Na MDŽ originální jako Petr: Místo kytky kupte rohlík

Pokud ten letošní Mezinárodní den žen nechcete slavit v retro duchu, tedy rudými karafiáty, inspirujte se třeba Petrem Kafkou, který svoji Marušku oblažuje rohlíky! Ale pozor, ne všechny ženy se dají utáhnout na pečivo:-)

Vše o seriálu Všechny moje lásky najdete TADY

Na osmý díl seriálu se těšte opět v neděli ve 20.15 na Primě.

Víte, že všechny odvysílané epizody si můžete pustit také u nás na Prima PLAY? Koukněte se!

Láska z vysoké zůstane v paměti Marie Svobodové zapsána jako láska s rohlíkem.

MDŽ je o ženách už přes sto let

Vše začalo stávkou newyorských švadlen v roce 1908. Přes dvacet tisíc zaměstnankyň tehdy stávkovalo celých třináct mrazivých zimních týdnů za zlepšení pracovních podmínek a zvýšení mezd. Většina z nich pak byla propuštěna.

Tři roky nato byl den žen poprvé slaven v Německu, Rakousko-Uhersku, Švýcarsku, Dánsku a USA. Měl podpořit volební právo žen.

Návrh na ustanovení tohoto svátku přijali účastníci druhé Mezinárodní konference socialistických žen v Kodani. Datum 8. března bylo nakonec vybráno na památku ženských nepokojů zaměřených proti válce a bídě v Petrohradu v roce 1917. Ty potom přerostly v únorovou revoluci a vedly k abdikaci cara.

Od roku 1975 je svátek připomínán jako den mezinárodní solidarity žen za rovnoprávnost, spravedlnost, mír a rozvoj.

Ženy si určitě zaslouží rovnoprávnost i hýčkání květinami. Nejlépe každý den v roce. Naštěstí už dnešní MDŽ není o rudých karafiátech, které pravidelně dostávala i Žena za pultem nebo ta majora Zemana. Odezněly i nespoutané podnikové pitky, z nichž právě oslavované ženy v minulém režimu moc radosti neměly.

(schneidy)

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.