi různých povah. Oplýváte navíc neuvěřitelnou sexuální energií a vyhledáváte všechny situace, které vám přinesou jakýkoliv druh vzrušení.

Slepice

Pokud jste jako první viděli slepici, jste extrovertní typ, který se rád předvádí, a to nejen ve společnosti přátel, ale i v pracovním kolektivu, kde se snažíte dělat vše pro to, abyste všem ukázali své schopnosti. Některým kvůli této vlastnosti možná připadáte namyšlení, ve skutečnosti se ale ze sebe pouze snažíte vydat to nejlepší. V soukromí jste velmi odpovědní a laskaví. V partnerských vztazích si nejvíce ceníte důvěry. Pokud ji z druhého člověka cítíte, jste pro něj ochotni udělat takřka cokoliv.

Krab

Symbol kraba nám všem připomíná, že cesta k vysněnému cíli je trnitá a člověk musí umět dělat kompromisy a dívat se na věci z různých úhlů, aby dosáhl úspěchu. Pakliže jste na obrázku okamžitě zahlédli právě tohoto živočicha, moc dobře to víte. Co vám navíc rozhodně nechybí, je schopnost sebereflexe a vyhodnocení, kdy je lepší se stáhnout. Jste velmi citlivá duše a občas potřebujete zůstat stranou všech lidí a využít samotu k tomu, abyste si urovnali všechny myšlenky, které se vám honí hlavou.

Kudlanka

Pokud jste nejdříve spatřili kudlanku, vynikáte vnitřním klidem a mírumilovností. Všeobecný chaos ve vás vyvolává úzkosti a nutkání uzavřít se do sebe. Jste od přírody zadumaná bytost a potřebujete delší čas na to, abyste si nastavili tempo, které vám bude vyhovovat jak v profesním, tak v osobním životě. Co se ale týče vážných rozhodnutí, umíte poměrně rychle zvážit všechna pro a proti a zvolit to nejlepší možné řešení.

Vlk

Jestli jste na obrázku nejprve zaznamenali vlka, jste vysoce organizovaný jedinec, který má jasně nastavenou rovnováhu mezi harmonií a disciplínou. Jste velmi inteligentní a racionální člověk, který však dokáže prožívat emoce a poslouchat své instinkty, jsou-li na místě. Svůj život si nedokážete představit bez rodiny a přátel, pro které byste udělali první poslední. Občas ale i s nimi vznikají konflikty kvůli vaší extrémní potřebě vymezit si řád a hranice.

Pes

Stejně jako pes, jehož jste na obrázku viděli jako první, i vy jste láskyplní, oddaní a máte obrovské srdce. Pomáhat svým nejbližším je pro vás základ, často se o ně staráte více než sami o sebe. Přestože právě pozornost věnovaná lidem, které máte rádi, vás naplňuje, občas byste potřebovali zaměřit se více na sebe a posilovat vlastní osobnost. Zakládáte si na upřímnosti a nejhoršími zločiny jsou pro vás lež a přetvářka. Pokud se jich někdo dopustí, za vztahem s ním dokážete z minuty na minutu udělat velkou tlustou čáru.

Orel

Pokud jste jako první spatřili orla, v životě je pro vás nejdůležitější duševní rovnováha. Jakmile dosáhnete spojení se svým vnitřním já a cítíte se přirozeně, jste schopni jít si pevně za svými cíli. Snažíte se stát nohama pevně na zemi a každou pozitivní i negativní životní zkušenost berete jako součást osobnostního růstu a snažíte se z nich poučit. Nemáte nejmenší problém s objektivním vnímáním reality, občas se ale trochu zasníte, což vám většinou pomáhá podívat se na věci z nové perspektivy.

Motýl

Motýl, kterého jste si na obrázku všimli jako první, nesymbolizuje ani tak přelétavost jako spíše citlivost a sklony ke snadnému zamilování se. Není pro vás obtížné najít si lásku, hůře však zvládáte následné vyrovnávání se se zlomeným srdcem. Nemáte totiž rádi změny a často vám trvá skutečně dlouho, než se přizpůsobíte nové situaci. Přesto se vždy všechno snažíte brát optimisticky, což je taky důvod, proč lidé rádi vyhledávají vaši přítomnost.

Holubice

Holubici jakožto symbol míru jako první spatřily osoby velmi nezávislé, něžné a v dobrém slova smyslu naivní. Občas vás svazuje strach z mnoha věcí, kvůli němuž si v hlavě vytváříte bloky, které vám brání v rozletu. Přesto vaše čistá důvěřivá duše působí na ostatní kolem vás jako zázračný zdroj klidu. Existují však lidé, kteří neváhají právě vaší nevinnosti a velkorysosti zneužít. Naštěstí ale dokážete rychle poznat, že takové osoby ve vašem životě nemají co dělat, a dále si je nepouštíte k tělu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.