Příběhy

27. ledna 2020 11:39

Petra Kloidová

V 11 měsících jí zemřela matka na mrtvici, otec spáchal sebevraždu. Televize jí staví dětský pokoj

Příběh, který už má za sebou teprve tříletá Kristýnka, vžene slzy do očí. Paní Bohumila je babičkou Kristýny – je v důchodu a zároveň na mateřské dovolené. Rozvedená Bohunka je na péči o tříletou holčičku sama.

Paní Bohunka je v důchodu, ale pečuje o tříletou vnučku Kristýnu. Její maminka žila s otcem Kristýnky, vychovávali spolu jejího syna z prvního manželství a malou Kristýnku, ale partnerství nebylo bez problémů. Přítel moc nepracoval a také měl spoustu dluhů, kvůli kterým skončil dokonce ve vězení.

Mozková mrtvice změnila Kristýnce celý život

Mladá maminka 11měsíční Kristýnky náhle zemřela na mozkovou mrtvici, která ji postihla během návštěvy partnera ve vězení. Rodina se rozhodla její orgány darovat, a zachránit tak alespoň další životy. Po matce Kristýnky tak zůstaly dvě děti. Dospělý syn šel bydlet ke svému biologickému otci a malá dcerka zůstala u babičky, protože otec Kristýnky krátce po opuštění vězení spáchal sebevraždu.

Dnes se o malou Kristýnku stará paní Bohumila. Ta si v životě bohužel také užila svoje. Dvakrát se rozvedla. Její druhý manžel pil a nyní žije jako bezdomovec. Měla dvě děti – syna a dceru. Syn žije s rodinou v nedaleké vesnici a během proměny jí poskytne azyl u sebe. Bohunka pracovala jako prodavačka. Teď je sice v důchodu, ale vlastně také na mateřské dovolené.

Jak se staví sen pomáhá rodině v nouzi

Bohunka by si hlavně přála pokoj pro Kristýnku. Nyní spí s vnučkou v ložnici. Ta slouží zároveň i jako dětský pokojíček. Její představa je, že by šla ložnice přepažit a v jedné části by byl obývák a v druhé prostor pro spaní. V obýváku by mohl vzniknout dětský pokojíček. Sama zrekonstruovala koupelnu. Po rozvodu si koupila i nový jednoduchý nábytek. Neví si ale rady se změnou dispozic a finance nazbyt vzhledem k důchodu také nemá. Byt se nachází v panelovém domě. V bytě je koupelna a záchod s vyzděným a zrekonstruovaným jádrem, malá provizorní kuchyň, ještě menší šatna, chodba, obývák s herním koutkem a ložnice. Kromě dětského pokoje by babička s vnučkou uvítaly dostatek úložného prostoru, postel jako pro princeznu a koutek na hraní, který by později sloužil k učení. Pokoj pro Kristýnu je jasný, ale co dál vzhledem k šibeničnímu času?

Sdílejte článek
Štítky Jak se staví sen sebevražda mrtvice příběh mateřská dovolená televize Iva Kubelková ložnice věznice starobní důchod

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.