Nevěra žen jako prevence vymření? Podle vědců ano!

Evoluční biologové na základě výzkumu tvrdí, že promiskuita brání vymření. Podle statistik je dnes již mužů méně a to otvírá cestu k návratu ke starým kořenům.

Totiž k polygamii, neboť na každou ženu se prý již muž nedostane, či k nastolení sexuálního mnohomužství.

Evoluční biologie v čele s profesorkou Ninou Wedell na základě svých výzkumů tvrdí, že promiskuitní samice jsou zárukou, že druh jako takový nevymře. Muži, radujte se, věda našla další důvod pro sexuální mnohomužství.

Podle anglických vědců výzkumy ukazují, že prý věrné ženy rodí více potomky ženského pohlaví. A jak známo, více potomků ženského pohlaví vede k vymizení samců a vymření druhu. Při pokusech na univerzitách v Exeteru a Liverpoolu se důkaz tohoto tvrzení nalezl při sledování octomilek. Populace octomilek se striktně monogamními samicemi už po devíti až patnácti generacích vymřely.

Svět spěje k polygamii či sexuálnímu trendu mnohomnužství, neboť opravdu muži nejsou. Statistiky ukazují, že např. v New Yorku je pět svobodných žen na jednoho svobodného muže. V České republice je o 300 000 žen více než mužů, na Slovensku o 150 000 a v Maďarsku prý až o půl milionu.

Nechceme-li tedy jako druh vymřít, nezbývá než se pářit.

Zdroj: Muži chtějí milenky od Laury Janáčkové

Laura Janáčková

Doc. PhDr. Dr.phil. Laura Janáčková, CSc. je docentkou klinické psychologie Sexuologického ústavu 1. LF UK a VFN v Praze. Založila oddělení somatopsychiky ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze a je vedoucí Institutu partnerských vztahů. Dlouhodobě se zabývá psychologií v oblasti aplikované medicíny a komunikace, především onkopsychologií, psychosomatikou, problematikou bolesti, lidských vztahů a sexuálního chování. Publikovala desítky odborných i populárních článků, je samostatnou autorkou několika knih. Má vlastní pořad v rádiu a účastní se mnoha televizních natáčení.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 9. 2023

Rodinné hodnoty, které jste přijali, mohou být dnes zpochybněny. Možná budete považovat některé přátele za svou skutečnou rodinu nebo si budete myslet, že netradiční domácnost pro vás funguje lépe než tradiční. Nedovolte, aby vás obavy příbuzných přiměly držet se zpátky.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.