Za scénou: Užijte si Mariinu "trvču" v plné parádě

VML - Za scénou: retro účes

Na trvalou nelze zapomenout. Tedy na trvalý účes, který se kroutil a vlnil na hlavách mnohých žen v 70. a 80. letech. V těchto dobách bylo totiž zvykem dělat si doma sám i práci, která dnes patří do rukou odborníků. Z celkem pochopitelných důvodů. Větší množství peroxidu končilo i opadáním kštice.

Vlasový útvar z kudrnek vzniklých působením chemikálií a natáček různých velikostí se správně nazývá trvalá preparace či ondulace. Lidově se mu už pomalu neřekne jinak než jednoduše „trvča“.

Pro zajímavost. V 70. letech už dávno nešlo o žhavý módní trend.

První studená trvalá ondulace byla vyvinuta roku 1947. Tehdejší firma Schwarzkopf způsobuje s novinkou na německém trhu doslova revoluci: ženám umožňuje docílit trvalých vln, aniž by bylo nutné vlasy zahřívat na 100 stupňů, jako se to dělalo do té doby. Ve stejné době byla na trh uvedena také vůbec první barva na vlasy pro domácí použití.

Dnes už „trvča“ tolik vidět není nebo spíše jen u starších ročníků. Také nutno dodat, že pokud ji někde v kadeřnictví vytvářejí, používá se již trochu šetrnějších metod.

Všechny moje lásky vysíláme každou středu ve 20.15 na Primě. Nebo si je můžete pustit na webu Prima PLAY

(schneidy)

Sdílejte článek
Štítky seriál vztahy

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.