Celebrity

18. července 2022 11:20

David Laštovka

Jachtař David Křížek dostal další trest. Manžel české miss ve vězení stráví více let

Na konci června bylo jachtaři Davidu Křížkovi 50 let. K narozeninám ale dostal ten nejhorší možný dárek. Manžel české miss z roku 2003 Lucie Křížkové (37), za svobodna Váchové, si momentálně odpykává ve věznici trest za spoluúčast na tunelování Metropolitního spořitelního družstva, při němž měl plnit roli bílého koně. Odvolací Vrchní soud v Praze mu nyní pobyt za mřížemi prodloužil o další rok a půl. Ve vězení by tak měl strávit celkem pět let.

David Křížek byl odsouzen loni v květnu, kdy ho soud poslal do vězení na tři a půl roku. Nyní se sportovec zpovídal z dalšího podvodu, tentokrát způsobená škoda činila 124 milionů korun. Za to vyfasoval dalších 42 měsíců navíc, peněžitý trest ve výši 600 tisíc korun a zákaz podnikání na deset let.

David Křížek v době, kdy nastupoval do vězení:

Na Davidovu podporu přitom před Vánoci vznikla petice, kterou podepsaly tisíce lidí, včetně slavných osobností, mezi nimiž byla i moderátorka Ester Janečková. Signatáři v ní žádali, aby soud přehodnotil Křížkův případ a věznice pro něj umožnila jisté úlevy. Zároveň za Křížka vyjádřili společenskou záruku. Nebylo to ale nic platné.

Objímání v návštěvní místnosti za zamřížovanými okny

Pro sportovce a jeho rodinu je to drsná rána. S manželkou Lucií má dvě malé děti, desetiletého Davida a pětiletou Lolu, které tátu potřebují nejvíce. Odloučení od milované osoby všichni dost těžce snášejí. „Den otců. Já toho svého už nikdy neobejmu. Děti svého tátu objímají jednou za měsíc, v návštěvní místnosti se zamřížovanými okny, s cizími lidmi za zády... Trošku depka,“ popsala nedávno na své sociální síti Křížkova žena Lucie.

Ta za ním stále pevně stojí. Do vězení mu každý den posílá dopisy, a kdykoliv je možnost, telefonuje si s ním. David si za mřížemi krátí čas malováním a psaním nové knihy. Všichni se nyní upínají k tomu, že by mohl být alespoň v polovině trestu podmíněně propuštěn. Na to si však počkají ještě dlouhou dobu, zatím má totiž za sebou pouze jeden rok.

Sdílejte článek
Štítky rodina manželka trest vězení věznice soud děti jachtař Česká Miss Lucie Křížková David Křížek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.