Sex a vztahy

14. března 2018 06:00

Martina Čerňanská

Průvodce seznamováním online: Tahle pravidla se vyplatí znát

Jako ostříž vyčkáváte na tu pravou lásku a ona nikde? A co takhle to zkusit v džungli internetu? Je to sice pohodlné, ale zase musíte počítat s tím, že musíte vytřídit zrno od plev a věřte, že těch nepoužitelných týpků se za monitorem skrývá více než dost.

Mějte nejenom trpělivosti na rozdávání, ale především si zachovejte selský rozum. Pokud se ten dotyčný jeví jako „tydýt“ po prohození několika frázích, pošlete jeho nick do věčných lovišť. V reálu by to totiž bylo ještě horší!

Vyplňte si profil

Milujete divadlo, zběsile zahradničíte nebo nedáte dopustit na procházky po pláži s výhledem na západ slunce? Dejte si ten čas a svému profilu dejte jasné obrysy, které vystihují vaši povahu, přístup k životu a také smysl pro humor. Mít společné zájmy se do vážného vztahu hodí víc než dost, tak je fajn o nich informovat druhé, co taky vyčkávají na toho druhého.

Věnujte pozornost profilové fotografii

Pánové jsou vizualisté až běda, na první pohled je prostě nadchne půvab ženy. Pokud vám ale nejde o sex na jednu noc nebo třeba tři, rozhodně na ní nechtějte vypadat lacině. Co muže skutečně nadchne, je fotka, kde působíte jako pohodářka, máte úsměv od ucha k uchu a v očích vám jiskří. Selfíčka s našpulenými rty nestojí za moc. Ani maxi ňadra napěchovaná v midi podprsence. Ukažte třeba jejich obrysy, ale určitě ne celý obsah. Pánové vám sice budou psát jako u vytržení, ale jejich znění bude do puntíku stejné. Budou vás chtít dostat do postele!

PŘEČTĚTE SI: CHCETE VYPADAT NA FOTKÁCH DOKONALE? NAUČÍME VÁS TO!

Nehrajte si na něco, co stejně nejste

Můžete se vydávat za kohokoli, ale chcete-li opravdu vážný vztah, ke kterému vás nasměruje osobní setkání, buďte upřímná. Stejně by vaše jakkoli přikrášlené pravdy vyšly najevo – a co potom? Buďte optimistická, milá, ale určitě piště a mluvte bez lží. Zřejmě by byl dotyčný překvapen, kdyby místo cool upovídané pohodářky, jak jste mu samu sebe vylíčila, dorazila na místo setkání zaražená šedá myška.

Pište si nějakou chvíli

Nemá cenu se hned domluvit na schůzce, nějaký ten čas si vyhraďte na psaní. Nemyslíme, abyste si spolu psali půl roku a pak vyrazili na rande, to vůbec ne. Ale společnými písmenky zjistíte o tom druhém nejenom víc než dost, ale hlavně poznáte, zda si máte co sdělit. Pokud se budete jemně pošťuchovat, témata vám půjdou na ruku tak nějak sama a celkově se zasmějete už při psaní, neváhejte a domluvte si schůzku. Je totiž dost pravděpodobné, že to bude stát za to.

„Dělala jsem tu chybu, že jsem si se svými kontakty nepsala a hned je zvala na rande. No, samozřejmě to byla ve většině případů katastrofa. Řeč vázla, koukali jsme na sebe jak na zjevení a kolikrát jsem utíkala, až se mi za patami prášilo,“ vzpomíná na své zkušenosti ze seznamky Kateřina (36).

Tam i tam a nakonec nikde

Máte v mobilu x seznamovacích aplikací, a tak je střídáte jako na běžícím pásu? Na to se vykašlete a raději preferujte jednu, kde se budete více času zdržovat a budete aktivní. V opačném případě snadno přehlédnete odpovědi možných kandidátů na lásku vašeho života. A to by byla přece škoda, nemyslíte?

Z jakých seznamovacích kanálů můžete vybírat?

Badoo – mnoho žen však tvrdí, že tady jde pánům jen o jedno. Inu, buďte prozíravá a nenechejte se opít rohlíkem. Výhodou je, že zjistíte, komu se líbíte, a pokud narazíte na shodu, máte to hned o to jednodušší. Stáhnetě si appku do mobilu, ať se v MHD nenudíte a můžete sjíždět mužské.

Seznamka.cz – Pokud máte rádi klasické inzeráty, tak to zkuste právě tady – na místě, kde se seznamují páry již od roku 1998. Dle zkušeností kamarádek je to tady také na dlouhé lokty, protože mnozí jako by ani neuměli číst a píší vám i ti, co absolutně nezapadají do vašich preferencí.

Facebook – Má ho snad každý a právě přes jeho rozhraní se dává dohromady stále více lidí. Třeba vás nadchne komentář nějakého mužského v uzavřené skupině, vy ho olajkujete a on vám s chutí napíše. Prostě nikde nemůžete vědět, kde ten pravý čeká.

Dále můžete vyzkoušet PinkiIn, Jaumo, Seznamka Štěstí, Tinder, Lidé.cz, nebo třeba Rande či placený eDarling.

A i když jedno rande nevyjde, tak to další nezavrhujte. Ono to prostě není hned!

Mohlo by vás také zajímat:

autor: LZ


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 2. 2024

Nečekaná konverzace se současným nebo potenciálním milostným partnerem by mohla skončit odhalením mnoha vašich nejhlubších citů, Berani. Tento rozhovor se může týkat stavu vašeho vztahu jen nepřímo, ale dozvíte se o sobě navzájem mnoho informací, které by vás mohly přimět vážně zvážit, zda chcete ve vztahu pokračovat. Všechna znamení však naznačují, že se vztah může mírně změnit, ale bude pokračovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.