zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Elegantní rozchod aneb Jak nebýt zahořklá

Elegantní rozchod aneb Jak nebýt zahořklá
Autor: istock.com Elegantní rozchod aneb Jak nebýt zahořklá
cernanm , Vydáno: 02.06.2018
Rozchod je psychicky náročná záležitost. Je nepříjemné, i když se rozcházíte po relativně krátké známosti, a pokud se jedná o zánik dlouhodobého vztahu či manželství, pak, jak se říká, končí legrace.

reklama

Lidé bývají v tomto období v zajetí emocí, křičí, pláčí, dělají scény. S odstupem času si pak vyčítají, proč si nezachovali dekorum a důstojnost. Jak se tedy v těchto vypjatých situacích vyhnout trapnému ječení či rozbíjení talířů? Jak to navléknout, abychom zůstali relativně klidní a chovali se noblesně?

Pozor na falešnou naději

Tak především: pokud vám partner oznámí, že odchází a že je to jeho neměnné a definitivní rozhodnutí, není právě elegantní klečet mu u nohou a prosit, aby vás neopouštěl. To byste si vyčítala i po letech, v noci by vás to budilo ze sna. Zatněte zuby a poplačte si, teprve až za sebou skutečně zavře dveře. Berte to jako fakt, jako událost, kterou nelze zvrátit. Vše partnerovi vraťte, nic si neschovávejte na památku a v hlavě nehýčkejte naději, že zítra zazvoní s prosíkem, abyste ho vzala zpátky.

A co když přijde esemeska?

Zejména pánové si osvojili zvyk rozcházet se prostřednictvím textové zprávy. Na jednu stranu se nelze divit, protože se vyhnou plačtivým scénám, kterých se tak bojí. Nedojde k hádkám, hysterickému obviňování a nutnosti vysvětlovat, proč se muž rozhodl pro ukončení vztahu. Na druhou stranu je ovšem rozchod prostřednictvím SMS rána pod pás. To se prostě nedělá. Když se s vámi někdo rozejde esemeskou, je to důkaz, že by nebyl dobrým partnerem. Při první příležitosti by zcela jistě selhal. Ať jde tedy k čertu, však ono se mu to vrátí.

Napište si to

Odborníci doporučují o samotě se vyplakat a poté už používat spíš chladný rozum než emoce. Pokud vám to pomůže, vztah vyhodnoťte, napište si na papír, co vám vzal, co vám dal a jaký byste si přála mít ten následující vztah. Zkuste si uvědomit i chyby, které byly na vaší straně, a v dalším partnerství se jich vyvarovat. Rozhodně se neseznamujte za každou cenu hned po rozchodu, abyste si dokázala, jaký je o vás zájem. To je ta nejlepší cesta do pekel. Dejte si delší pauzu, věnujte se sobě, svým koníčkům, kamarádkám.

Odpoutejte se

Nedoporučuje se důvody, které vedly váš protějšek k rozchodu, neustále pitvat. Do omrzení se ptát partnera, připadně i sebe, proč se to stalo. To je, jako by se člověk ptal, proč je dnes zataženo a prší. V období brzy po rozchodu se člověk cítí, jako by mu sebrali drogu, a myslí jen na to, jak dostat dotyčného zpátky. Proto je nezbytné vymyslet si své vlastní překlenovací aktivity. Nejhorší je zůstat doma a litovat se. Odborníci radí: vyběhejte si svoje zklamání a vztek. Cvičte, choďte, jezděte na kole. A myslete na to, že odpoutání se od partnera, se kterým jste žila dlouho, se počítá na dlouhé měsíce, někdy bohužel i na roky.

Mohlo by vás také zajímat:

 

TOHLE ženám bez partnera nikdy neříkejte

TOHLE ženám bez partnera nikdy neříkejte

Která znamení se k sobě nehodí?

Partnerská spojení podle horoskopu: Která znamení se k sobě nehodí?

 

autor: em

reklama

Související témata: láska

reklama

Přečtěte si také

reklama