Na MDŽ originální jako Petr: Místo kytky kupte rohlík

Pokud ten letošní Mezinárodní den žen nechcete slavit v retro duchu, tedy rudými karafiáty, inspirujte se třeba Petrem Kafkou, který svoji Marušku oblažuje rohlíky! Ale pozor, ne všechny ženy se dají utáhnout na pečivo:-)

Vše o seriálu Všechny moje lásky najdete TADY

Na osmý díl seriálu se těšte opět v neděli ve 20.15 na Primě.

Víte, že všechny odvysílané epizody si můžete pustit také u nás na Prima PLAY? Koukněte se!

Láska z vysoké zůstane v paměti Marie Svobodové zapsána jako láska s rohlíkem.

MDŽ je o ženách už přes sto let

Vše začalo stávkou newyorských švadlen v roce 1908. Přes dvacet tisíc zaměstnankyň tehdy stávkovalo celých třináct mrazivých zimních týdnů za zlepšení pracovních podmínek a zvýšení mezd. Většina z nich pak byla propuštěna.

Tři roky nato byl den žen poprvé slaven v Německu, Rakousko-Uhersku, Švýcarsku, Dánsku a USA. Měl podpořit volební právo žen.

Návrh na ustanovení tohoto svátku přijali účastníci druhé Mezinárodní konference socialistických žen v Kodani. Datum 8. března bylo nakonec vybráno na památku ženských nepokojů zaměřených proti válce a bídě v Petrohradu v roce 1917. Ty potom přerostly v únorovou revoluci a vedly k abdikaci cara.

Od roku 1975 je svátek připomínán jako den mezinárodní solidarity žen za rovnoprávnost, spravedlnost, mír a rozvoj.

Ženy si určitě zaslouží rovnoprávnost i hýčkání květinami. Nejlépe každý den v roce. Naštěstí už dnešní MDŽ není o rudých karafiátech, které pravidelně dostávala i Žena za pultem nebo ta majora Zemana. Odezněly i nespoutané podnikové pitky, z nichž právě oslavované ženy v minulém režimu moc radosti neměly.

(schneidy)

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.