Móda a krása

20. ledna 2017 10:00

Martina Čerňanská

Nelíbíte se sama sobě na fotografiích? Pomůžeme vám!

Pohled na fotografii z dovolené nemusí být zrovna příjemný. Podíváte se na snímek a otřesete se. Ta ženská, která se divně šklebí, stojí nějak nakřivo a vypadá nejhůř ze všech, to přece nejsem já – říkáte si s úděsem.

Fotografie, na které se člověk sám sobě nelíbí, je schopna pokazit celý den. Nechcete, aby se tenhle nepříjemný zážitek opakoval? Stačí, když si osvojíte několik jednoduchých triků, a můžete se na každý další snímek s vámi v hlavní roli bezstarostně těšit.

Jako tvrdé Y raději ne

Když si prohlédnete fotografie z domácích archivů, rychle přijdete na to, že veselí rekreanti či výletníci prohlížející si pamětihodnosti nemají ponětí o tom, jak mají na fotografiích pózovat, aby nepůsobili legračně. Stačí si zapamatovat, že není dobrý nápad postávat před objektivem jako ypsilon. Pootočte se, pokrčte kolena, mírně nakloňte hlavu. Uvědomte si, kde máte ruce a zdali si jimi nezakrýváte podstatnou část těla či například zda nemáte roztažené prsty, což působí komicky. Narovnejte se, zatáhněte bříško, zkuste pohled přes rameno – základní trik modelek.

Úsměv, prosím

Usmívejte se, ať nepůsobíte jako smuteční zřízenec při pohřební řeči. Máte-li špatnou náladu, raději se do fotografování nehrňte, protože vaše rozpoložení se, ať chcete, nebo nechcete, odrazí na vašem výrazu a po zhlédnutí snímku budete mít náladu ještě horší. Usmívejte se upřímně, jako kdyby vám někdo vyprávěl veselou historku. Pouhé cenění zubů působí křečovitě.

Podbradek? Pozor na něj

Tento útvar je na fotografiích silně nežádoucí, a tak ho zkrátka na snímek nevpustíme. Zamaskujeme jej lehkým úklonem hlavy do strany, přičemž bradu nasměrujeme mírně dopředu. Anebo si hlavu opřete o ruku, čímž se tento malý nedostatek lehce schová.

Než se stiskne spoušť

Ještě než amatérský fotograf, ať už je jím partner, kolega nebo nejlepší kamarádka, stiskne spoušť, stihnete během dvou tří vteřin několik důležitých úkonů. Načechrejte si vlasy, prstem nebo zuby prokrvte rty, vůbec nejlepší by bylo přetřít je leskem. Obří sluneční brýle či čepici s kšiltem raději sundejte.

Upravte se

Také se ještě v rychlosti prohlédněte od hlavy až k patě, to ušetří mnohá pozdější zklamání. V případě silného větru nahmatáme v kabelce gumičku a stáhneme vlasy do ohonu či rychlého uzlu, protože kdo by chtěl na snímku vypadal jako hejkal? A co knoflíky košile, jsou správně zapnuté? Ramínka podprsenky se nalézají tam, kde mají? Nevykukuje z kapsičky papírový kapesník? Nejsou sandály příliš zaprášené?

Oko, do duše okno

Fotografující se osoby mají zafixované, že je potřeba pořádně vykulit oči a ze všech sil se bránit mrknutí. Výsledkem je, že se jim většinou skutečně podaří nemrknout, tudíž na snímku takzvaně "nespat", ale zas jim oči lezou z důlků, což vypadá velmi komicky. Nekulte tedy oči, nebojte se je třeba i zúžit, výsledek vás příjemně překvapí.

Přečtěte si také:

-em-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.