Prima maminka

15. listopadu 2016 07:30

Martina Čerňanská

5 věcí, které by nikdy rodiče neměli dávat na sociální sítě

Chápeme, malé děti, obzvlášť miminka jsou neskutečně roztomilá (alespoň ve většině případech), a pokud jste se stali nedávno rodiči, je nám jasné, že to vaše děťátko je nejkrásnější a nejšikovnější na světě. Dejte si ale pozor, jak moc se s ním chlubíte na sociálních sítí – méně je někdy více...

Zde je pět věcí, které do kategorie “prosím, už to nikdy nedávej na Facebook” určitě patří.

1. Cokoliv, co má něco společného se špinavými plínkami

Ano, chápeme to, To, co vaše dítě dostane do sebe a co následně ze sebe, vás teď provází celodenně. Ale ne asi všechny přátela na Facebooku zajímá, zda to dnes bylo zelené nebo opět hnědé. Tuhle informaci si nechte opravdu jen pro ty nejbližší.

2. 15 rozmazaných fotek vašeho miláčka nahraných hned za sebou

Všichni máme občas pocit podělit se o doslova všechno, ale možná by bylo lepší zmenšit objem toho, co sdílíte. Co třeba 2–3 kvalitní fotky za týden místo 20–30 rozmazaných každý den? Pokud samozřejmě nechcete riskovat fakt, že si vás z přátel odstraní všichni kromě rodiny. Ti zůstanou, protože musí.

3. Každé důležité datum v prvním roce života dítěte

Všichni máme slabost pro fotky z prvního roku jejich života ve společném rodinném fotoalbu (1 měsíc! 6 měsíců! 1 rok!). Ale 27 měsíců? 27 měsíců a čtyři dny? Možná by bylo lepší nechat jen ta důležitá data a zbytek si jednoduše užít pouze v kruhu rodinném.

4. Odkazy na stránky týkající se všech hrůz kolem dětského života

ANO! Pojďme společně zastavit očkování! A podívejte se na tyto příšerné příběhy unesených dětí! A na tyto strašně nebezpečné kočárky a dudlíky! Těmito statusy akorát přesvědčíte vaše bezdětné kamarádky, aby si nikdy nepořizovaly děti.

5. Cokoliv, co vaše dítě později v životě ztrapní

Jako například to video či fotku, kde si sahá na své… no, víte co. Nebo to video, kde křičí, že další rohlík už nechce. Nebo to video, jak jste ho naučila říkat “zadek”. Je to zábavné, ale nechte si to spíše na rodinný večer než pro celý váš virtuální svět.

Podívejte se také na:

Připravila: Martina Hrušková

Sdílejte článek
Štítky Instagram sociální sítě Facebook rodiče sociální síť fotky dětí

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.