Překotný porod nezastavíte! Napínavá akce dnes v seriálu Linka

Kdo přesně ví, jak miminku pomoci na svět? Jak byste reagovali, kdyby jste se stali přímými účastníky překotného porodu a záchranáři byli v nedohlednu? I to se může stát! Uvidíte v dnešním díle seriálu Linka.

Na natáčení překotného porodu, akce kterou uvidíte ve 3. díle seriálu Linka dnes ve 20.15 na Primě, vzpomíná herečka Sandra Černodrinská. V seriálu hraje záchranářku.

„Když příroda zařídí rychlý porod, asi to má svůj důvod, takže za mne má smysl, a i když to může být nepříjemné, jistě je to lepší než dny strávené v bolestech i riziku na porodním sále. Není v lidské moci ovlivnit, jak bude porod probíhat, takže by žena podle mne měla být připravena na vše. I proto jsem ráda, že se seriál tomuto tématu věnuje. A fakt mě těší, že jsou na světě stále ještě věci, které člověk se všemi svými vymoženostmi ovlivnit nemůže. Minimálně by nám to mělo dávat nejen umění pokory, ale také rozměr lidství,“ říká Sandra Černodrinská.

Podívejte se na upoutávku:

Co je to překotný porod?

Tato neočekávaná situace se nazývá také překotná děložní činnost, která v mnoha případech vyžaduje lékařský zásah. Podle porodníků u nenarozeného dítěte hrozí přerušení přívodu kyslíku do těla plodu, nejčastěji důsledkem nepředvídatelné pupečníkové komplikace či odloučení placenty. V takovém případě může dojít k nevratnému poškození mozku plodu, a to již po sedmé minutě! I kvůli takovým případů jsou mnozí lékaři proti domácím porodům.

Herečka Sandra Černodrinská má doma malého syna, a jak přiznává, pohled na malé miminko ji nenechal chladnou: „Když jsem viděla miminko, úplně jsem se rozněžnila. I když mám syna čtrnáctiměsíčního, takže už velkého chlapa, stejně mateřské instinkty zafungovaly na první dobrou. Chtěla jsem ho ochraňovat, pořád jsem po očku koukala, jestli je přikrytý a tak. Měl tam samozřejmě svou maminku, tu jsem se snažila zbavit stresu z natáčení, ale oba to nakonec zvládli skvěle. A mně došlo, že jakmile je žena jednou máma, má to napořád.“

Sledujte další díl seriálu Linka v pondělí ve 20.15 na TV Prima.

Režie: Jiří Chlumský, Martin Kopp

Kreativní producent: Lenka Hornová

Výkonný producent: Simona Brdičková

Produkční supervize za FTV Prima: Lucia Kršáková

Scénář: Lenka Hornová, Lucie Konečná, Magdalena Turnovská

Dramaturgie: Jana Skořepová

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.