Sex a vztahy

11. února 2020 22:00

Petra Kloidová

Příběh Olgy: S přítelem si užíváme sexuální maratony. Je mít sex jedenáctkrát za den už moc?

Oba dva máme vysoký sexuální apetit, takže skvěle pasujeme k sobě. Ale kdy je pro lidské tělo už sexu příliš? Bojím se, že si ublížíme.

Potkali jsme se v jednom obyčejném baru a už během prvních sekund bylo jasno, kde náš vztah skončí. Oba jsme byli nezadaní, a tak nám rozhodně nic nebránilo. Slušné vychování a zábrany necháváme za dveřmi bytu. Když si na naše první setkání vzpomínám, postel byla jediný směr, kam jsme se chtěli oba dva ten večer společně dostat. Jak se brzy ukázalo, naše intuice byla správná.

Sex, který jen tak nezažijete

Nezažila jsem moc partnerů, kteří by měli podobně vysoký sexuální apetit jako já. Vždycky jsem trpěla ve vztahu tím, že mužům stačilo jedno sexuální číslo, odvalili se a začali chrápat. Krize mužství opravdu existuje, o tom bych mohla vyprávět. Většinou jsem totiž byla s někým, komu stačilo milovat se třeba jednou týdně. Není mi padesát a ani nikomu z mých partnerů nikdy nebylo, přesto jsem se setkávala s pravidelnou leností ze strany partnera.

S Petrem je všechno jiné, ten má rád sex stejně jako já. V chuti na erotiku jsme jako puzzle, které do sebe dokonale zapadají. Z vlastní zkušenosti musím říct, že to je věc, která se často nevidí. Pro oba z nás je to první takový vztah, ve kterém si sexuálně stoprocentně vyhovujeme. Známe se několik měsíců, takže můžu mluvit i o vztahu jako takovém, protože se mi zdá, že nám to funguje nejen v sexu. Samozřejmě, uvědomuji si, že náš sexuální apetit je zvýšený díky prvotní zamilovanosti a můj celkový dojem z celého vztahu může být zkreslený, ale s tím jsem nikdy neměla problém. Většinou jsem byla schopná odhadnout, kam takový vztah směřuje.

Kdy je sexu pro tělo moc?

Někdy si ale říkám, kolik sexu už je příliš. Kolik sexu je ještě normální, a jak moc ničíme naše tělo početnými sexuálními maratony, které jsou u nás na denním pořádku. Náš denní průměr je osmkrát za den, maximum je desetkrát za den. Jednou jsme zkusili mít sex po jedenácté, ale to už bylo bolestivé pro oba dva. Nejhorší je, že psychicky bychom si ten jedenáctý sex užili, ale fyzicky už to zkrátka příliš pálí a bolí. Moje kamarádky tvrdí, že bychom se možná měli zastavit u psychoterapeuta, protože mít desetkrát denně sex už podle nich zavání sexuální závislostí. Pro mě je to ideální číslo, kterého se však děsím z fyzické stránky. Co bych měla udělat proto, abych po takových maratonech zůstala s partnerem zdravá? Kvantita je v našem případě kvalita, v tom problém není. Někdy trpím záněty močového měchýře a párkrát jsem to už odnesla i nějakou infekcí, ale nemůžeme si pomoct.

Olga (33 let), Praha

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2023

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.