Martin Finger si v roli hasiče v seriálu Linka i pěkně zaposiloval. Jeho postava teď bojuje o život!

Během natáčení scén hasičského zásahu v seriálu Linka se herec Martin Finger pořádně zapotil. Poslechněte si náš rozhovor o kostýmu, ale i o jeho postavě Richieho, který po středečním zásahu bojuje o život.

Základní hasičská výstroj váží přes 20 kilogramů. Jen oblek váží asi 6 kilogramů, boty 3 kilogramy, necelý kilagram helma a třeba dýchací přístroj váží 10 kilogramů. Když pak hasič musí přibrat ještě hadice, svítilnu a proudnici, rázem táhne necelých 43 kilogramů! To vše musel obléknout během natáčení akčních scén v seriálu Linka i herec Martin Finger, v seriálu vedoucí hasičské jednotky.

Takto svoji roli neohroženého hasiče představuje sám Martin Finger:

„Hráli jsme v reálné výstroji a já jsem za to rád. V ní mi šla proměna v hasiče lusknutím prstu. Beru to jako takové milé zpestření, třešničku na dortu, když se můžu téměř bez rizika zranění nebo ještě něčeho horšího předvést divákům jako opravdový hrdina a správňák, který se s nebezpečnými situacemi setkává každý den.“

Poslechněte si herce Martina Fingera, co nám řekl přímo na place o své hasičské průpravě. Hodila se mu dříve povinná branná výchova?

Jak Martin dále vysvětluje, bylo mu od začátku jasné, že jeho role nebude nijak jednoduchá. I s ohledem na to, že práci hasičů považuje za nesmírně důležitou: „Pro mě byla čest zahrát si hasiče. Věděl jsem dopředu, jak zásadní tahle činnost pro celou společnost je, ale to, myslím, ví asi každý. Smekám před profesionály.“

Přežije Richie vážný úraz, který se mu stal ve 2. díle seriálu Linka?

To uvidíte v pondělí ve 20.15 na Primě. Nebo si celý díl můžete pustit už nyní v naší Videopůjčovně!

Sdílejte článek
Štítky seriál

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.