Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Vztahy

TOHLE ženám bez partnera nikdy neříkejte

Časy, kdy dívka musela být do pětadvaceti provdaná, jinak se na ni okolí dívalo jako na beznadějnou starou pannu, kterou nikdo nechce, jsou už naštěstí dávno za námi. Přesto existují věty, které je lepší nezadaným ženám neříkat.
Vydáno: 16.04.2018, Martina Hrušková
TOHLE ženám bez partnera nikdy neříkejte
TOHLE ženám bez partnera nikdy neříkejte Autor: istock.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ty trošku dříve narozené dámy si jistě dobře pamatují na to, jak jim jejich babičky říkávaly: „Proboha, Haničko, tobě už je dvaadvacet a nemáš ještě žádnou známost! Co budeme dělat? Támhle Ivanka odnaproti se za měsíc vdává, a ty? Holka nešťastná, zůstaneš na ocet!“ Tohle už dívky neslýchají, mohou se svobodně rozhodnout, v kolika letech se začnou poohlížet po vážné známosti. Ale stává se, že ten pravý pak ne a ne se objevit. A „dívce“ už je třicet, ale i víc. Náhle znervózní, slyší naléhavě bít biologické hodiny. Co byste jí určitě neměli říkat?

Pořád sama, samotinká? To já v tvém věku…

Proboha, tohle osamoceným ženám v žádném případě neříkejte! Možná to myslíte dobře, ale děláte to špatně. Tím vaši single kamarádku jen vystresujete. Sotva jí zlepšíte náladu sdělením, že v jejím věku jste byla potřetí v jiném stavu a vaše manželství jen kvetlo. To by skutečně nebylo ani vhodné ani taktní.

Hele, a co biologické hodiny? Vážně ještě neslyšíš to tikání?

Tohle tikání či jiné „nenápadné“ narážky na biologické hodiny jsou v pomyslném žebříčku trapností také hodně vysoko. Ostatně kde je psáno, že každá žena touží po dětech?! A i když třeba vaše nebohá společnice patří mezi ty, které se matkami stát chtějí, pokud není zadaná, co má chuděra dělat?

Nevěš hlavu. Ještě si chlapa najdeš, uvidíš.

Falešné útěchy si také raději nechte pro sebe. Nikdo o ně nestojí, zavánějí neupřímností. Vaše kamarádka přece nemůže za to, že stále ještě nemá kupu dětí a milujícího manžela, který by jí každý den nosil náruče květin. Vztah se nedá vydupat ze země, na něj se prostě musí počkat. Trpělivost přináší růže.

Páni, byla jsi nejhezčí ze třídy, a takhle jsi dopadla!

Za věty tohoto typu by se mělo zavírat do vězení. Škoda že zákon na tohle nepamatuje. Cožpak vaše single kamarádka dopadla špatně? Bylo by snad pro ni lepší, kdyby si vzala alkoholika jen proto, aby mohla říkat, že je konečně pod čepcem?

A co kdyby ses jinak ostříhala? Nápadněji oblékala? Maličko zhubla?

Chcete tím snad říci, že je vaše kamarádka šedá myška, která vypadá tak bídně, že si jí nikdo doposud nevšiml? Naznačujete, že je tlustá? Tak to ji nepotěšíte.

To je zvláštní, viď. Všechny tvoje kamarádky už jsou vdané...

Chovat se k někomu, kdo je single, jako by byl nějaké exotické zvířátko, je krajně neslušné. Navíc můžete svou společnici ranit, když poukážete na to, že už si přece kromě ní každá někoho našla. Nechte si svůj soucit, je urážlivý.

Přečtěte si také:

Vyzkoušejte online seznamky - můžete tam najít velkou lásku!

Průvodce seznamováním online: Tahle pravidla se vyplatí znát

I když je vdaná a má děti, bratranec je pořád její velká láska

10 příběhů ze života o nevěře a nešťastné lásce

autor: em

Článek je zařazen v: láska, vztahy, partnerství, single život
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama